اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ایران در بین خوب‌ها؛بدهكارترین دولت های جهان معرفی شدند 

 

ایران در بین خوب‌ها؛بدهكارترین دولت های جهان معرفی شدند

 

 

مجمع جهانی اقتصاد، دولت ایران را یكی از ۱۳ دولت با بدهی پایین در جهان معرفی كرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در رده بندی منتشر شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد كشورها بر اساس میزان بدهی دولت به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی رده بندی شده اند.

دولت های دو كشور برونئی و تیمور شرقی بدون هیچ گونه بدهی صدر این رده بندی را به خود اختصاص داده اند.

در رده های سوم تا دهم این رده بندی هم هنگ كنگ، عمان، استونی، شیلی، روسیه، الجزایر، كویت و عربستان سعودی قرار گرفتند كه دولت این كشورها كمترین بدهی را نسبت به سایر دولت ها دارند.

در پایین این رده بندی نیز نام كشورهای ژاپن، یونان، جاماییكا، لبنان، ایتالیا، باربادوس، سنگاپور، بلژیك، ایسلند، ایرلند و آمریكا به چشم می خورد كه این كشورها برعكس بیشتر حجم بدهی دولتی را دارند.

در این رده بندی اعلام شده كه بدهی دولت ایران ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی كشور می شود. این رقم برای آمریكا به ۹۱.۶ درصد می رسد. همچنین بیشترین بدهی دولتی مربوط به دولت ژاپن به میزان ۲۲۰.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این كشور می شود.

در بین كشورهای منطقه خاورمیانه ایران بعد از عمان، كویت و عربستان چهارمین دولت كمتر بدهكار را دارد..... /  خبرگزارى ایسنا


ویدیو مرتبط :
بازارهای ده گانۀ صادراتی ایران معرفی شدند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین تیم‌های جهان و ایران معرفی شدنداخبار,اخبار ورزشی, بهترین تیم‌های جهان و ایران

 

اخبار ورزشی - بایرن و استقلال، بهترین تیم‌های جهان و ایران

در جدیدترین رده‌بندی بهترین تیم‌های باشگاهی جهان، استقلال به عنوان تیم برتر ایران معرفی شده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال دنیا امروز لیست بهترین تیم‌های باشگاهی جهان در ماه آوریل را اعلام کرد. طبق این لیست باشگاه بایرن مونیخ آلمان بهترین باشگاه جهان است. بایرن که در ماه‌های گذشته هم صدرنشین بوده، قهرمان زودهنگام بوندسلیگا شده است.

در رده دوم این جدول تیم بایرن مونیخ قرار دارد که به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده. تیم اتلتیکو مادرید، دیگر تیم فینالیست لیگ قهرمانان اروپا در رده سوم قرار دارد.

از ایران هم تیم استقلال تهران به عنوان بهترین باشگاه ایرانی معرفی شده است. استقلال به طور مشترک با تیم‌های بوردو و سن اتین در رده صد و سی‌ام دنیا ایستاده است. فولاد خوزستان هم در رده صد و نود و یک دنیا قرار دارد. 

اخبار ورزشی - خبرآنلاین