اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اطلاعات سفر خود را از این سامانه بخواهید


بار دیگر تاکید می شود مسافران و گردشگران عزیز می توانند پیش از عزیمت به سفر، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق شماره تلفن سراسری 09629 کسب کنند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای توصیه‌های قبل از سفر را به مسافران اعلام کرد.

متن اطلاعیه دبیر خانه ستاد هماهنگی خدمات سفر به شرح ذیل است:
با توجه به شرایط ناپایدار جوی و بارندگی در مناطق مختلف کشور هموطنان عزیز قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام کنند و ضمن بررسی فنی وسایل نقلیه، نسبت به مجهز بودن آن به امکانات و تجهیزات مکانیکی مورد نیاز در شرایط خاص اطمینان حاصل نمایند.

با توجه به لغزنده بودن اکثر معابر و جاده های کشور از رانندگان عزیز تقاضا می شود نهایت دقت و هوشیاری را در هنگام رانندگی به خرج دهند و همچنین نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقف‌های غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

بار دیگر تاکید می شود مسافران و گردشگران عزیز می توانند پیش از عزیمت به سفر، اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق شماره تلفن سراسری 09629 کسب کنند. این سامانه به صورت 24 ساعته ضمن معرفی جاذبه های گردشگری، آماده پاسخگویی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات هموطنان گرامی نیز است.

 هموطنان عزیز از طریق سامانه های اطلاع رسانی و اطلاعیه های ستاد مرکزی که از رسانه ها پخش می شود از برنامه‌های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاههای عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاههای هنرهای سنتی، مذهبی و آئینی اطلاع حاصل نموده و دیدن نمایند.

 به مسافران عزیز پیشنهاد می‌شود شرکت در برنامه‌ها و مراسم‌هایی که ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها تدارک دیده‌اند را در برنامه خود قرار دهند.


ویدیو مرتبط :
سامانه اطلاعات مکانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فعالیت سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار متوقف می‌شود 

 

فعالیت سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار متوقف می‌شود

 

در حالی كه پیش از این رییس مركز آمار ایران اعلام كرده بود سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار به طور دائم فعال خواهد بود، هم‌اكنون بر صفحه اول این پایگاه اینترنتی متنی مشاهده می‌شود كه حاكی از پایان فعالیت آن تا چهار روز آینده است.

به گزارش ایسنا عادل آذر ـ رییس مركز آمار ایران ـ در حاشیه اولین جلسه ستاد تهیه حساب‌های بخش تعاون كشور با بیان این كه فراخوان اولیه برای مراجعه مردم در این سامانه تا ‌١٥ دی ماه سال جاری بود، گفته بود: هم اکنون به این جمع‌بندی رسیدیم که سامانه به صورت دائمی فعال باشد تا افراد بتوانند تغییرات خانوار خود را در سامانه وارد کنند.

با این وجود هم‌اكنون مراجعه‌كنندگان به این سامانه یا این هشدار مواجه می‌شوند كه "این سامانه از تاریخ ‌١٥/١٠/١٣٨٩ به طور موقت تا اطلاع ثانوی قادر به سرویس‌دهی نیست."

تا پیش از آذر ماه، سامانه www.yaraneh.amar.org.ir بسته بود و اجازه اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوار داده نمی‌شد، ولی در مرحله جدید كه از اول آذر ماه آغاز شد مردم می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات جدیدی را وارد یا نسبت به تكمیل و اصلاح اطلاعات پیشین خود اقدام کنند.

مرحله‌ جدید اجرای طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار كه شامل اصلاح اطلاعات قبلی و وارد كردن اطلاعات مربوط به خانوارهای جدید است از اول آذرماه آغاز شده و بر اساس اعلام مركز آمار ایران، این روند قرار بود تا ‌٤٥ روز ادامه داشته باشد.

همچنین در تاریخ دوم دی ماه، روابط عمومی مركز آمار ایران در اطلاعیه‌ای اعلام كرده بود: به اطلاع هموطنان می‌رساند سامانه اطلاعات اقتصادی خانوار تا اطلاع ثانوی فعال بوده و به سرویس دهی ادامه خواهد داد. لذا هموطنان می‌توانند برای اصلاح و به هنگام سازی اطلاعات اقتصادی خود بدون محدودیت زمانی به این سامانه مراجعه كنند.