اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

انجام یک عمل جراحی نادر در کشور


نخستین بار در کشور عمل همزمان پیوند کبد وکلیه امروز در شیراز با موفقیت انجام شد.

واحد مرکزی خبر: نخستین بار در کشور عمل همزمان پیوند کبد وکلیه امروز در شیراز با موفقیت انجام شد.

این عمل همزمان پیوند برای کودک 8 ساله و با اهدا عضو یک کودک مرگ مغزی میسر شده است.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با مهارت تیم درمانی پیوند اعضای بیمارستان نمازی در یک عمل چهار و نیم ساعته توانستیم نادرترین عمل جراحی همزمان کبد و پیوند را بر روی یک کودک 8 ساله مشهدی با موفقیت انجام دهیم.

دکتر سامان نیک اقبالیان افزود: هم اکنون مرکزآموزشی درمانی نمازی شیراز به عنوان سومین مرکز فعال در دنیا با انجام اعمال جراحی های متعدد پیوند توانسته از مراکز پیوند اروپایی پیشی بگیرد.

وی افزود: این مرکز به لحاظ تخصصی و متمرکز شدن در انجام اعمال پیوند های نادر، توانسته پس از مرکز پیوند آمریکا و اسپانیا مقام سوم جهان را به دست آورد.

دانشیار بخش جراحی و بخش پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: به دلیل دیالیزی بودن این کودک باید هر دو پیوند همزمان انجام می شد.


ویدیو مرتبط :
انجام عمل جراحی از شکاف های کوچک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

با حضور رییس‌جمهور انجام شد؛افتتاح اولین پروژه ویلایی مسکن مهر کشور در استان فارس 

 

با حضور رییس‌جمهور انجام شد؛افتتاح اولین پروژه ویلایی مسکن مهر کشور در استان فارس

 

همزمان با افتتاح ۱۷ هزار و ۶۴۵ واحد مسکن مهر استان فارس با حضور رییس جمهور، اولین پروژه مسکن مهر کشور که به صورت ویلایی احداث شده است در شهر اوز لارستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمود احمدی نژاد که صبح امروز (دوشنبه) به منظور افتتاح همزمان ۱۷ هزار و ۶۴۵ واحد مسکن مهر به لارستان فارس سفر کرده است، پس از بازدید از بخش های مختلف اولین پروژه ویلایی مسکن مهر در شهر اوز لارستان که در قالب ۶۰۸ واحد احداث شده است، کلید ۳ خانه این پروژه را به صورت نمادین به مالکین آن ها تحویل کرد.

رییس جمهور که در ابتدای ورود مورد استقبال امام جمعه استان، استاندار و جمعی از مقامات محلی قرار گرفته بود، مورد استقبال و حمایت جمع زیادی از مردمی قرار گرفت که در مسیر عزیمت او از فرودگاه لارستان تا شهر اوز تجمع کرده بودند و با شعارهایی نظیر "دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی" ورود دکتر احمدی نژاد را خوش آمد می گفتند. همچنین مردم شهر اوز نیز با شعارهای "صل علی محمد یاور رهبر آمد" و "صل علی محمد بوی رجایی آمد" حضور رییس جمهور در شهر خود را خوش آمد گفتند.

واحدهای پروژه ۶۰۸ واحدی مسكن مهر اوز لارستان كه برای نخستین بار در كشور به صورت ویلایی احداث شده است به صورت دو طبقه و به متراژ ۱۰۵ متر مربع ساخته شده اند.

برای احداث هر واحد مسکونی در این پروژه ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است که از این میزان ۱۰۰ میلیون ریال آورده متقاضی و ۲۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات پرداخت شده است.

شهر اوز مركز بخش اوز از توابع شهرستان لارستان است كه در فاصله ۳۴۰ كیلومتری جنوب شرقی شیراز و ۴۰ كیلومتری شمال غربی شهر لار قرار دارد. شهرستان لارستان به مركزیت لار در فاصله ۳۷۸ كیلومتری جنوب شیراز، واقع شده است...... /خبرگزارى ایسنا