اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اعطای 120‌ میلیون وام برای محافظان مرتضویاخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 


اخبار سیاسی - اعطای 120‌ میلیون وام برای محافظان مرتضوی

برای هرکدام از محافظان سعید مرتضوی 120‌میلیون‌تومان وام قرض‌الحسنه جهت رهن یا خرید خانه در نظر گرفته شده بود. این را نادر قاضی‌پور یکی از اعضای کمیسیون تحقیق‌وتفحص از سازمان تامین‌اجتماعی می‌گوید. همچنین او نسبت به اینکه هر شهروند تفتی که نزد مرتضوی آمده، وام قرض‌الحسنه پنج‌میلیون‌تومانی گرفته؛ اعتراض دارد.

به گفته قاضی‌پور «مجلس بنا ندارد به این سادگی‌ها کوتاه بیاید و شکایت از گزارش تفحص از تامین‌اجتماعی و نمایندگان راه به جایی نخواهد برد. مرتضوی می‌خواهد نمایندگان را به جان هم بیندازد و در این مسیر موفق نیست، نمایندگان خودشان فهمیده‌اند که او می‌خواهد بازی در بیاورد و بنا دارد تا پرونده را سیاسی کند. این در حالی است که گزارش تفحص را نمایندگانی از تمام جناح‌ها نوشته‌اند و این گزارش اصلا خط و ربط سیاسی ندارد.»

عضو کمیته تفحص از سازمان تامین‌اجتماعی به برخی حاتم‌بخشی‌های دیگر از سوی مرتضوی اشاره دارد: «مطلع شده‌ایم که سعید مرتضوی برای تامین خانه محافظان خود دستور داده تا ارقامی حدود 120‌میلیون تومان در قالب وام قرض‌الحسنه به آنها واگذار شود که این کار خلاف قانون بوده و ما اجازه نخواهیم داد که چنین هزینه‌هایی از اموال کارگران پرداخت شود.»

قاضی‌پور در پاسخ به اینکه «مگر داشتن محافظ حق او نبوده» نیز گفته: «اینکه او حق داشتن محافظ را دارد یا نه؛ به ما مربوط نیست، اما نمی‌شود که حقوق و مسکن محافظ از پول کارگر و بازنشسته تامین شود.»

او همچنین می‌افزاید: «هرکسی از تفت پی مرتضوی آمده پنج‌میلیون‌تومان وام قرض‌الحسنه گرفته که خلاف قانون و عدالت است.»

به گفته او، مجلس بدون شک با هرگونه حاتم‌بخشی‌های خلاف قانون سعید مرتضوی برخورد خواهد کرد و حتی از یک‌مورد آن نیز نخواهد گذشت. مجلس بنا دارد تا تمام منابع مالی هزینه شده در مسیر غیر با همکاری قوه‌قضاییه به صندوق سازمان اجتماعی بازگردد چراکه این سازمان امین کارگران بوده و حالا با این وضعیت اعتماد عمومی مردم به این سازمان خدشه‌دار شده است.

اخبار سیاسی - شرق


ویدیو مرتبط :
مراسم اعطای جایزه 100 میلیون ریالی سریال ویلای من

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اعطای ۵۰ میلیون تومان پول نقد و اجازه واردات خودرو برای صعود به جام جهانیهدیه احمدی نژاد به بازیکنان تیم ملی

هدیه رئیس‌جمهور به فوتبالیست‌ها

اعطای ۵۰ میلیون تومان پول نقد و اجازه واردات خودرو برای صعود به جام جهانی

در مراسمی که با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، از مربیان و کادر فنی تیم ملی تجلیل و قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عصر امروز و در نهاد ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران از تیم ملی فوتبال کشورمان که موفق به صعود به جام جهانی  برزیل شدند، تقدیر و قدردانی کرد.

در این مراسم که علاوه بر رئیس‌جمهور غلامحسین الهام سخنگوی هیئت دولت، شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان و سیدحسن موسوی نیز حضور داشتند از کی‌روش سرمربی تیم ملی و نکونام کاپیتان تیم ملی با اعطای شالی مزین به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیر ویژه به عمل آمد.

علاوه بر 50 میلیون تومان پول نقد بر اساس مصوبه هیئت دولت مقرر شد تا یک مجوز ویژه برای واردات خودرو به بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی نیز اختصاص یابد./فارس