اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اسکی مرگ روی جاده هااخبار,اخباراجتماعی,تصادفات رانندگی


  اخباراجتماعی  - زمستان، نیامده از مسافران قربانی گرفت؛
 اسکی مرگ روی جاده ها

زمستان امسال با خود برف و باران را به جاده های کشور آورد، جاده های که به دلیل تعطیلات شلوغ تر از همیشه اند. با شروع فصل سرما و بارش های شدید در چند روز گذشته متاسفانه حوادث جاده ای کشور به اوج خود رسیده است. همه ی راه های کشور از شرق گرفته که بیشتر مسافران آن زائرین حرم امام رضا (ع) هستند تا غرب که بیشتر کوهستانی است، شاهد حوادث واقعا ناگواری است که با لغزنده شدن جاده ها تعداد آن هم به صورت چشمگیر افزایش داشته است.

واژگونی اتوبوس زائران 10 کشته و مجروح برجای گذاشت
رییس پلیس راه استان خراسان شمالی از واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور بجنود – آشخانه خبر داد.سرهنگ حسین زاده رییس پلیس راه استان خراسان شمال در تشریح جزییات واژگونی اتوبوس زائرین گفت: ساعت 5 صبح دیروز در محور بجنود - آشخانه یک دستگاه اتوبوس ولوو حامل زائران مشهد مقدس از مسیر خود منحرف و در ادامه منجر به واژگونی شد.

 

وی در ادامه بیان کرد: متاسفانه در پی وقوع این واژگونی یک تن از هموطنان کشته و 9 تن مجروح شده‌اند که مجروحان توسط نیروهای امدادی جهت درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.این مقام مسئول پلیس راه با اشاره به علت حادثه خاطر نشان کرد: کارشناسان پلیس با حضور در صحنه حادثه علت این واژگونی را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده اتوبوس ولوو اعلام کرد.


15 زخمی در 5 حادثه جاده‌ای در آذربایجان‌غربی
در همین رابطه از عصر سه‌شنبه طی پنج تصادف جاده‌ای در آذربایجان‌غربی 15 نفر زخمی و به منظور درمان به مراکز درمانی اعزام شدند.معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی-جابر ثوابی اظهار داشت: تصادف نخست در محور کمربندی سلماس ـ طسوج رخ داد که تعداد سه نفر مجروح و روانه بیمارستان شدند.

 

وی با بیان مکان دقیق وقوع این حادثه جاده‌ای افزود: این تصادف مربوط به واژگونی یک دستگاه سواری پیکان وانت در 25 کیلومتری پایگاه امداد به طرف طسوج رخ داد که خسارت مالی بسیاری بر جای گذاشت.معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی به حادثه دوم واقع در جاده سلماس که یکی از مناطق حادثه‌خیز استان محسوب می‌شود، اشاره کرد و گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پژو در محور سلماس به خوی در 9 کیلومتری پایگاه به طرف خوی چهار نفر به شدت زخمی شدند که به منظور درمان به مراکز درمانی اعزام شدند.

 

ثوابی با بیان اینکه مهم‌ترین علت حادثه عدم توجه به جاده و علائم راهنمایی و رانندگی است، افزود: رانندگان لازم است توصیه‌های راهنمایی و رانندگی را جدی گرفته و به رعایت قوانین توجه بیشتری داشته باشند.وی به حادثه سوم اشاره کرد و گفت: در پی اطلاع مردم مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 در محور پیرانشهر به سه‌راهی جلدیان و 5 کیلومتری پایگاه به طرف نقده رسیدگی به موضوع در جریان کار نیروهای امدادی قرار گرفت، در این حادثه چهار نفر زخمی شدند که توسط نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی به آنها امدادرسانی شد.

 

این مسئول با بیان اینکه در یک روز چندین فقره تصادف در جاده‌های آذربایجان غربی رخ داد، تصریح کرد: در پی گزارشات واصله از مردم مبنی بر واژگونی یک دستگاه سواری تویوتا در مهاباد نیروهای امدادی به محل اعزام و نسبت به امدادرسانی اقدام کردند.وی با بیان محل دقیق این حادثه اظهار داشت: این تصادف در محور مهاباد به سردشت و 11 کیلومتری پایگاه به سمت سردشت رخ داد که موجب زخمی شدن یک نفر شد.

 

ثوابی بی احتیاطی رانندگان در هنگام رانندگی را مهم‌ترین علت بروز بسیاری از حوادث اعلام کرد و گفت: بر اثر قیچی کردن یک دستگاه نفت‌کش در محور تکاب به مائین‌بلاغ یک نفر به شدت مجروح و برای درمان به مراکز درمانی اعزام شد.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آذربایجان غربی گفت: این حادثه ناگوار در محور تکاب به شاهین دژ و 20 کیلومتری پایگاه به سمت تکاب رخ داد که با حضور نیروهای امدادی در محل حادثه این فرد نجات پیدا کرد.وی با ارائه توصیه‌های ایمنی به رانندگان تصریح کرد: با بارش برف و باران و لغزنده بودن جاده‌های آذربایجان غربی رانندگان در هنگام رانندگی از کمربند ایمنی استفاده کرده، به علائم راهنمایی و رانندگی توجه کرده، لباس و پتوی گرم به همراه داشته و حدالامکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.


