اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ادبیات استثنایی آقای رئیس‌جمهور/ از لولو و وزیر هلو تا آب را بریزید همان جایی که می‎سوزدادبیات رئیس‌جمهور,ادبیات احمدی نژاد,اخبار سیاسی

ادبیات استثنایی آقای رئیس‌جمهور/ از لولو و وزیر هلو تا قصاب اقتصاددان و کلامی از مادر عروس

ˈپشم و پیل‌شان کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان ریخته است و اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع‌و‌جور کنید و به ملت‌های خود برسید؛ شما ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید.

دوران هشت ساله محمود احمدی نژاد پر است از ادبیات استثنایی رئیس جمهور در حین سخنرانی در میان نمایندگان مجلس، اصحاب رسانه و مردم

 

به گزارش نامه، غیر قابل پیش بینی ترین، طناز ترین، خود رای ترین، پر حاشیه ترین، بی پروا ترین و... تمام این‌ها القابی است که اهالی رسانه برای رئیس دولت دهم و نهم انتخاب کرده‌اند.

محمود احمدی نژاد از زمانی که بر صندلی ریاست قوه مجریه تکیه زد، با ادبیات خاص خود تبدیل به مرد اول رسانه‌های ایران و جهان شد.

رسم تمام روسای جمهور جهان استفاده از ادبیات فاخر در سخنان خود است که تا قبل از محمود احمدی نژاد در میان روسای جمهور ایران نیز رعایت می‌شد این هنجار ادامه داشت تا زمان پیروزی محمود احمدی نژاد.

او از همان زمان سعی کرد با ادبیاتی از جنس  کوچه و بازاری با مردم، نمایندگان مجلس و مسئولین  روبرو شد و برای بار اول در سال 85، پشت تریبون مجلس خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما از محله ما خرید کنید و چرا از جاهای گران خرید می‌کنید؟

این سخنان اولین ادبیات متفاوت رئیس جمهور اسلامی ایران بود که تا پایان دوارن ریاست جمهوری وی ادامه داشت که انتقادات بسیاری را به همراه داشت و البته در این میان هم کسانی بودند که ادبیات رئیس جمهور را ستودند.

بخشی از متفاوترین ادبیات رئیس جمهور را طی این هشت سال در جدول زیر بخوانید:

 

زمان و مکان

ادبیات استثنایی

بهمن 1385 / مجلس شورای اسلامی

 ازتره‌بار نزدیک منزل ما خرید کنید. چرا از جاهای‌گران خرید می‌کنید. در محله ما قیمت‌ها ثابت است.

بهمن 1385/

یک دختر 16 ساله به کمک برادرش در زیرزمین خانه‌اش انرژی هسته‌ای کشف کرده

با هماهنگی رییس وقت سازمان انرژی اتمی ایران، آن دختر هم‌اکنون در زمره دانشمندان هسته‌ای ایران قرار گرفته و اسکورت و راننده شخصی در اختیار دارد.

 

تیر 1386/ در جمع اصناف و بازار

یک قصاب شرافتمند در نزدیکی ما زندگی می‌کند که از همه مشکلات مردم باخبر است و از وی هم اطلاعات مهم اقتصادی را می‌گیرم

 

آذر 86/ سفر استانی خوزستان

آن‌قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌‌دانتان شما پاره شود

تیر 87/ در جمع فرماندهان بسیج

سال گذشته که به عراق رفته بودم، گفتند یکی از فرماندهان اشغالگران، علاقه دارد شما را ببیند. گویا مرخصی او هم رسیده بود. مثل خودمان که پس از ۴۵روز در جبهه مرخصی می‌رفتیم، اما او یک‌ماه مرخصی را عقب انداخته بود تا ما را ببیند و من هم گفتم، بیاید. وقتی آمد پیش ما گفت: افتخار می‌کنم با شما هستم. شما در دل ما جا دارید. وی سپس از من درخواست کرد با من عکس یادگاری بگیرد و گرفت و سپس معاونش هم همین‌طور. من زدم پشتش و تشویقش کردم و گفتم هوای مردم عراق را داشته باشید

 

مرداد 88/ گفت‌و‌گو با شبکه یک

علاقه ویژه‌ای به ایشان«کامران باقر لنکرانی» داشته و دارم. اصلا مثل هلو می‌ماند و آدم می‌خواهد بخورد این جوان را

 

اسفند 88/ کنفرانس مطبوعاتی همراه با بشار اسد

ما یک ضرب‌المثل در فارسی داریم و کسی که حرف بیجا می‌زند و خارج از قد و قواره خودش صحبت می‌کند، به آن می‌گوییم یک کلام از مادر عروس.

 

 مرداد1389/ همایش ایرانیان مقیم خارج

 در خطاب به اوباما و سران کشورهای غربی: آن ممه را لولو برد

مرداد 1389/همایش ایرانیان مقیم خارج

آب را بریزید همان جایی که میسوزد

مرداد 1389/ سخنرانی در روز خبرنگار

در مواردی هم که حتی اسمی از کسی برده نشده‌ است، قاضی می‌گوید این مطلب به فلان شخص می‌خورد، در حالی که وقتی مطلبی نوشته و نقد می‌شود اگر به کسی هم خورد، خورد. باید بخورد تا دردش بیاید.

