اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

استقبال سوریه و سازمان ملل از پیشنهاد روسیه برای تحت نظارت قرار دادن سلاح‌های شیمیاییاخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

معلم: سوریه از پیشنهاد روسیه برای تحت نظارت قرار دادن سلاح‌های شیمیایی استقبال می‌کند

وزیر امور خارجه سوریه گفت که دمشق از طرح مسکو برای نظارت بین‌المللی بر سلاح‌های شیمیایی این کشور استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در کنفرانسی خبری در مسکو گفت که از پیشنهاد روسیه برای نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه استقبال می‌کند.

معلم گفت: اقدام سوریه در استقبال از پیشنهاد تحت نظارت قرار دادن سلاح‌های شیمیایی برای حمایت از جان شهروندان و امنیت سوریه است.

«سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی که خروج کامل ذخایر شیمیایی از سوریه را تنها راه جلوگیری از اقدام نظامی دانسته‌اند، به دمشق توصیه کرد این ذخایر را تحت نظارت جامعه بین‌الملل قرار دهد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا امروز در نشست خبری مشترکی که در لندن با «ویلیام هیگ» همتای انگلیسی‌ خود داشت، در پاسخ به خبرنگاری که از وی در مورد اقداماتی که می‌تواند از حمله جلوگیری کند پرسید، گفت «بشار اسد» می‌تواند تا هفته آینده تمام ذخایر شیمیایی خود را به خارج از سوریه منتقل کند. وی البته ادعا کرد که دولت سوریه نمی‌خواهد چنین کاری انجام دهد و تحقق این امر غیرممکن است.

سازمان ملل از طرح روسیه استقبال کرد
دبیر کل سازمان ملل از طرح روسیه برای کنترل سلاح های شیمیایی سوریه استقبال کرد.
به گزارش مهر به نقل از شبکه "فرانسه 24" ، "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانسی مطبوعاتی از طرح روسیه برای کنترل سلاح های شیمیایی سوریه توسط سازمان ملل متحد حمایت کرد.

 

 


ویدیو مرتبط :
گزارش سی ان ان از خروج اولین محموله ی سلاح شیمیایی از سوریه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سازمان ملل تقاضای سوریه برای پیوستن به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را دریافت کردکنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی

سازمان ملل تقاضای سوریه برای پیوستن به کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را دریافت کرد

تقاضای دمشق برای پیوستن به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی توسط سازمان ملل متحد اعلام وصول شد.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، سازمان ملل متحد اعلام کرد که تقاضای سوریه برای پیوستن به کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را دریافت کرده است.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که عضویت سوریه در این کنوانسیون از تاریخ 14 اکتبر آتی رسمیت می‌یابد.

سوریه تقاضای خود برای عضویت در کنوانسیون مزبور را پس از آن اعلام کرد که روس‌ها با ارائه طرح نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه سعی کردند که جلوی آغاز جنگی دیگر در خاورمیانه را بگیرند.

غرب دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه شهروندان خود متهم کرده اما دولت سوریه این اتهام را رد می‌کند. امروز روس‌ها و آمریکایی‌ها به توافقی در خصوص چارچوب خلع سلاح سوریه دست یافتند.

فارس