اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

امام جمعه بندرعباس: باید به آقای مشایی بگوییم که "اسفندیار دست از رستم بردار ما علی داریم"اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

امام جمعه بندرعباس:

باید به آقای مشایی بگوییم که "اسفندیار دست از رستم بردار ما علی داریم"

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تشخیص قانون‌مدار و قانون‌گریز را مهمترین نیاز فضای انتخاباتی دانست و گفت: عوامل فتنه جدید به دنبال احیای نام رستم، کوروش و داریوش هستند.

به گزارش فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی امروز در آیین نخستین یادواره شهدای دهستان کریان نقش یادواره‌های شهدا را در ایجاد معنویت در جامعه غیر قابل انکار خواند و بیان کرد: ترویج معنویت تنها یکی از آثار این محافل است.

وی خطا‌ب به برخی که برگزاری یادواره شهدا را بی‌نیاز می‌دانند، ابراز داشت: این نگرش تنگ‌نظرانه نوعی مصیبت است که از نگاه صرف به مادیات و بی‌توجهی به معنویات سرچشمه می‌گیرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه هر سال بیش از 20 میلیون زائر حرم امام سوم شیعیان را زیارت می‌کنند افزود: این حجم زائر، روح انسان‌های آزاده را زنده می‌کند و در پمپاژ معنویت و اصلاح جامعه نقش اساسی دارد.

وی همچنین گفت: مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، مجالس عزاداری و اطعام دادن به یاد اهل بیت (ع) و برگزاری یادواره شهدا فضای جامعه را روحانی می‌کند.

امام جمعه بندرعباس با طرح این پرسش که اگر عاشورا و فاطمیه نباشد جامعه به چه سمتی حرکت می‌کند، مجالس و محافل معنوی را مانعی برای نفوذ حرکات ناسالم در جامعه ذکر کرد و گفت: برکات و آثار مجالس معنوی باید مورد توجه آحاد مردم باشد.

نعیم‌آبادی برگزاری یادواره شهدا را موثرترین راه برای اصلاح جامعه در برهه کنونی دانست و تصریح کرد: امور معنوی در ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی نیز تاثیر مستقیم دارد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که عده‌ای که فکر می‌کنند رزمندگان و شهدا ناآگاهانه به جبهه‌ها رفتند خود گمراه و ناآگاه هستند، افزود: وصیت نامه شهدا بیانگر اوج اندیشه آنان است و نهایت آگاهی و بصیرت در آن هویداست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تجلیل از مقام شامخ شهیدان و عمل به وصیت‌نامه آنان را تکلیف آحاد جامعه عنوان کرد و افزود: شهدا عدد صحیح ایران اسلامی هستند که استکبار جهانی از آن هراس دارد.

وی شهیدان را فخر و اعتبار کشور معرفی کرد و اظهار داشت: شهدا کسانی هستند که نه برای نان و نه برای نام بلکه تنها برای اسلام به میادین جبهه و جنگ رفتند.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و با حساس خواندن این دوره از انتخابات ابراز داشت: در انتخابات باید اسلام محور انتخاب باشد و گوش به فرمان رهبری بود.

وی با ذکر راه‌های جلوگیری از فریب در انتخابات، گفت: "اگر به دنبال این هستیم که سرمان کلاه نرود باید کلاه‌شناس باشیم."

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه در انتخابات مجلس نیز برای آگاهی‌بخشی به مردم شعاری را مبنی بر "کباب‌‌های کاندیدا را بخورید و به آنها رای ندهید تا کباب شوند" و لزوم شناخت کاندیدای اصلح را مطرح کرده است، گفت: حال نیز باید به آقای مشایی بگوییم که "اسفندیار دست از رستم بردار ما علی داریم".

نعیم آبادی در ادامه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دو سال گذشته پیرامون در راه بودن فتنه‌ای بزرگتر از فتنه 88 اشاره کرد و گفت: مردم علاوه بر شناسایی صاحبان فتنه باید به معیارها دقت کنند.

وی عنوان کرد: قانونمداری و قانون‌گریزی نخستین گام و معیار برای شناخت صاحبان فتنه است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری قانونمداری را عامل تضمین کننده سلامت جامعه ذکر کرد و افزود: مدیریت انتخابات فقط با قانون است چرا که قانون با گذر از مجلس در نهایت از مردم است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: کسانی که در انتخابات به دنبال کشاندن مردم به خیابان‌ها هستند از صفینیان هستند و بدانند که ملت ایران به آنان رای نخواهند داد.

