اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

بازداشت دکتر قلابی در مرگ مرموز یک مردبازداشت دکتر قلابی در مرگ مرموز یک مرد

تحقیقات پلیسی درخصوص مرگ مرموز مرد میانسال در کلانتری، با اظهارات یک پزشک عمومی وارد مرحله جدیدی شد. 

به گزارش همشهری این پرونده 31شهریور‌ماه و به‌دنبال تماس ساکنان ساختمانی در منطقه جنت آباد با پلیس به جریان افتاد. آنها با شنیدن سر و صدای درگیری از خانه همسایه، پلیس را در جریان قرار دادند و دقایقی بعد مأموران کلانتری در محل حضور یافتند.

در بررسی‌های نخست مشخص شد مرد صاحبخانه با همسر و خواهرزن خود درگیر شده است. این مرد 50ساله به نام محسن به مأموران گفت: ساعتی پیش همسر و خواهرزنم همراه مردی که ادعا می‌کند پزشک است به خانه آمدند. آنها قصد داشتند دست و پای مرا با طناب ببندند و به من آمپول تزریق کنند اما من مقاومت کردم و با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواستم و حالا هم از آنها شکایت دارم. 

بعد از اظهارات این مرد مأموران به بازرسی وسایل پزشکی که همراه همسر و خواهرزن شاکی بود پرداختند و مقداری طناب، چسب و آمپول کشف کردند. به‌دنبال کشف این وسایل، هر سه متهم به همراه شاکی به کلانتری انتقال یافتند تا بازجویی از آنها ادامه پیدا کند.

 در این بازجویی‌ها همسر شاکی به مأموران گفت: مدت‌ها بود که همسرم دچار بیماری روحی و روانی شده بود. بارها او را نزد چند پزشک متخصص اعصاب و روان بردم اما اصلا داروهایش را مصرف نمی‌کرد. به همین‌خاطر آرامش را از من و فرزندانم گرفته بود. در همه کارهای خانه دخالت می‌کرد و داد و فریاد راه می‌انداخت.

دیگر از این وضعیت خسته شدم و تصمیم گرفتم هر طور شده او را به بیمارستان انتقال دهم. به همین‌خاطر موضوع را با خواهرم در میان گذاشتم و قرار شد تا با کمک مرد پزشک، دست و پایش را ببندیم و بعد از تزریق آمپول آرامبخش وی را به بیمارستان منتقل کنیم. وی ادامه داد: امروز با مرد پزشک و خواهرم به خانه آمدیم تا هر طور شده شوهرم را به بیمارستان ببریم که این اتفاق افتاد.درحالی‌که بازجویی‌ها ادامه داشت ناگهان مرد میانسال در کلانتری از حال رفت و با حضور اورژانس در اداره پلیس و انجام معاینات مشخص شد که وی دچار ایست قلبی شده و به کام مرگ رفته است. با توجه به مرموز بودن مرگ این مرد، پرونده با دستور قاضی روشن، بازپرس شعبه سوم دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. 

معمای دکتر قلابی ماموران در قدم بعدی به تحقیق از پزشک دستگیر شده در این پرونده پرداختند که وی در بازجویی‌ها گفت: من پزشک طب سوزنی هستم و در کشور چین دوره دیده‌ام. با این دو خواهر در مطب یکی از آشنایانم که پزشک عمومی است آشنا شدم. دوستم از من خواست که به این دو خواهر کمک کنم.

من هم چسب، طناب و آمپول با خودم برداشتم تا بعد از تزریق آرامبخش، مرد میانسال را به بیمارستان روانی انتقال دهم و نمی‌دانم چرا او جانش را از دست داد. مرد جوان در حالی این ادعا را مطرح کرد که در تحقیقات بعدی مشخص شد وی هیچ‌گونه مدرک پزشکی ندارد و دکتر قلابی است. با افشای این حقیقت مأموران به سراغ پزشکی رفتند که دکتر قلابی را به همسر مرد میانسال معرفی کرده بود.

این مرد در تحقیقات مدعی شد: همسر قربانی بارها به همراه خواهرش به مطب من آمده بود و مرتب از مشکلات زندگی و بیماری شوهرش می‌گفت. تا اینکه یک روز از من خواست در کشتن شوهرش به او کمک کنم اما من قبول نکردم. همان روزی که آنها به مطب من آمده بودند، دکتر قلابی هم اینجا بود. زن جوان و خواهرش در مطب من با دکتر قلابی آشنا شدند و من از نقشه آنها خبر نداشتم.به‌دنبال مطرح شدن اظهارات پزشک عمومی، پرونده وارد مرحله‌ای تازه شد و در حال حاضر برای دکتر قلابی و همسر و خواهرزن مرد میانسال قرار قانونی صادر شده تا در ادامه تحقیقات راز مرگ او فاش شود./همشهری

