اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

بهترین ماشین های دنیا در سال 2014بهترین ماشین دنیا,بهترین ماشین,بهترین ماشین جهان

بهترین ماشین دنیا

 

معرفی بهترین ماشین های دنیا در سال 2014
 این که نشریه اتومبیل فهرست بهترین ماشین های دنیا را در چه ماهی از سال منتشر می کند، زمان مشخصی ندارد اما امسال فهرست معروف به خودروهای آل استار All-Stars را در ماه آوریل منتشر کرد.

 

6 خودرو از 10 خودروی معرفی شده در این نشریه از سال 2013 باقی مانده اند اما از سال 2011 فقط 3 نام مشترک دیده می شوند. از سال 2013 فقط 2 خودروساز در فهرست بهترین ماشین دنیا روند صعودی داشته و در رتبه بندی به مقام بالاتری رفته اند.

در بین فهرست بهترین ماشین دنیا در سالهای اخیر فقط دو نام است که هر سال تکرار می شود که یکی سری3 ب ام و (در سال 2014 سری3 و سری4) و دومی خودروی پورشه ی (مدل های باکستر و کایمن) هستند.

فهرست بهترین ماشین های جهان در سال 2014 به صورت زیر است:

 

1.  آئودی مدل های A7،  S7 و RS7

 

بهترین ماشین دنیا,بهترین ماشینها,بهترین ماشین جهان

 

بهترین ماشین جهان,عکس بهترین ماشین های جهان,بهترین ماشین های دنیا

 

2. ب ام و سری3 و سری4

 

عکس بهترین ماشین,بهترین ماشینهای جهان,بهترین ماشین سال

 

بهترین ماشین دنیا,عکس بهترین ماشین های دنیا,بهترین ماشین سال

 

3. کادیلاک CTS

 

بهترین ماشینها,بهترین ماشین های جهان,کادیلاک

 

بهترین ماشین دنیا,بهترین ماشین جهان,عکس بهترین ماشین

 

4. فورد فییستا ST

 

بهترین ماشینها,بهترین ماشین جهان,فورد فیستا

 

بهترین ماشین دنیا,بهترین ماشین,انواع ماشین

 

5.  هوندا آکورد

 

بهترین ماشین های دنیا,هوندا اکورد

 

عکس بهترین ماشین های دنیا،بهترین ماشینها,عکس ماشین

 

6. جاگوار اف تایپ

 

بهترین ماشین دنیا,بهترین ماشین,جاگوار

 

بهترین ماشین جهان,عکس بهترین ماشین های جهان,بهترین ماشین های دنیا

 

7. مزدا 3

 

عکس بهترین ماشین های دنیا,بهترین ماشینها,مزدا 3

 

8.  پورشه های باکستر و کایمن

 

عکس بهترین ماشین,بهترین ماشینهای جهان,عکس ماشین پورشه

 

بهترین ماشین سال,بهترین ماشین دنیا,پورشه کایمن

 

9.  رام 1500

 

عکس بهترین ماشین های جهان,بهترین ماشینها,ماشین رام

 

 10. سایون FR-S و سوبارو BRZ (به صورت مشترک)

 

بهترین ماشین جهان,عکس بهترین ماشین,بهترین ماشین دنیا

 

عکس بهترین ماشین های دنیا,بهترین ماشین سال,سوبارو

 

 منبع: saipanews.com


ویدیو مرتبط :
ماشین مسابقه ای بهترین ماشین دنیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین موزه های دنیا در سال 2014 + تصاویراخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

اخبار گوناگون - بهترین موزه های دنیا در سال 2014 + تصاویر

وبسایت معتبر tripadvisor اخیراً نظر سنجی بزرگی را از کاربران خود برای انتخاب بهترین موزه ها در سرتاسر دنیا در سال 2014 انجام داده است و نتایج آن را در قالب لیستی از بهترین موزه‌های دنیا منتشر کرده است.

موزه ها در سرتاسر دنیا تجربه ای فوق العاده از تماشای شاهکارهای بشری در تمام دوران ها را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. بازدید و قدم زدن در راهروهای برخی موزه امکان آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف و همچنین گذشته آن ها را برای افراد فراهم می‌کند. وبسایت معتبر tripadvisor اخیراً نظر سنجی بزرگی را از کاربران خود برای انتخاب بهترین موزه ها در سرتاسر دنیا در سال 2014 انجام داده است و نتایج آن را در قالب لیستی از بهترین موزه‌های دنیا منتشر کرده است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

