اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اسکیت بردی با چرخ های تانک +عکساسکیت برد, اسکیت بردی با چرخ های تانک

اسکیت بردی با چرخ های تانک +عکس

وسیله هایی مانند موتور کراس و خودروهای دو دیفرانسیل از جمله چیزهایی هستند که عاشقان ویراژ دادن در جاده های خارج شهر به سراغشان میروند.

این وسیله ها محدودیتی نمی شناسند و ار هر مکانی عبور می کنند.


 اسکیت برد یکی از محبوبترین وسیله هایی است که این روزها در میان جوانان دیده می شود. این وسیله برای هنرنمایی و یا طی کردن مسیرهای طولانی استفاده می شود ولی نمی توان از آن در بیابان یا جاده های خارج شهری استفاده کرد.

به تازگی وسیله ای جدید طراحی شده است که می تواند دنیایی بازی های خارج شهری را متحول کند. این وسیله ترکیبی از چرخ های شنی، اسکیت برد، جت اسکی و اسکوتر است. شما به کمک این وسیله می توانید در جاده های خاکی و خارج شهری هم اسکیت بازی  کنید.

"شردر" نام این وسیله عجیب است که تا به حال چندین نمونه از آن ساخته شده است. این وسیله به این صورت ساخته شده است که یک چرخ شنی زیر یک صفحه اسکیت برد قرار میگیرد و سپس یک دسته به مانند اسکوتر به سمت راننده می آید. این دسته برای کنترل و فرمان دادن استفاده می شود.

بر روی این اسکیت برد یک موتور بنزینی نیز قرار داده شده است که توان تولید 13 اسب بخار را دارد. این بدین معنی است که نهایت سرعت این وسیله می تتواند تقریبا 45 کیلومتر بر ساعت باشد. این وسیله بسیار سبک بوده و به راحتی در صندوق یک خودروی متوسط قرار می گیرد.

 

اسکیت برد, اسکیت بردی با چرخ های تانک


این اسکیت برد تانکی توانایی ان را دارد تا از نقاط عجیب و صعب العبور بالا رفته و همچنین می تواند درون آب هایی با 25 سانتی متر عمق نیز برود. قیمت این اسباب بازی 4000 هزار دلار تعیین شده است./باشگاه خبرنگاران

 


ویدیو مرتبط :
اسکیت بردی از جنس طلا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تاریخچه اسکیت درجهاناختراع کفش اسکيت در سال 1763 توسط يک بلژيکي به نام Joseph merlin)ژوزفمرلين) به ثبت رسيد. او که با سوار شدن بر کفشهاي جديد خود به يک مهماني در لندن رفته بود به ناگاه با آيينه اي بسيار بزرگ و قيمتي برخورد کرد و آنرا خرد نمود . به غير از مرلين مخترعين ديگري هم کفشهاي اسکيت با مدلهاي مختلف ساختند که اکثر اين کفشها داراي چرخهاي خطي بودند که کفشهاي تيغدار پاتيناژ را تداعي مي کردند.

اسکیت

56سال بعد موسيو پتيبلدي فرانسوي نوع ديگري از کفشهاي اسکيت را به ثبت رساند وي ادعا ميکرد که کليه حرکات پاتيناژ را با کفشهاي اسکيت نيز ميتوان انجام داد اما در عمل ثابت شد که بسياري از حرکات بر روي کفشهاي پتيبلد يا غير ممکن ويا بسيار مشکل است. همگام با افزايش اجتماع اسکيت در اواخر قرن 19 و اوايل قرن 20 ورزشهايي که با اسکيت مرتبط بودند گسترش پيدا کرد.

در سال 1985 توليدکنندگان شروع به ساخت نوعي ديگر از کفشهاي اسکيت به نام in line براي علاقه مندان به حفظ سلامتي کردند در هنگامي که اين اسکيت در دهه 91 در بازار عمومي توزيع شد بازيهاي تفريحي هاکي دچار حرکت و جنبشي دوباره و جديد شد به طوري که در اواسط دهه 90 اين ورزش به يکي از پر طرفدارترين ورزشها در امريکا تبديل شد. ورزش اين لاين اسکيت از حدود سال 1985 آغاز شد که تا به امروز از رشد قابل ملاحظه اي برخوردار است.

اسکیت

سازمان بين المللي ناظر بر اين ورزش بر اورد نموده اين ورزش از سال 1991 تا کنون حدود 512 درصد رشد داشته و اينک يکي از ورزشهاي بيستگانه مطرح دنيا به حساب مي آيد. لوئيس لگرانج در سال 1849 يک جفت کفش اسکيت اين لاين ساخت تا در اپراي فرانسوي Leprophel نمايش اسکيت را روي يخ شبيه سازي کند اين اولين باري بود که اين لاين اسکيت به طور موفقيت آميز مورد استفاده قرار گرفت اما به علت اينکه اين وسيله توانايي دور زدن و ترمز گرفتن را نداشت به عنوان يک اختراع علمي يا وسيله کاربردي به حساب نيامد تا اينکه در اوايل 1860 در (مينيسوتاي آمريکا)يک گروه از بازيکنان هاکي روي يخ از اين وسيله با کفشي از پوسته سخت و چرخهاي جديد از املاح آلي اسيد کاربنيک براي تمرين در خارج از پيست استفاده کردند.