 


ویدیو مرتبط :
بازداشت داعشی های قلابی در تهران -سوریه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کلاهبرداری ۴۶۰ میلیونی دکتر قلابی 

تبهکاری که سند یک خانه کلنگی را به بهانه ساخت و ساز از صاحبش امانت گرفته بود، این ملک را به دو نفر فروخت و ۴۶۰ میلیون تومان به جیب زد.به گزارش خبرنگار ما تلاش ها برای دستگیری این مرد شیاد زمانی آغاز شد که مردی به دادسرای ناحیه یک تهران رفت و به بازپرس شعبه پنجم گفت مردی با نشان دادن سند یک خانه کلنگی از وی ۱۲۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.شاکی به بازپرس نیک صفت گفت؛ «چندی پیش شخصی حدوداً ۴۰ساله که خود را «دکتر زر...» معرفی می کرد، یک خانه کلنگی را واقع در محدوده میدان تجریش به من فروخت.بعد از آنکه در یک بنگاه مبایعه نامه تنظیم کردیم من مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان را به وی پرداخت کردم و قرار شد پس از انتقال سند نیز ۲۷۵ میلیون تومان به او بدهم.»مالباخته ادامه داد؛ «در ازای پرداخت پول از «دکتر زر...» ضمانت هایی را گرفتم تا خیالم راحت شود اما در ادامه فهمیدم فروشنده صاحب واقعی ملک نیست و سند را به بهانه ساخت و ساز از مالک اصلی تحویل گرفته و با جعل آن زمین را به من فروخته است.»با ثبت این شکایت افسران پایگاه یکم پلیس آگاهی تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند اما چند روز بعد مرد دیگری نیز به دادسرا رفت و در اظهاراتی شبیه به شاکی اول از شخصی با مشخصات «دکتر زر...» شکایت کرد.این شخص مدعی شد او نیز فریب این کلاهبردار را که البته خودش را با نامی دیگر معرفی کرده، خورده و در برابر یک مبایعه نامه خرید خانه به او ۹۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.وی در این خصوص گفت؛ «بعد از حدود یک ماه جست وجو در روزنامه ها برای پیدا کردن یک خانه کلنگی سرانجام توانستم ملک مورد نظرم را پیدا کنم. بعد از دیدن موقعیت ملک و گفت وگو با شخصی که مدعی بود صاحب آن است نزد یک مشاور املاک که فروشنده معرفی کرده بود، رفتیم و بنگاهدار از روی کپی سند، مبایعه نامه تنظیم کرد و در شرایطی که من هنوز اصل سند را ندیده بودم، ۹۰ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت به فروشنده دادم و سه فقره چک نیز به عنوان بقیه بهای ملک پرداخت کردم.»


بررسی اظهارات این دو شاکی نشان می داد متهم مجرم خبره یی است و احتمال دارد علاوه بر این دو طعمه اش، از افراد دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشد. بنابراین تجسس های گسترده یی در این باره آغاز و مشخص شد مرد کلاهبردار به بهانه ساخت و ساز سند ملک را از صاحب اصلی اش گرفته و توانسته است در این مدت با جعل و دست بردن در آن دو شاکی را فریب دهد.ادامه تحقیقات نشان داد علاوه بر دو مالباخته، متهم از یک شعبه بانک نیز کلاهبرداری کرده است. پیگیری این ماجرا فاش کرد متهم با گرو گذاشتن سند ملک نزد بانک توانسته ۲۵۰ میلیون تومان وام بگیرد.به این ترتیب مجموع مبلغ کلاهبرداری شده توسط متهم تحت تعقیب به ۴۶۰ میلیون تومان رسید. این در حالی بود که ماموران هنوز نتوانسته بودند به سرنخ قابل اعتنایی از متهم دست یابند.علت پیچیدگی ماجرا این بود که مرد شیاد برای هر یک از طعمه هایش خود را با نام های مختلفی معرفی کرده اما نقطه اشتراک این کلاهبرداری ها در این بود که متهم همیشه خود را دکتر می خواند.


در چنین شرایطی تحقیقات ادامه یافت تا اینکه پس از دو هفته تجسس های شبانه روزی، کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد مرد تحت تعقیب به مغازه یی در خیابان شریعتی تردد می کند.به این ترتیب ماموران در کمین وی نشستند و او را که دکتری قلابی است در عملیاتی غافلگیرکننده دستگیر کردند.سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت با توجه به اینکه احتمال دارد متهم از شهروندان دیگری نیز با این ترفند کلاهبرداری کرده باشد تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد و از افرادی که با این شیوه در محدوده شمال پایتخت کلاهبرداری شده خواست به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه یک شمیرانات مراجعه کنند.