اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ایده خلاقانه برای چراغ راهنمای تایمری (+ عکس)دراین گزارش ایده خلاقانه برای چراغ راهنمای تایمری را معرفی خواهیم کرد.

چراغ راهنمایی یک وسیله یا نماد راهنمایی و رانندگی است. این چراغ در تقاطع جاده‌ها، پیاده‌روها، ورودی و خروجی معابر و برخی اماکن دیگر نصب می‌شود و جریان آمد و شد را هدایت می‌کند. این وسیله حق عبور را به کمک سه رنگ نوری استاندارد (قرمز، زرد، سبز) مشخص می‌سازد.

روشن بودن رنگ سبز به معنی اجازه عبور در مسیر مشخص شده‌است.روشن بودن رنگ زرد به معنی پایان یافتن مهلت عبور، دقت بیشتر برای عابران در حال عبور و اعلام توقف به عابرانی که به مسیر نزدیک می‌شوند.روشن بودن چراغ قرمز به معنی توقف است.عموماً نور قرمز شامل فام نارنجی رنگ و نور سبز شامل فام آبی رنگ است تا مبتلایان به کوررنگی قرمز-سبز را به گمراهی نیندازد.

قصد داریم چراغ راهنمایی و رانندگی را برای شما معرفی کنیم که از ویژگی خاصی برخوردار است. این چراغ راهنمایی که به شکل ساعت شنی است با استفاده از لامپ های LED زمان حرکت و توقف ماشین ها را نمایش می دهد.نحوه کار این چراغ راهنمایی هم مانند ساعت شنی است با این تفاوت که نیازی به چرخاندن آن نیست.

هر رنگی که ظاهر می شود، با توجه به زمان لازم، ذره ذره به پایین منتقل شده و پس از اتمام آن؛ رنگ بعدی جایگزین می شود.طراح خوش ذوق این چراغ Thanva Tivawong نام دارد که سایت یانکودیزاین به معرفی آن پرداخته است. با توجه به این ایده قرار گرفتن در پشت چراغ قرمز خسته کننده نخواهد بود.

تصاویری از چراغ راهنما ساعت چینی درفضای مجازی دست به دست شده که برای شما کاربران عزیز به نمایش می گذاریم.

 

اخبار,اخبار گوناگون ,چراغ راهنمایی

 

اخبار,اخبار گوناگون ,چراغ راهنمایی

 

اخبار گوناگون - باشگاه خبرنگاران

 


ویدیو مرتبط :
ایده های خلاقانه برای نور پردازی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

8 ایده خلاقانه برای قفسه هایی زیبا و جذاب
اگر تا به حال تصمیم به انتخاب قفسه‌های مناسب با شومینه خانه خود گرفته باشید، می‌دانید كه این كار آن‌چنان هم كه فكر می‌كرده‌اید ساده نیست.

 

سبك، مواد و مصالح، و محل قرارگیری قفسه‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دیگر اجزای اتاق داشته باشد، اما شاید شما وسوسه شوید كه جدا از انجام طراحی‌های تجربه‌شده و معمول و نیز اضافه كردن وسایلی معمولی كارهایی تازه‌تر و خاص‌تر انجام دهید. ما به شما پیشنهاد می‌كنیم كه پیش از انجام كارهای آشنا و ساده نگاهی به اتاق‌های نشیمن موجود در این مطلب بیاندازید تا ببینید كه قفسه‌ها چگونه ظاهری زیبا و جذاب را به فضای اتاق اضافه می‌كنند.
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب


قفسه های عرضی كم ارتفاع
محل قرارگیری و شكل این شومینه فوق‌العاده زیبا فضایی را مهیا كرده است تا در كنار آن قفسه‌هایی شیك و زیبا قرار بگیرند. قفسه‌های كم‌ارتفاع با شومینه مستطیل شكل از نظر بصری هماهنگ هستند و فضایی را فراهم كرده‌اند كه در آن‌ها می‌توان وسایل تزئینی و قطعه‌های زیبا را به نمایش گذاشت.

