اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

بوسه پدر بر آخرین آرزوی پسر در اتاق عملبوسه پدر بر آخرین آرزوی پسر در اتاق عمل

جوانی که عاشق کمک به هم نوعان خود بود ۳ماه پس از تصمیمش برای اهدای عضو، در یک سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و بدین ترتیب خانواده وی با اهدای اعضای بدنش، به ۳ جوان زندگی بهاری اهدا کردند.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

به گزارش خراسان حدود ۳ماه قبل بود که پدر مجتبی قادری در حالی که برگه های ثبت نام برای اهدای عضو را در دست داشت وارد خانه شد، اعضای خانواده با دیدن این فرم ها ولوله ای به راه انداختند، اما وقتی پدر نام خود را روی برگه های ثبت نام نوشت هرکدام از فرزندان با چهره ای غمگین اطراف پدر را خالی کردند، در این میان مجتبی فرزند سوم این خانواده که چشم هایش را به برگه های ثبت نام اهدای عضو دوخته بود به آرامی کنار پدر نشست و در حالی که برق اشک در چشمانش می درخشید گفت: پدر من هم می خواهم در صورت وقوع حادثه ای اعضای بدنم را به دیگران اهدا کنم آیا می شود از اداره برای من هم برگه ثبت نام بیاوری؟ این جمله شعله ای از آتش در دل پدر برافروخت.

او می دانست جوان ۲۰ساله اش انسان بخشنده ای است و هیچ گاه از کمک به دیگران دریغ نمی کند اما موافقت با این درخواست او خیلی سخت بود پدر مردد بود نمی توانست باور کند که ممکن است روزی ناچار شود برای اهدای اعضای بدن جگرگوشه اش تصمیم بگیرد به همین دلیل او هر روز به بهانه ای گرفتن برگه های ثبت نام اهدای عضو را به تاخیر می انداخت تا این که در هفتم آبان ماه هنگامی که مجتبی قصد داشت از عرض بلوار دکتر حسابی در منطقه قاسم آباد مشهد عبور کند ناگهان یک دستگاه پراید با وی برخورد کرد و این جوان ۲۰ساله نقش زمین شد.

شهروندان با مشاهده پیکر خون آلود مجتبی بلافاصله با اورژانس تماس گرفتند، دقایقی بعد مجتبی درحالی که ضربه ای به سرش نیز وارد شده بود به بیمارستان طالقانی انتقال یافت و بستری شد روز بعد از این حادثه بود که خبری غم انگیز در فضای بیمارستان پیچید، مجتبی این جوان خوشنام که هنوز در آرزوی ثبت نام برای اهدای عضو مانده بود دچار مرگ مغزی شد با اعلام این خبر بلافاصله گروهی از پزشکان با تجربه و متخصص بیمارستان منتصریه عازم بیمارستان طالقانی شدند و پس از انجام معاینات تکمیلی مرگ مغزی او را تایید کردند.

پدر مجتبی در حال راز و نیاز با خدا بود و مادر هنوز نمی خواست این مصیبت بزرگ را باور کند ساعتی بعد پزشکان واحد فراهم آوری و پیوند عضو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با پدر و مادر مجتبی به گفت وگو نشستند، لحظه ها به کندی سپری می شد و هر لحظه ممکن بود حادثه ای تلخ روی دهد اما طولی نکشید که پدر با چشم های اشکبار آخرین آرزوی جوان ۲۰ساله اش را برآورده کرد او و مادر مجتبی رضایت دادند اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شود تا بدین گونه توانسته باشند لبخندهای زیبای مجتبی از زندگی دوباره دیگران را به نظاره بنشینند.

پدر مجتبی در گفت وگوی تلفنی به خبرنگار خراسان گفت: این خواست خدا بود تا فرزندم حتی با مرگ خودش هم بتواند به نیازمندان کمک کند و من از هم وطنانم می خواهم این گونه فرصت هایی را که هم رضای خدا در آن است و هم رضای خلق خدا، از دست ندهند چرا که اهدای عضو می تواند شادی را به چندین خانواده بازگرداند و دعای دریافت کنندگان عضو نیز همیشه بدرقه مرحوم خواهد بود.

