اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

استیضاح وزیر کشور در مجلس کلید خورداخبار,اخبارسیاسی,طرح استیضاح رحمانی فضلی


 اخبار سیاسی - استیضاح وزیر کشور در مجلس کلید خورد

16 نماینده مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وزیر کشور را در اعتراض به نحوه عملکرد رحمانی فضلی امضا کردند.

 ایسنا، اظهار کرد: در طرحاستیضاح وزیر کشور که تاکنون 16 نفر از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند،‌ عدم عمل به وعده‌ها و برنامه‌های وزیر کشور، بکارگیری گسترده بازنشستگان در استانداریها، و فرمانداریها، و عدم توجه به جوانان و نیروهای تحصیلکرده و همچنین انتصاب‌های غیراصولی، توجه کمتر به شایسته سالاری و بکارگیری افراد متعهد و توانمند در مجموعه وزارت کشور از جمله محورهای این استیضاح اعلام شده است.

به گفته ایرانپور، توقف غیرقانونی تقسیمات کشوری، افزایش بدحجابی و افزایش ماهواره‌ها در سطح کشور، افزایش ناامنی در مرزها از جمله گروگانگیری مرزبانان ایران در سیستان و بلوچستان، ورود غیرقانونی اتباع خارجی به داخل کشور و بروز معضلات و نا امنی‌ها و همچنین ناتوانی در مبارزه با مواد مخدر و افزایش توزیع و قاچاق مواد،‌ از دیگر دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور عنوان شده است.

نماینده مردم مبارکه همچنین گفت که دو گروه دیگر از نمایندگان نیز بصورت جداگانه در پی جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور هستند و احتمالا روز یکشنبه این سه استیضاح با یکدیگر تجمیع خواهد شد.
 اخبار سیاسی - ایسنا


ویدیو مرتبط :
سخنان رئیس مجلس در جلسه استیضاح وزیر كار

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

استیضاح وزیر کشور کلید خورد


استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت یازدهم کلید خورد.

خبرگزاری ایسکا نیوز: استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دولت یازدهم کلید خورد.

طرح استیضاح وزیر کشور با امضای 60 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جریان افتاد.

قاسم احمدی لاشکی یکی از طراحان این استیضاح با اشاره به محورهای این استیضاح توضیح داد: 1-تعلل در ارائه لایحه انتخابات احزاب و شوراها 2-عدم نظارت کافی به شهرداری ها در حوزه ساخت و سازهای غیر مجاز 3- علت توقف اجرای قانون تقسیمات کشوری 4- عدم اشراف در توزیع منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور که سلیقه ای عمل می شود و بر اساس شاخص ها توزیع نمی شود 5- عدم توجه به آسیب دیدگان ناشی از سیل و زلزله و طوفان.