شمار کشته های حادثه رانندگی دشتروم - یاسوج به پنج نفررسید
حادثه ای رانندگی که عصر سه شنبه در مسیر دشتروم - یاسوج در استان کهگیلویه وبویراحمد به وقوع پیوسته بود بعد کشته شدن چهار تن از سرنشینان پراید شامل سه مرد و یک زن در دم جان سپردند با مرگ مصدوم این حادثه به پنج نفر رسید.

 

رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج گفت: به رغم تمام خدمات، مصدوم این حادثه براثر شدت جراحات جان باخت.سید ذاکر سعیدی افزود: این زن از ناحیه سر و دیگر اعضای بدن به شدت آسیب دیده بود.براساس گزارش مرکز فوریت های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در این حادثه رانندگی که در محدوده تنگ کناره یاسوج براثر برخورد یک دستگاه کامیون و یک دستگاه پراید رخ داد، چهار تن از سرنشینان پراید شامل سه مرد و یک زن در دم جان سپردند و یک سرنشین دیگر به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج منتقل شده بود.سرهنگ سپاهپور رییس پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد سرعت زیاد، ناتوانی راننده در کنترل کامیون براثر نقص فنی ترمز را علت وقوع این حادثه اعلام کرد.


برخورد زنجیره‌ای 40 خودرو در آزادراه قزوین ـ کرج
بر اثر برخورد زنجیره‌ای 40 خودرو در آزادراه قزوین - کرج، 130 مسافر دچار حادثه و 24 نفر مجروح شدند.حسین درخشان سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر از وقوع یک تصادف زنجیره‌ای در آزادراه قزوین – کرج خبر داد.

 

وی با بیان اینکه ساعت 22 شب گذشته به علت بارش برف در این مسیر 40 خودرو به صورت زنجیره‌ای با یکدیگر برخورد کردند.به گفته درخشان، بر اثر این تصادف، 130 نفر از مسافران دچار حادثه شده و 24 نفر مجروح شدند.وی از انتقال 3 نفر از مصدومان به مراکز درمانی خبر داد و گفت: 15 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان چند روز اخیر هنوز وجود ندارد ولی نسبت به ماه های گذشته بسیار افزایش چشمگیری داشته است.


 اخبار اجتماعی  - ابتکار


ویدیو مرتبط :
پیگیری علت مرگ اسکی باز جوان در پیست اسکی دربندسر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تاریخچه ورزش اسکیشما ممکن است که فکر کنيد که اسکي ورزش جديدي است. ولي بايد بدانيد که اسکي يکي از قديمي ترين طرق مسافرت بود که بشر شناخت. خود کلمه «اسکي» از کلمه ايسلندي scidth مي آيد که معني «کفش برف»

شما ممکن است که فکر کنيد که اسکي ورزش جديدي است. ولي بايد بدانيد که اسکي يکي از قديمي ترين طرق مسافرت بود که بشر شناخت.

اسکی

خود کلمه «اسکي» از کلمه ايسلندي scidth مي آيد که معني«کفش برف» را مي دهد.

بعضي از تاريخ نويسان عقيده دارند که حتي مبدأ و پيدايش اسکي به عهد حجر باز مي گردد و حجاري هائي پيدا شده که بشر را در حال اسکي کردن نشان مي دهند.

اولين چوب هاي اسکي تا آنجا که به خاطر مي آيد ، چارچوب خميده اي داشته که از استخوان حيواناتدرست مي شده و آن را با تسمه چرمي بپا نگاه مي داشتند. در اين مورد تصويري موجود است که روي سنگ حجاري شده و مربوط به نهصد سال قبل است که يک اسکي کننده را نشان مي دهد.

اسکی

اسکي به عنوان يک ورزش، براي نخستين بار در نروژ شروع شد. در حقيقت، شهر «مورگدال» در اين کشوربه عنوان «مهد ورزش اسکي» شهرت دارد، زيرا اين منطقه براي زمان هاي درازي منطقه بسيار برف گيري بوده است.

در زمستان موقعي که اهاي بومي، براي شکار يا مسافرت به کوه ها مي روند يا براي خريد يا ديد و بازديد به دهکده يا بازار مي روند، مجبورند که براي راه رفتن از چوپ اسکي استفاده کنند.

بالاخره اگر فکر مي کنيد کهمسابقات اسکي يک پديده جديد است، بايد بدانيد که در نروژ حدود سال 1767 مسابقاتي بين حريفان زبردست، ترتيب داده مي شده است.