 

آبان 89/ سفر استانی بجنورد

 پشم و پیل‌شان کشورهای به اصطلاح قدرتمند جهان ریخته است و اگر خیلی عرضه دارید، اوضاع کشورهای خود را جمع‌و‌جور کنید و به ملت‌های خود برسید؛ شما ‌نمی‌توانید آب بینی‌ خود را بالا بکشید.

 

آبان 89/ در جمع خبرنگاران

شما موقعی که نمی‌دونستید چه جوری طهارت بگیرید ملت ایران تمدن داشت حالا شما می‌خواهید به ما جنس بفروشید؟! نفروشید!

 

بهمن 90/ رونمایی از داروهای تولیدی محققان ایرانی

اکنون ایام شادی است و می‌توان یک شوخی کرد. بعضی‌ها می‌گویند که کار را به دست خانم‌ها ندهید، چون همه‌ فرصت‌ها را می‌گیرند

 

اسفند 90/ در جلسه سوال از رئیس جمهور

آخر سال است و باید کمی با هم صفایی بکنیم. شب عید است کمی شاد باشیم.

دی91/ در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه

همه‌اش کشک است، طرف راه می‌رفت می‌گفت ابرقدرت، قدر قدرت...‌ای زکی.

دی 91/ مراسم بزرگداشت امیر کبیر

روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می‌آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می‌گوید: تا به حال کشک بادمجان خورده‌ای؟ که او می‌گوید: نه! امیرکبیر می‌گوید: ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می‌گوییم فاطمه خانوم‌جان که کشک بادمجان‌های خوبی می‌پزد، شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می‌فرستم. این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!

 

اسفند 91/ در افتتاح دو شبکه جدید صدا و سیما

باید چهار ماهواره به فضا پرتاب کنیم تا هر "ننه قمری" کلید آنرا پایین نیاورد

 نامه نیوز

 


ویدیو مرتبط :
ادبیات رئیس جمهور

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نخست وزیر، عامل سکته آقای رئیس جمهور!


یک پایگاه خبری کرد عراق نوشت که دلیل سکته جلال طالبانی رییس جمهوری عراق مشاجره لفظی وی با نوری مالکی نخست وزیر عراق بوده است.

عصر ایران: یک پایگاه خبری کرد عراق نوشت که دلیل سکته جلال  طالبانی رییس جمهوری عراق مشاجره لفظی وی با نوری مالکی نخست وزیر عراق بوده است.

 وب سایت خبری " اوستا کرد " عراق با انتشار گزارشی در این باره نوشت مالکی و طالبانی در آخرین دیدارشان که در روز 17 دسامبر در بغداد انجام شد ، با هم مشاجره کردند و طالبانی پس از این مشاجره سکته مغزی کرد.

دلیل اصلی این مشاجره ادعاهای "فخری کریم" سخنگوی ریاست جمهوری عراق بود که پیشتر با انتشار مقاله ای در روزنامه متعلق به موسسه خود (المدی) از پیشنهاد مالکی به طالبانی برای اقدام دولت اقلیم کردستان عراق برای اشغال منطقه موصل و الصاق آن به کردستان عراق خبر داده بود.

فخری کریم چندی پیش با ادعای اینکه حتی فایل صوتی مکالمه بین مالکی و طالبانی را در این باره دارد مدعی شد که مالکی به طالبانی پیشنهاد اقدام علیه سنی های عراق در منطقه موصل را داده و به او گفته است :" سنی های ساکن موصل طرفدار بعثی ها هستند. بیایید این منطقه را هم بگیرید و به کردستان عراق الحاق کنید و ما را از شر این ها نجات دهید."

مالکی پس از انتشار این مطلب آن را تکذیب کرد اما به دلیل موقعیت و جایگاه فخری کریم به عنوان سخنگوی جلال طالبانی دولت و نهادهای امنیتی عراق از بازداشت وی خودداری کردند.

با این حال سخنگوی طالبانی نیز اعلام کرد که فایل صوتی این مکالمه را در اختیار دارد و اگر مالکی بخواهد این گفتگو را تکذیب کند ، آن را منتشر می کند.

وب سایت اوستا کرد نوشت: در دیدار آخر مالکی و طالبانی که در روز سکته طالبانی صورت گرفت مالکی از رییس جمهوری 79 ساله عراق خواست تا محتوای مقاله سخنگوی خود را تکذیب کند ، اما طالبانی با اشاره به اینکه نمی تواند وقتی فایل صوتی این مکالمه موجود است، آن را تکذیب کند با مالکی به مشاجره می پردازد.

اوستا کرد نوشت : ساعاتی پس از این مشاجره لفظی بین مالکی و طالبانی ، حال رییس جمهوری عراق به وخامت می گذارد و به دلیل سکته مغزی به بیمارستان منتقل می شود.

طالبانی هم اینک برای مداوا به بیمارستانی درآلمان منتقل شده است و خبرهای ضد و نقیضی از وضعیت جسمی او در رسانه های عراقی منتشر می شود.