نعیم‌آبادی استفاده غلط از نام مردم را فریب برشمرد و بیان کرد: کسانی که شعار "انتخابات را مردم مدیریت می‌کنند و مدیریت آن با مردم است" را سر می‌دهند افرادی فریبکار و توطئه‌گر هستند.

وی تاکید کرد: مردمی‌ترین چهره نظام، رهبر معظم انقلاب است که مردم به شخصیت ایشان عشق می‌ورزند و افتخار می‌کنند.

وی تشخیص قانون‌مدار و قانون‌گریز را مهمترین نیاز فضای انتخاباتی دانست و گفت: عوامل فتنه جدید به دنبال این هستند تا فریب را از مسیر ملی‌گرایی و احیا نام رستم، کوروش و داریوش آغاز کنند.

امام جمعه بندرعباس با نقل ابیاتی از شعر سعدی، تصریح کرد: مردم ایران به علی (ع) عشق می‌ورزند و محبت محمد (ص) و آلش را به هیچ چیز عوض نمی‌کنند.

وی که به عنوان سخنران ویژه یادواره شهدا در دهسان کریان میناب سخن می‌گفت همچنین اطاعت از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری را بر آحاد جامه واجب و لازم دانست و افزود: اطاعت با ارادت راهش جداست و مملکت با ارادت درست نمی‌شود.

دهستان کریان جز بخش مرکزی میناب است که چهار شهید جنگ تحمیلی، یک شهید سانحه هواپیمایی دارد و دو شهید را در درگیری با اشرار مسلح تقدیم انقلاب و نظام کرده است.

در این آئین که در جوار حسینیه امام حسین (ع) کریان برگزار شد امام جمعه میناب، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل امور روستایی استانداری هرمزگان، فرماندار میناب، خانواده معظم شاهد و ایثارگر و جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند./فارس

 


ویدیو مرتبط :
#27 چرا به AMP نیاز داریم؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پاسخ تلویحی امام جمعه قم به اظهارات ناطق نوری در مورد "مزخرفات برخی افراد"پاسخ تلویحی امام جمعه قم به اظهارات ناطق نوری در مورد "مزخرفات برخی افراد"

امام جمعه قم که بیان کننده اظهارات عجیب در مورد رهبر معظم انقلاب بود و روز گذشته نیز از سوی ناطق نوری به شدت مورد اعتراض قرار گفته، نسبت به واکنش دیرهنگام رییس بازرسی دفتر رهبری واکنش نشان داد.

 

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

امام جمعه قم که چندی پیش اظهارات عجیبش در مورد رهبر معظم انقلاب، باعث جنجال رسانه های ضد انقلاب شده بود، روز گذشته از سوی ناطق نوری به شدت مورد اعتراض قرار گرفت اما ظاهراً اظهارات رییس بازرسی دفتر رهبری، چندان به مذاق امام جمعه قم خوش نیامده است.

به گزارش «انتخاب» ؛ ناطق نوری روز گذشته گفته بود: کسی که گفته آیت الله خامنه ای به دنیا آمده، گفته «یا علی» مزخرف گفته/ آقایی که این حرف را زده توبیخ شده / این حرفها ضد ولایت فقیه است و اینجا باید گفت: مرگ بر ضد ولایت فقیه/این حرف ها توهین به رهبری است/ ببینید چقدر این حرف موجب سوء استفاده قرار گرفت.

این در حالی است که تا پیش از سخنان ناطق نوری، هیچ یک از شخصیت های نظام واکنشی نسبت به اظهارات سعیدی نشان نداده بود ، اما اظهارات اخیر ناطق، ظاهراً برای امام جمعه قم " اندکی برخورنده بوده است.

اما "سعیدی" پاسخی تلویحی به ناطق داده و گفته است: بازگو کردن خطای دیگران یکی از مسائلی است که انقلاب اسلامی همواره از آن ضربه‌های زیادی خورده است و باید توجه داشت که لج بازی و اصرار به بیان خطای دیگران موجب سوء استفاده دشمنان علیه ملت ایران خواهد شد.

به گزارش انتخاب ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که به گفته ناطق نوری توسط دفتر رهبری به دلیل بیان اظهاراتش توبیخ شده است، با بیان اینکه نباید خطای دیگران را بازگو کرد چرا که این امر آب به آسیاب ریختن دشمن است، افزود: بازگو کردن خطای دیگران یکی از مسائلی است که انقلاب اسلامی همواره از آن ضربه‌های زیادی خورده است و باید توجه داشت که لج بازی و اصرار به بیان خطای دیگران موجب سوء استفاده دشمنان علیه ملت ایران خواهد شد.

امام جمعه قم همچنین گفت که «هیچ انسانی از خطا مصون نیست»/انتخاب