اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تأمین اعتبار احداث آزاد راه ۶ خطه قائم شهر ساری تصویب شد 

 

تأمین اعتبار احداث آزاد راه ۶ خطه قائم شهر ساری تصویب شد

 

 

وزیران عضو کمیسیون امور زیر بنایی، صنعت و محیط زیست، به وزارت راه و شهرسازی اجازه دادند برای اجرای آزاد راه شش خطه قائم شهر ـ ساری به طول ۴۴ کیلومتر، نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری از این آزاد راه اقدام کند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، وزیران عضو کمیسیون امور زیر بنایی، صنعت و محیط زیست بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد ماده واحده قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور مصوب ۱۳۶۶ به وزارت راه و شهرسازی اجازه دادند برای اجرای آزاد راه شش خطه قائم شهر ـ ساری به طول حدود ۴۴ کیلومتر، شامل احداث آزاد راه و ایجاد تاسیسات جانبی خاص و نگهداری و بهره برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه قائم شهر ـ ساری اقدام کند.

بر این اساس، وزارت راه و شهرسازی پنجاه درصد(۵۰ درصد) منابع مالی لازم برای احداث آزاد راه و تاسیسات جانبی خاص آن را از محل ردیف اعتباری و فروش اوراق مشارکت در چارچوب مقرر در قوانین بودجه سالانه تامین و در مدت اجرا متناسب با پیشرفت کار و طبق مفاد قرارداد منعقده به حساب مشترک طرح واریز می کند.

طرف مشارکت نیز تامین پنجاه درصد(۵۰درصد) باقی مانده منابع مالی لازم برای احداث آزاد راه و تاسیسات جانبی خاص را تعهد و تامین و به حساب مشترک طرح واریز می کند.

بر اساس این مصوبه، پیش بینی اولیه دوران مشارکت معادل چهارده و نیم(۵/۱۴) سال مشتمل بر سه و نیم(۵/۳) سال دوران احداث و یازده(۱۱) سال دوران بهره برداری خواهد بود لیکن دوران مشارکت واقعی منوط و محدود به استهلاک کامل سرمایه و سود مورد انتظار(مصوب) است.

همچنین سود قطعی مورد انتظار سرمایه گذاری معادل سود سپرده های بلند مدت نزد بانک های دولتی به علاوه پنج در صد(۵ درصد) است و چنانچه طرف مشارکت و یا پیمانکاران وابسته به وی مجری اجرای پروژه باشند و در اثر قصور آنان دوره احداث بیش از سه و نیم(۵/۳) سال شود به زمان مازاد سودی تعلق نمی گیرد.

بر این اساس، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور پس از وصول گزارش توجیهی فنی، اقتصادی، مالی و زیست محیطی و رعایت پدافند غیر عامل در اولین فرصت در کمیسیون بند(الف) ماده(۲۱۵) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را مطرح خواهد کرد.

دولت، وزارت راه و شهرسازی را موظف کرده است در قرارداد مشارکت منعقده، نحوه استیفای حقوق دولت را در صورت خودداری و یا ناتوانی طرف مشارکت در اجرای قرارداد، پیش بینی کند.

این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.... /  خبرگزارى فارس


ویدیو مرتبط :
نرخ سود اعتبار کالاهای واسطه ای تصویب شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احداث آزاد راه حرم تا حرم با حضور رییس جمهوری آغاز شد 

 

آزاد راه

 

 

پیشوا - كار احداث آزاد راه حرم تا حرم و قطار برقی تهران - مشهد صبح شنبه با حضور رییس جمهوری با رمز یا علی بن موسی الرضا (ع)آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این آزاد راه به طول یكهزار كیلومتر، شش خطه و دوبانده است كه حرم حضرت معصومه(س) در قم را به تهران متصل می كند و از تهران به سمت گرمسار، سمنان، سبزوار و مشهد ادامه می یابد.

وزیر راه و ترابری پیش ازاین گفته بود كه هزینه ساخت این آزاد راه 30هزارمیلیارد ریال بر آورد شده است.

عملیات احداث این آزاد راه به صورت ویدئو كنفرانس و با انفجار در محل های تعیین شده آغاز شد.

با ساخت خط آهن ( قطار برقی ) تهران - مشهد ، شهرهای اصفهان، قم، تهران و مشهد به هم متصل می شوند.

رییس جمهوری در مراسم احداث این آزادراه در سخنانی گفت: طرح عظیم آزادراه حرم تا حرم و راه آهن سریع قم ـ تهران و مشهد دو نقطه نورانی قم و مشهد را به هم متصل و راه را برای عاشقان و زائران اهل بیت پیامبر (ص) هموار می‌كند.

احمدی نژاد افزود: خدا را شكر می‌كنم كه در چنین روزی توفیق آغاز عملیات بزرگ‌ترین پروژه تاریخ كشور و منطقه را عنایت كرده است.

احمدی نژاد ادامه داد: قرار است از حرم حضرت معصومه(س)این بانوی ناب راهی احداث شود كه نور معنویت و ایمان را در طول صدها سال به دل تمامی ایرانیان جاری ساخته است.

رییس جمهوری اظهار داشت: این پروژه تقدیم به ملت ایران، اهل بیت پیامبر اسلام (ص)، آزادگان، مجاهدان و حضرت ولی عصر (عج) می‌شود..../تحلیل:ایرنا