اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

افزایش اجاره بها به شمال شهر رسید! 

 

افزایش اجاره بها به شمال شهر رسید!

 

نوسانات قیمتی ساخت و ساز مسکن و افزایش اجاره بها در تابستان امسال بر قیمت آپارتمانهای لوکس پایتخت هم تاثیرگذار بود و قیمت این واحدها را با تغییراتی روبرو کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به پایان دور دوم نقل و انتقالات در پایتخت، قراردادهای اجاره با قیمتهای بهار امسال و یا گاهی اوقات بیشتر از آن میان صاحبخانه ها و مستاجران به ثبت می رسد به طوریکه کارشناسان افزایش اجاره بها در تابستان امسال را بیشتر از فصل بهار اعلام می کنند.

براین اساس، خانه های بزرگ شمالی شهر هم که همیشه نسبت به آپارتمان های کوچک در مناطق جنوبی و مرکزی شهر، نوسان قیمتی کمتری داشتند، از این امر بی نصیب نماندند و در تابستان امسال با تغییرات قیمتی نسبت به قبل مواجه شدند.

در واقع هزینه های ساخت مسکن و مصالح لوکسی که در این خانه ها بکار رفته است، منجر به این شد که علاوه بر افزایش هزینه ساخت و ساز این آپارتمان ها اجاره بها هم با افزایش بیشتری مواجه شود ؛به این ترتیب تعیین اجاره بهای هر آپارتمانی که مصالح لوکس و گران قیمت تری در آن بکار رفته باشد، افزایش بیشتری هم در اجاره بها داشته است.

بنابراین افرادی که تمایل به اجاره نشینی در ویلاها و خانه های لوکس و گران قیمت شمال شهر را دارند هم باید به نسبت بهار امسال، قیمتهای بیشتری را در بازار اجاره بپردازند که حداقل بودجه برای اجاره این آپارتمان ها بیش از ۱۵۰ میلیون تومان رهن کامل است.

رهن و اجاره در آپارتمانهای لوکس شمال شهر

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، آپارتمان ۲۳۰ متری در کامرانیه ۳ خوابه با ۲ پارکینگ به قیمت ۵۰ میلیون تومان رهن کامل و ماهیانه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره داده می شود و برای ۲۱۵ متری در ولنجک ۳ خوابه ۱۳۰ میلون تومان رهن کامل تعیین شده است.

آپارتمانی با ۲۱۰ متر مساحت در اقدسیه با ۳ اتاق خواب به قیمت ۱۶۰ میلیون تومان رهن داده می شود و برای آپارتمان ۲۵۰ متری و ۴ خوابه در سعادت آباد هم ۱۷۰ میلیون تومان رهن تعیین شده است.

عمارتی ۳۸۰ متری در نیاوران هم به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان رهن داده می شود و برای آپارتمانی به مساحت ۲۵۰ متر در پاسداران و ۳ خوابه ۱۷۰ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است، همچنین آپارتمان ۲۱۰ متری در فرشته ۴ خوابه و سوپرلوکس به قیمت ۲۰۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ماهیانه، اجاره داده می شود.

۱۸۵ متری در فرشته، ۳ خوابه و بازسازی شده هم با ۱۴۵ میلیون تومان رهن داده می شود و برای ۱۸۵ متری در زعفرانیه ۶۰ میلیون تومان رهن با ماهیانه یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است. آپارتمان ۲۳۰ متری در نیاوران هم با ۱۹۰ میلیون تومان رهن کامل اجاره داده می شود..../تحلیل:مهر


ویدیو مرتبط :
اجاره ویلا در شمال متل قو

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اجاره مسکن تا 25 درصد افزایش یافت/ قیمت مسکن به کف رسیداجاره مسکن ,قیمت مسکن

اجاره مسکن تا 25 درصد افزایش یافت/ قیمت مسکن به کف رسید

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک از افزایش 18 تا 25 درصدی اجاره بهای مسکن در تابستان امسال خبر داد و گفت: قیمت مسکن در بازار به کف رسیده است.

حسام عقبایی در نشستی خبری با اشاره به رکود بازار مسکن در ماه های اخیر پس از گرانی قیمت ها در سال گذشته، اظهار داشت: در سه ماه پایانی سال 91 و به خصوص در بهمن‌ماه، بازار مسکن با افزایش کاذب قیمت در بخش کلنگی و  آپارتمان‌ های نوساز مواجه شد که در کنار بی‌ثباتی در اقتصاد، موجب جهش بیش از معمول قیمت مسکن در تهران و دیگر کلانشهرها شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان مسکن پیش‌بینی می‌کردند در آستانه انتخابات بازار مسکن به یک رکود قیمت و ثبات می رسد، گفت: اما تصور نمی کردند که در این شرایط قیمت مسکن با کاهش مواجه شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد ماحصل تغییر دولت و تغییر مدیریت شهری، بر تحولات 6 ماه اخیر بازار مسکن اثرگذار بود و منجر به رکود و ایستایی در خرید و فروش مسکن شد.