موزه طلا در باگوتا کلمبیا
موزه طلا در باگوتا کلمبیا بزرگ‌ترین کلکسیون طلایی مربوط به دوران قبل از تشکیل کشورهای اسپانیایی‌زبان در آمریکای جنوبی را در خود دارد. بیش از 33 هزار قطعه طلایی از جمله زیور آلات و ظروف و لوازم ساخته شده از طلا از 500 سال قبل از میلاد تا قرن 16 میلادی در این موزه نگهداری می‌شود.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه کین تراکوتا در لینتتانگ چین
در سال 1974 هنگامی که یک کشاورز چینی در حال کندن زمین برای پیدا کردن آب بود به صورت اتفاقی تکه‌هایی از مجسمه ای ترا کوتا را کشف کرد. با حفاری‌های بیشتر در حدود 7000 مجسمه در ابعاد واقعی انسان با تعدادی اسب در حالت رزم در زمینی به مساحت 16300 مترمربع کشف شدند. مجسمه‌های ترا کوتا درواقع سربازان کین شین هوانگ اولین پادشاه چین هستند.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان در واشنگتن آمریکا
موزه ملی هوافضای اسمیت سونیان دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های هواپیماها و فضاپیماهای قدیمی و تاریخی در دنیا است. این موزه که در فضایی به وسعت 161 هزار فوت مربع بناشده خانه اولین هواپیمای برادران رایت و ماژول دستور فضاپیمای آپولو 11 و تکه سنگ‌هایی از ماه است.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه لوور در پاریس فرانسه
لوور یکی از معروف‌ترین موزه ها در سرتاسر دنیا بوده و دارای یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های تاریخی و هنری در دنیا است. در حال حاضر بیش از 35 هزار شاهکار هنری وتاریخی از جمله تابلوی معروف مونا لیزا در این موزه نگهداری می‌شود. هدف از ساخت لور در ابتدا برپایی موزه نیوده است. بلکه لوور در ابتدا به عنوان پناهگاهی برای پاریسی ها از ترس هجوم وایکینگ ها ساخته شده بود که در سال 1793 به یک موزه هنری تبدیل شد.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه ایا صوفیه در استانبول ترکیه
ایا صوفیه در استانبول ترکیه در ابتدا کلیسای مسیحیت شرق شناخته می‌شد که در به دستور سلیمان اول آن را به مسجد تبدیل کردن و برای آن مناره و محراب نیز ساختند از زمان به قدرت رسیدن آتاتورک مسجد ایاصوفیه تغییر کاربری داده و به یک موزه تبدیل شد. در ساخت فضای داخلی این عمارت از 30 میلیون کاشی طلایی استفاده شده است و ساخت گنبد بزرگ آن در قرن ششم یکی از عجایب معماری در دنیا محسوب می‌شود.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه بریتیش در لندن انگلیس
موزه بریتیش در شهر لندن کار خود را ز سال 1735 آغاز کرد و در حال حاضر بیش از 8 میلیون اثر هنری و تاریخی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین کلکسیون‌های مومیایی‌های مصر باستان و مجسمه‌های تاریخی یونانی در این موزه نگهداری می‌شود. یکی دیگر از جالب‌ترین آثار نگهداری شده در این موزه اولین نگاره موجود از چهره عیسی مسیح در دنیا است که در موزه بریتیش نگهداری می‌شود.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه جنگ جهانی دوم در نیواورائان آمریکا
موزه جنگ جهانی دوم کار خود را از سال 2000 در نیواورلئان آمریکا آغاز کرد. این موزه که در پنجاه و ششمین سالگرد روز دی در آمریکا افتتاح شده است بسیاری از آثار مربوط به جنگ جهانی دوم را در خود جای‌داده است. تاریخچه کاملی از حوادث و وقایع جنگ جهانی دوم در این موزه به نمایش گذاشته‌شده است.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه هرمیتاژ و کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ روسیه
موزه هرمیتاژ به عنوان بخشی از کاخ زمستانی سنت پترزبورگ یکی از قدیمی‌ترین موزه ها در دنیا محسوب می‌شود و محل سکونت بسیاری از امپراتورهای روسیه بوده است. این کاخ زمستانی که به سبک باروک بنا شده تا سال 1917 خانه بسیاری از پادشاهان شوروی بوده و در حال حاضر میزبان بیش از 3 میلیون اثر هنری و تاریخی از سرتاسر دنیا است.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا

 

موزه متروپولیتن آرت در نیویورک آمریکا
موزه متروپولیتن آرت بزرگ‌ترین موزه آثار هنری در آمریکا محسوب می‌شود. بیش از 2 میلیون اثر هنری از تمام دوره‌های تاریخ بشری از دوران مصر باستان گرفته تا آثار هنری اسلیمی و مجسمه‌های هنری شرق دور در این موزه نگهداری می‌شود.

 

اخبار , اخبار گوناگون , بهترین موزه دنیا


اخبار گوناگون - بازار خبر