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب


طراحی متفاوت قفسه های چوبی
این شلف های معلق چوبی به طرز فوق‌العاده زیبایی با رنگ سطوح پیرامونی شومینه كه از جنس استیل هستند هماهنگ هستند و جلوه كاملا متفاوتی را در فضا ایجاد كرده‌اند. طول هر كدام از قفسه‌ها متفاوت است و این ایده به فضا شخصیت بخشیده است.
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب


طبقه های ساده و مستقیم
قفسه‌های معلق به خودی خود زیبا هستند، اما كابینت‌های معلق نیز می‌توانند عنصر نامتعارف و متفاوت در فضا باشند و به یك اتاق نشیمن مینی‌مالیستی، مانند عكس بالا، جلوه‌ای خاص و زیبا اضافه كنند. هر گونه بی‌نظمی و وسایل نازیبا را داخل كابینت‌ها پنهان كنید و زیباترین وسایل خود را بر روی قفسه‌ها قرار داده و از آن‌ها لذت ببرید.
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

 
در استفاده از قفسه‌ها افراط نكنید.
به یاد داشته باشید كه همان تعداد قفسه‌ای كه نیاز دارید را در پیرامون شومینه اضافه كنید. در خانه‌هایی كه به سبك آسیایی طراحی شده‌اند فقط اشیایی كه به دقت انتخاب شده‌اند به نمایش درمی‌آیند، به همین دلیل قفسه‌های ساده اما مدرنی كه در بالا و پایین شومینه قرار گرفته‌اند بسیار خوب و كارآمد هستند و با طراحی فضا هماهنگی كاملی دارند. هم‌چنین برای زیباتر كردن فضا و به چشم آمدن اشیای تزئینی می‌توانید از نورپردازی استفاده كنید.

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب


تقارن كامل در قفسه های دو طرف شومینه.
این‌كه شما به طراحی مینی‌مالیستی علاقه دارد به این معنی نیست كه باید از خیر فضاهای نگهدارنده بگذرید و از آن‌ها در طراحی اتاق نشیمن خانه خود استفاده نكنید. این اتاق نشمین دارای فضاهای نگهدارنده بسیار زیادی است: كابینت‌ها در قسمت پایین و قفسه‌ها در قسمت بالا. چوب طبیعی به كار رفته در ساخت قفسه‌ها و كابینت‌ها كنتراست بسیار خوبی با كاشی‌هایی دارد كه تمام سطح بیرونی شومینه را پوشش داده‌اند. برای خلق زیباترین و حرفه‌ای‌ترین فضای ممكن بهتر است از كابینت‌های سفارشی استفاده كنید. در اتاق نشیمن موجود در عكس بالا كابینت‌ها هماهنگی خوبی با شومینه دارند چراكه با لبه بالایی شومینه هم‌تراز و در یك خط هستند. 
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب


رنگ‌مایه‌های طبیعی در طراحی قفسه های و شومینه.
طراحی طاقچه شومینه این اتاق نشیمن (عكس بالا) به گونه‌ای است كه شما جذب آن می‌شوید و دوست دارید كه در آن بنشیند و در كنار گرمای آتش شومینه به مطالعه بپردازید. قفسه‌های چوبی كنار شومینه با دیگر قفسه‌های موجود در فضا در هماهنگی هستند و به همین دلیل قفسه‌های كنار شومینه تبدیل به عنصری جداافتاده نشده‌اند.
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

 
قفسه تكی.
وقتی تعداد قفسه‌ها و فضای نگهدارنده خانه كافی باشد، می‌توان از طراحی خاص‌تری در فضای پیرامون شومینه استفاده كرد. در این اتاق نشیمن یك قفسه تكی اما بلند در كنار شومینه طراحی شده است و تعدادا اندكی وسیله تزئینی كه بسیار هوشمندانه انتخاب شده‌اند جلوه‌ای زیبا و خاص به فضا داده‌اند.
 

طراحی قفسه کتاب در منزل,انتخاب قفسه‌های مناسب

 
چیدمان ساده و زیبا.
با انتخاب یك پالت رنگی ساده مانند پالت رنگی سیاه و سفید، قفسه‌های پیرامون شومینه از نظر بصری با دیگر اجزای اتاق تركیب شده و بیش از حد به چشم نمی‌آیند. در اتاق نشیمن موجود در عكس بالا یك قفسه‌ ساده و سفید رنگ در فرورفتگی دیوار كنار شومینه ساخته شده است و هماهنگی بسیار خوبی با اجزای دیگر اتاق نشیمن دارد. در طراحی این فضا تلویزیون در فضا بالای شومینه قرار گرفته است و به همین دلیل فضای كافی برای ساخت یك قفسه یا کتابخانه بزرگ در كنار شومینه فراهم شده است.

منبع : chidaneh.com