عقبایی تصریح کرد: امسال بازار مسکن شاهد پایان دوره شهرداری و شورای شهر بود و سیاست‌های شهرداری در حوزه ساخت و ساز و صدور پروانه ساخت حالت ایستایی داشت که یکی از عوامل اثرگذار بر کنترل قیمت مسکن در ماه‌های اخیر می‌تواند همین موضوع باشد.

وی با اشاره به اینکه شهردار تهران به علت اینکه کاندیدای ریاست جمهوری بود، باعث شد، سیاست‌های شهرداری برای دوره‌ای دستخوش تغییر نشود و در ماه‌های اخیر نیز کاندیداتوری وی برای شهرداری باز مزید بر علت شد، گفت: همه با این پرسش روبه‌رو بودند که با ورود دولت جدید به عرصه سیاست، چه اتفاقی در اقتصاد کشور خواهد افتاد. حتی خیلی‌ها احتمال افزایش قیمت می‌دادند، اما بخشی از متقاضیان هم پیش از انتخابات خرید‌شان را انجام دادند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اعلام اینکه برخی از متقاضیان مسکن در پایان سال 91 به دلیل نگرانی از ادامه تورم شدید در اقتصاد، وارد بازار خرید شدند و خرید کردند، بیان کرد: موج معاملات مسکن در پایان سال گذشته وارد بازار و سپس از بازار خارج شد؛ بنابراین هنوز بازار مصرفی تغییری نداشته است.

وی تصریح کرد: رویکرد اخیر وزیر جدید راه‌ و شهرسازی در خصوص تعامل شبکه بانکی با خریداران مسکن و حذف نگرش دولت قبل به وام خرید، بازار را به واکنش انداخته است. در حال حاضر بخشی از متقاضیان خرید در انتظار بیرون آمدن بسته بانکی مدنظر وزیر راه و شهرسازی در خصوص نحوه پرداخت وام خرید مسکن هستند.

معاون بازرسی اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه در سال 86، سیاست پرداخت وام خرید مسکن تا حدودی در به هم ریختن قیمت‌ها نقش بازی کرد، بیان کرد: در آن زمان اصل موضوع پرداخت وام خرید مسکن، محل اشکال نبود، بلکه شیوه‌ای که بانک‌ها بی‌محابا و بدون نظارت و بدون محدودیت به هر متقاضی، تسهیلات خرید پرداخت می‌کردند، مشکل‌ساز شد.

وی افزود: باید به گونه‌ای این تسهیلات پرداخت شود که ماجرای سال 86 تکرار نشود، بنابراین موافق 100 درصد پرداخت وام خرید مسکن هستم حتی وام‌های کلان و تامین کننده قدرت خرید تا 90 درصد قیمت مسکن، اما مدل پرداخت با ضوابط باید باشد و فضای کاملا نظارتی در آن حاکم باشد.

عقبایی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود که با وضعیت حاکم بر بازار مسکن، مردم اقدام به خرید و فروش کنند، گفت: قیمتها در بازار مسکن به کف رسیده است؛ بنابر این مردم وارد بازار مسکن شوند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه مردم برای اطمینان از قفل شدن کدرهگیری در سامانه املاک و مستغلات از اداره پست، تاییده کدپستی بگیرند، گفت: بنگاه های املاک موظفند در زمان خرید و فروش و یا اجاره از مالک کدپستی دریافت کنند اما ملاک نباید کدپستی درج شده در کارت ملی یا قبض باشد بلکه مالک باید از اداره پست تاییده بگیرد، زیرا دیده شده که یک آپارتمان چند واحدی، یک کدپستی دارد.

وی تصریح کرد: همچنین خریدار پس از انتقال سند باید با مراجعه به همان بنگاه املاک، اعلام کند که قفل کدرهگیری ملک باز شود و یا اینکه به اتحادیه برای این کار مراجعه کند، در غیراین صورت در زمان فروش با مشکل مواجه می شود.

عقبایی در مورد بازار اجاره بها، اظهار داشت: در تابستان سال گذشته شاهد افزایش 180 درصدی اجاره بها در برخی از نقاط تهران بودیم اما در تابستان امسال با توجه به رکود سه ماهه انول، در صد زیادی از مستاجران به تمدید قراردادها پرداختند و اجاره بها بصورت معقول افزایش داشت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به افزایش 18 تا 25 درصدی اجاره بها در شهر تهران در تابستان امسال، گفت: در برخی از کشورها مردم تمایلی به خرید خانه ندارند به دلیل اینکه صنعت اجاره بها رشد داشته و کمپانی های اجاره داری در آنها شکل گرفتند.

وی افزود: در این شیوه وقتی مردم مسکن اجاره ای مدرن در سطح انبوه می خواهند شرکت های اجاره ای قادر به تامین مسکن هستند بنابراین می توان با ارایه تسهیلات بلند مدت و ارایه زمین به انبوه سازان و تعیین اجاره از سوی دولت در این پروژه ها نیاز بازار را تامین کرد./مهر