مسئول فراهم آوری و پیوند عضو دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این باره به خراسان گفت: وقتی پدر و مادر مجتبی رضایت خود را برای پیوند عضو اعلام کردند پیکر این جوان به بیمارستان منتصریه منتقل شد و پس از آماده شدن مقدمات وی ظهر چهارشنبه مورد عمل جراحی قرار گرفت و پس از چند ساعت تلاش، پزشکان ۲ کلیه او را به زن ۳۱ساله ای از گرگان و مرد ۲۳ساله ای از روستای نقاب کاشمر پیوند زدند. دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد این جوان نیز بلافاصله به بیمارستان نمازی شیراز منتقل و به یک بیمار نیازمند اهدا شد./خراسان

 


ویدیو مرتبط :
ناروتو پس از عمل كردن دماغش و بیرون اومدن از اتاق عمل:D

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پدر سنگدل آرزوی دختر بیمارش را دزدید/ کمتر از 2 سال تا آخرین نفس‌های دختر مهربان + عکسپدر انگلیسی به دلیل دزدیدن چک 3500 پوندی سهم دختر بیمارش از یک خیریه مخصوص کودکان بیماریهای خاص، که این پول را برای برآورده شدن آخرین آرزوهای کودکان رو به مرگ به آنها می دهند، زندانی شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، مردی 45 ساله به نام " آلبی الیوت" پول خیریه ای که برای آخرین آرزوهای رو به مرگ دختر بیمارش از طرف یک موسسه خیریه به او پرداخت شده بود را به سرقت برد.

با وجود این خیانت در حق دخترش،اما  پدر بدطینت بدون هیج  گونه پشیمانی در دادگاه به قضات گفت آنها باید حکم 3 ساله او را کاهش بدهند، چرا که دختر بیمارش ممکن است قبل از اینکه از زندان آزاد شود، بمیرد و او نتواند برای آخرین بار دخترش را ببیند.

اخبار,اخبارحوادث,کودکان بیماریهای خاص

 

دادگاه می گوید: جرم " الیوت" آسیب زدن به اعتماد جامعه و آنهایی است که برای نیازهای حیاتی شان از موسسات خیریه درخواست پول می کنند.
 
"آشانتی الیوت" دختر 11 ساله ای است که از یک بیماری  سندروم اختلال ژنتیکی که موجب پیری زودرس می شود، رنج می برد.

 پزشکان گفتند ، انتظار می رود که او قبل از 15 سالگی جان خود را از دست بدهد، او نهایت تا 2 سال دیگر بیشتر زنده نخواهد بود.

"آشانتی" کوچک قبل ازاینکه بمیرد، لیستی از آرزوهایش را تنظیم کرده است که مهم ترین آرزویش شنا کردن با دلفین هاست .

سال گذشته مادر " آشانتی " برای تامین نیازهای مالی آرزوهای دخترش از یک موسسه خیریه در انگلیس در خواست پول کرده بود، بنابراین با مبلغی که موسسه خیریه  داده بود، رویا های "آشانتی " در آخرین سالهای زندگی اش می توانست به حقیقت بپیوندد.

اما پدر بدطینت " آشانتی"، آقای " الیوت"  در عوض این پول را از خانواده اش پنهان کرده و به حساب خود واریز کرده بود. او پول سهم دختر بیمارش را خرج عیاشی های خود کرده و آن را در شرط بندی ها بر باد داده بود.

مادر " آشانتی " خانم "فئوبا اسمیت" به خبرگزاری ها گفت: زمانی که متوجه شدم همسرم پول اهدایی به دخترمان را دزدیده است، از درون نابود شدم.

وی افزود: زمانی که دخترم متوجه این موضوع شود که پدرش در آخرین روزهای زنده ماندن او آرزوهایش را برباد داده است ، دلشکسته خواهد شد.

وکیل این پدر می گوید: حکم آقای " الیوت" شدید تر و قاطعانه تر از نمونه های دیگر کلاهبرداری مشابه این بوده و از طرف دادگاه گفته شده است که هیچ گونه کاهشی در حکم او وجود ندارد.

قاضی دادگاه آقای واکر بیان کرد: جرم او خیانت به اعتماد اعضای خانواده اش ، خیانت به جامعه و از همه مهم تر خیانت به اعتماد دختر رو به مرگش است. ضربه زدن به اعتماد عموم جامعه و آنهایی که برای نیازهای اساسی شان از موسسات خیریه طلب پول می کنند،و خیرینی که به این موسسات پول می دهند ، عواقب سخت و غیر قابل چشم پوشی خواهد داشت.

آقای " الیوت"در دادگاه ادعا کرد: او این پول را ذخیره کرده بود برای اینکه می ترسید نتواند بدهی هایش را کامل بدهد و قصد داشت مدتی دیگر این پول را به خانواده اش بازگرداند.

اما قضات دادگاه داستان های فریبنده او را درباره سرقت باور نکردند و به حکم دادگاه او برای 3 سال زندانی خواهد شد.


 اخبار حوادث  - باشگاه خبرنگاران