اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

امیر قطر دستور ترور صادر کرد؟اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

امیر قطر دستور ترور صادر کرد؟

این منابع به جزئیات ترور سرهنگ عبدالله آل ثانی اشاره‌ای نکردند و فقط به این نکته اشاره کردند که این ترور در شرایطی مبهم صورت گرفته است.

یک پایگاه خبری عربی افشا کرد که فرمانده امنیت هوایی قطر نه در استانبول، بلکه در دوحه و به دستور امیر قطر ترور شده است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النخیل، گزارش‌های خبری تاکید دارند که سرهنگ "عبدالله آل ثانی" فرمانده امنیت هوایی قطر، بامداد شنبه در دوحه و نه در استانبول ترور شده است.

این پایگاه به نقل از منابع آگاه تاکید کرد که ترور سرهنگ عبدالله آل ثانی به دلیل مخالفت وی با سیاست‌های امیر قطر و ائتلاف وی با اسرائیل علیه سوریه صورت گرفته است.

این منابع به جزئیات ترور سرهنگ عبدالله آل ثانی اشاره‌ای نکردند و فقط به این نکته اشاره کردند که این ترور در شرایطی مبهم صورت گرفته است.

پیشتر نیز یک دیپلمات برجسته قطری به علت سیاست‌های همسوی کشور متبوعش با موساد و سیا درخواست پناهندگی به ونزوئلا داده بود.

پیش از این برخی منابع اعلام کرده بودند: سرهنگ "عبدالله بن محمد آل ثانی" در برابر رستوران "اکشن اوتک" در استانبول ترور شده است./فارس


ویدیو مرتبط :
اوباما دستور توقف موقت تحریمهای ایران را صادر کرد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دولت اسپانیا دستور انحلال تیم ملی موسوم به كاتالونیا را صادر كرد 

 

دولت اسپانیا دستور انحلال تیم ملی موسوم به كاتالونیا را صادر كرد

 

سه‌شنبه، روز بزرگی برای مردم ایالت استقلال طلب کاتالونیا بود اما در نهایت طبق آنچه که پیش‌بینی می‌شد دستور لغو فوتبال ملی این ایالت صادر شد.

مردم ایالت جدایی طلب و تمامیت‌خواه کاتالونیا یکی از نماد‌های بسیار پررنگ و جدی خود را تیم ملی فوتبال موسوم به کاتالونیا می‌دانند و معتقدند با فوتبال به اهداف سیاسی خود نیز به راحتی دست پیدا می‌کنند.

تیم ملی کاتالونیا متشکل از اکثر بازیکنان کلیدی و بومی تیم فوتبال بارسلونا قرار است برای حضور مستقل در جام جهانی 2014 برزیل اعلام آمادگی کند اما از دو هفته پیش تلاش نمایندگان پارلمان اسپانیا این آرزوی قدیمی را به یک رویای کودکانه و بی اساس مبدل کرد.

احزابی چون سوسیال - دموکرات، مردم، کارگر، گالیسیا، آندلوس و صلح با قاطعیت به انحلال این تیم رای داده‌اند ولی اکثریت مجلس اسپانیا برای جلوگیری از شورش مردم یا پیامدهای غیر قابل پیش بینی این تصمیم ناگهانی دستور به تمدید فرصت تحقیق در این مورد را صادر کردند.

این دستور پارلمانی از سوی دولت اما هرگز جدی گرفته نشد و روز گذشته دستور انحلال قطعی این تیم با کلیه تشکیلات و اعضایش رسما صادر شد.

بسیاری بر این باورند که می‌شود به صورت نمادین تیم‌هایی با نام منتخب یک ایالت داشت اما نام‌گذاری تیمی به صورت تیم ملی غیر از تیم ملی اسپانیا خلاف قانون اساسی اسپانیا و تهدیدی برای تمامیت ارضی این کشور است.