اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

این مرد تحت تعقیب پلیس است +عکس


رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست تصویر مردی را که با جعل اسناد هویتی اقدام به برداشت 220 میلیون تومانی از حساب مردی دیگر کرده بود، شناسایی کنند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شهروندان خواست تصویر مردی را که با جعل اسناد هویتی اقدام به برداشت 220 میلیون تومانی از حساب مردی دیگر کرده بود، شناسایی کنند.

در اسفندماه سال گذشته فردی به همراه پرونده ارجاعی از شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که تمامی موجودی حساب بانکی‌اش توسط فرد ناشناسی به شیوه جعل هویت و افتتاح مجدد حساب، به مبلغ 220 میلیون تومان مورد برداشت غیرمجاز قرار گرفته است.

این مرد تحت تعقیب پلیس است +عکس

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در هشتم اسفندماه سال گذشته به شعبه بانک میدان سلماس مراجعه و در کمال تعجب متوجه شدم که تمامی موجودی حساب بانکی‌ام ، در شعبه دیگر بانکی واقع در خیابان ولیعصر برداشت شده که به شعبه مذکور در خیابان ولیعصر مراجعه و در کمال تعجب متوجه شدم که فرد ناشناسی با سوء استفاده از هویت دقیق و کامل من اقدام به افتتاح دوباره حساب کرده و بدین شیوه و شگرد اقدام به برداشت کامل حسابم کرده است.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان با مراجعه به شعبه بانک ولیعصر به بررسی اسناد و مدارک شناسایی ارائه شده به شعبه بانکی پرداخته و اطمینان پیدا کردند که فرد ناشناس با اسناد و مدارک مجعول اقدام به افتتاح حساب کرده، در حالیکه مالباخته در تحقیقات به آنها اعلام کرده بود که هیچکدام از اسناد و مدارک شناسایی و هویتی‌اش سرقت و یا مفقود نشده است.

سرهنگ کارآگاه افشار احسانی فر، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته بانکی تصویر متهم تحت تعقیب پرونده شناسایی و به دستور مقام قضایی دستور انتشار تصویر وی صادر شده است.

وی از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب شده‌اند خواست تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت واقعی، محل سکونت و ... این شخص را از طریق شماره تماس‌های 63957761 و 639577760 در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.


ویدیو مرتبط :
تعقیب پلیس

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مدیر عامل شرکت کاغذی تحت تعقیب پلیسکلاهبرداری,راههای کلاهبرداری

 

کلاهبرداری متواری که در پوشش مدیرعامل یک شرکت نقشه کشی با جعل برگه های مهندسی و مهر نقشه ها از افراد جویای کار کلاهبرداری می کرد تحت تعقیب پلیس پایتخت است.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، بیست و پنجم شهریور سال 1386 یک مهندس نقشه کش راه و ساختمان با مراجعه به کلانتری 137 نصر به مأموران اعلام کرد که توسط مدیرعامل یک شرکت نقشه کشی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است .  

 

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 2 تهران ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  

 

با ارجاع پرونده به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان به تحقیق از شاکی پرونده پرداختند ؛ این مهندس نقشه کش راه و ساختمان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : از طریق آگهی روزنامه در جریان فعالیت یک شرکت مهندسی تحت عنوان سامان سازه در خصوص صدور برگه های مهندسی و تأیید نقشه های راه و ساختمانی قرار گرفتم ؛ به همین منظور با مراجعه به محل این شرکت در منطقه گیشا ، جهت دریافت برگه های مهندسی و مهر نقشه ها مبلغ 6 میلیون و 500 هزار تومان به مدیر شرکت به هویت مهندس مهران رضایی پرداخت کردم اما پس از بررسی برگه های مهندسی توسط دفترخانه مربوطه و شهرداری ، به من اطلاع داده شد که تمامی این اوراق مجعول هستند .  

 

با توجه به اظهارات مالباخته ، کارآگاهان اداره سیزدهم با مراجعه به دفتر "شرکت سامان سازه" در منطقه گیشا ، به تحقیق از منشی شرکت پرداختند ؛ منشی شرکت در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : " در حدود 20 روز پیش از طریق آگهی روزنامه ، به عنوان منشی در این شرکت مشغول به کار شدم ؛ مدیرعامل شرکت به هویت "مهران رضایی" مدعی بود که شرکت در خصوص فعالیت های ساختمانی کار می کند و هر بار برگه های مهندسی و مهر نقشه ها را که آماده بودند به من تحویل می داد تا به مراجعه کنندگان ( مشتریان ) شرکت که همگی آنها نیز مهندس راه و ساختمان بودند ، تحویل دهم ؛ من نیز پس از اخذ وجوه در قبال برگه ها ، بدون آنکه اطلاعی از جعلی بودن نقشه ها داشته باشم اقدام به تحویل آنها به مشتریان شرکت می کردم .  

 

تحقیقات پلیسی در خصوص شرکت و مدیرعامل شرکت :  

کارآگاهان اداره سیزدهم در ادامه رسیدگی به این پرونده موفق به شناسایی تعدادی دیگر از مالباختگانی شدند که به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند .

 

در قسمت دیگری از تحقیقات ، کارآگاهان با بررسی اسناد و مدارک شناسایی بدست آمده از داخل شرکت اطلاع پیدا کردند که اسناد و مدارک شناسایی مورد استفاده قرار گرفته تحت عنوان "مهندس مهران رضایی" متعلق به فردی است که مدتی قبل با مراجعه به کلانتری در خصوص سرقت اوراق و مدارک شناسایی خود ، طرح شکایت کرده بود .  

 

تحقیقات در خصوص فعالیت "شرکت سامان سازه" نیز نشان داد که این شرکت نیز صرفا یک شرکت کاغذی بوده که مدیرعامل آن (متهم) قصد داشته تا در پوشش این شرکت کاغذی اقدام به کلاهبرداری نماید که پس از گذشت 15 روز کار در پوشش فعالیت مهندسی در زمینه راه و ساختمان ، از محل دفتر شرکت واقع در یک واحد استیجاری ، متواری گردیده است .  

 

سرهنگ کارآگاه  فریدون رهبریان ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با تأکید بر این موضوع که تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری متهم این پرونده همچنان در دستور کار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ، گفت : " با توجه به متوای بودن متهم پرونده و احتمال ارتکاب جرایم مشابه دیگر و با هدف دستگیری این شخص ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر گردیده است ؛ لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی شده اند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در زمینه محل های تردد ، فعالیت و یا مخفیگاه این متهم را از طریق شماره تماس 51055434 و 51055513 دراختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند  "../باشگاه خبرنگاران