اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

استخدام 23 رفتگر لیسانس و فوق لیسانساخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

شهردار خرم آباد گفت: 150 نیروی جدید توسط بخش خصوصی برای رفتگری و خدمات تنظیف این شهر بکار گرفته شده اند که در بین آنها 23 نفر دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس هستند.

یحیی عیدی بیرانوند روز سه شنبه به ایرنا افزود: امسال درمجموع حدود 200 نفر در بخش خدماتی و رفتگری شهرداری مشغول بکار شده اند که با توجه به وسعت شهر بکارگیری 200 نفر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: نیروهایی که برای تنظیف شهر به کارگیری شده بودند از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده اند.

برخی سایت های خبری به نقل از مدیرعامل شرکت خصوصی طرف قرارداد با شهرداری خرم آباد از متقاضی شدن چندین فوق لیسانس برای رفتگری در شهر خرم آباد خبر داده بودند.

شهر خرم آباد مرکز استان لرستان بیش از 450هزار نفر جمعیت دارد.

استان لرستان طی چند سال گذشته در رتبه نخست بیکاری در بین استانهای کشور قرار داشت که در بهار امسال دو رتبه تغییر کرده است.

بر اساس آمارها 120 هزار جویای کار در 15 مرکز کاریابی این استان نام نویسی کرده اند.

اخبار اجتماعی - ایرنا

 


ویدیو مرتبط :
شرط شرکت لیسانس و فوق لیسانس ها در کنکور

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جلوه‎ای دیگـر از تخلفات استخدامی دولت احمدی‎نـژاد/استخدام هزاران نفر با مدرک فوق لیسانس برای کار خدماتی!اخبار,اخبار سیاسی ,آموزش و پرورش

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: در دولت قبل، مقرر شد 11 هزار نیرو با استفاده از طرح مهر آفرین برای کارهای خدماتی با مدرک سیکل جذب شود که بعداً مشخص شد 70 درصد این افراد دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس بوده و اکنون حاضر نیستند در پست‌های خدماتی کار کنند.

خسرو نظری در اجلاس سراسری مدیران آموزش و پرورش استان در خانه معلم، اظهار کرد: یکی از تئوریهای مدیریتی در ادوار گذشته، تفکر سیستمی است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات یکی از مزیت‌های مدیریتی رقابتی برای سازمانهای موفق را هم گرایی عنوان کرد و افزود: اگر این هم افزایی ایجاد و یک تیم تشکیل شود، ماحصل تعاملات درون تیمی فراتر از کارایی و اثر بخشی تک تک افراد خواهد بود.

وی با بیان این که لازمه کار مدیریت داشتن دانش سیستمی است، بیان کرد: اگر مدیران سازمانی از تفکر سیستمی برخوردار نباشند، در مقابل کمترین چالش به راحتی شکننده می‌شوند.

نظری درباره جذب نیروهای مازاد در دولت گذشته بیان کرد: متاسفانه بسیاری از استخدام‌ها بدون توجه به نیازهای وزارت آموزش و پرورش بوده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات ادامه داد: در دولت قبل، مقرر شد 11 هزار نیرو با استفاده از طرح مهر آفرین برای کارهای خدماتی با مدرک سیکل جذب شود که بعداً مشخص شد 70 درصد این افراد دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس بوده و اکنون حاضر نیستند در پست‌های خدماتی کار کنند.

وی با بیان این که اولین سیاست آموزش و پرورش ساماندهی نیروی انسانی است اضافه کرد: جذب نیروهای ناکارآمد باعث تخریب سیستم آموزش و پرورش شده که اکنون نمی‌توان آنها را حذف کرد بلکه باید این نیروها را مدیریت کرد.

نظری خاطر نشان کرد: امسال با تدابیری که برای ساماندهی نیروی انسانی صورت گرفت برای اولین بار هیچ نیروی جدیدی در آموزش و پرورش استخدام نشد و هیچ کلاسی هم بدون معلم نماند.

رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات اظهار کرد: تنها راه ورود نیروی انسانی به آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان است و با فارغ التحصیل شدن دانشجویان تا پایان سال 95 نیروهای جدید به دستگاه تعلیم و تربیت وارد خواهند شد.

وی گفت: امسال 25 هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش، بازنشسته شده و 25 هزار دانش آموزان جدید در پایه اول ثبت نام کرده‌اند و 10 درصد از سقف عملکرد حق التدریس سال 93 کمتر شده است.

نظری گفت: با تدابیری که در بحث مدیریت منابع انسانی انجام شد، آموزش و پرورش موفق شد یک هزار میلیارد و 545 میلیون تومان صرفه جویی انجام دهد که این امر باعث شد 20 درصد به حقوق معلمان ابتدایی افزوده شود.

وی با اشاره به این که هوشمندسازی مدارس یک فرآیند است نه هدف، اظهار کرد: سال آینده طرح تبلت را در مدارس استانها آغاز می‌کنیم و در اولین گام 13 مدرسه منطقه 19 تهران به صورت رایگان به آموزش و پرورش الکترونیک تجهیز شده‌اند.
اخبار سیاسی - خرداد