اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

بوکوحرام با داعش بیعت کردگروه تروریستی "بوکوحرام" با انتشار فیلمی در اینترنت، بیعت خود را با داعش اعلام کرد.

به گزارش  العالم، این گروه تروریستی نیجریه‌ای در این فیلم که به زبان عربی است با "ابوبکر بغدادی" سرکرده داعش بیعت می کند.


بوکوحرام از چندین سال قبل در شمال نیجریه در حال دست زدن به اقدامات تروریستی است و صدها تن را به قتل رسانده.

 

اخبار,اخباربین الملل,رهبر بوکوحرام


فردی که گفته می شود "ابوبکر شیکاو" سرکرده بوکوحرام است، در این فیلم به زبان عربی سخن می گوید و اظهاراتش به عربی و فرانسوی ترجمه می شود.


درستی این فیلم از سوی مقامات رسمی نیجریه هنوز تأیید نشده است.


   اخبار بین الملل  - العالم


ویدیو مرتبط :
داعش و بوکوحرام دو روی یک سکه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

داعش بیعت بوکوحرام را پذیرفتاخبار,اخبار بین الملل , گروه تروریستی داعش

سخنگوی داعش اعلام کرد که ابو محمد العدنانی به نمایندگی از داعش با بیعت بوکوحرام موافقت کرده است و آن را قبول کرد.

سخنگوی داعش در پیامی صوتی ضمن اعتراف ضمنی به شکست داعش در عراق و سوریه در خواست کرد که عناصر مسلح در صورت ناتوانی در رسیدن به اهداف خود در سوریه و عراق به غرب آفریقا مهاجرت کنند.

به گزارش فارس، «ابومحمد العدنانی» سخنگوی تکفیری‌های داعش در پی پیشروی ارتش عراق و نیروهای مردمی در استان صلاح‌الدین و الانبار در پیامی صوتی اعلام کرد که «خلافت باقی خواهد ماند و صلابت آن بیشتر خواهد شد.»

خبرنگار «رادیو سوا» در صفحه توئیتر خود نوشت: «سخنگوی داعش در این پیام صوتی از مسلمانان خواست تا در صورت عجز و ناتوانی برای رسیدن به عراق و سوریه به غرب آفریقا مهاجرت کنند.»

خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به این پیام صوتی سخنگوی داعش اعلام کرد که ابو محمد العدنانی به نمایندگی از داعش با بیعت بوکوحرام موافقت کرده است و آن را قبول کرد.

سخنگوی داعش درخواست مهاجرت عناصر داعش به غرب آفریقا را پس از آن منتشر کرد که اخیرا داعش با گروه تروریستی «بوکوحرام» نیجریه بیعت کرده است.

اخبار بین الملل - فارس