اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

احمدی‌نژاد: برخی باور نمی‌کنند کارهای بزرگی انجام شده، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرندمحموداحمدی نژاد,افتتاح پروژه کشاورزی

احمدی‌نژاد: برخی باور نمی‌کنند کارهای بزرگی انجام شده، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرند

رییس‌جمهور با بیان اینکه "پیشرفت‌ها در حوزه فناوری نوعی معجزه انسانی است"، ادامه داد: انسان اگر خود را باور کند و تصمیم بگیرد، پنج برابر این هم می‌تواند پیشرفت کند چون طبیعت تابع اراده انسان است.

رییس‌جمهور گفت: کارهای بزرگی در کشور انجام شده است که برخی نمی‌خواهند باور کنند، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرند و سعی می‌کنند کارها را کوچک جلوه دهند یا تخریب کنند.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز پس از افتتاح همزمان چهار هزار و 215 پروژه کشاورزی، رونمایی از هشت دستاورد شاخص کشاورزی و بهره‌برداری از نخستین گلخانه پیشرفته گیاهان تراریخته در ایران، با بیان اینکه "امروز در همه بخش‌های کشور از جمله کشاورزی شاهد حرکت جهشی به سمت قله‌ها هستیم"، تصریح کرد: فضای کار، اندیشه و تصمیم‌گیری متفاوت شده است و هدف‌گذاری‌ها، متعالی برای رسیدن به مرز‌های دانش و تامین نیازهای کشور با استفاده از همه ظرفیت‌های کشور است.

وی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران پروژه‌های افتتاح شده در حوزه کشاورزی افزود: در طبیعت همانطور که استعداد رشد می‌کند، با آفت نیز مواجه است و آفت، محصول را کاهش می‌دهد و کیفیت را پایین می‌آورد و همچنین هزینه‌های اضافی بر دوش ما می‌گذارد تا با آفت برخورد کنیم که البته آن هم اثرات منفی دارد و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه "خداوند متعال دوای هر آفتی را در طبیعت قرار داده است"، خاطرنشان کرد: گاهی برای افزایش مقاومت یک گیاه در مقابل یک آفت ویژگی‌ خاصی از گیاه دیگر را به آن منتقل می‌کنیم، یعنی استعداد‌های ذاتی یک گیاه را به گیاه دیگر منتقل می‌کنیم که کار پیشرفته‌ای است و این اتفاق در تولید فناوری بالاتر از سطح کشاورزی است. با دستیابی به این فناوری می‌توانیم هر ویژگی را از یک موجود زنده به یک موجود زنده دیگر منتقل کنیم که این یک انقلاب است.

وی با بیان اینکه "با استفاده از فناوری‌های ژنتیکی می‌توان ویژگی‌های نسلی را منتقل و ویژگی‌های منفی را حذف کرد"، افزود: شاهدیم در برخی کشورها این اتفاق می‌افتد، مثلا اینکه قد افراد بلندتر شود یا اینکه می‌توان از این فناوری‌ها برای حذف بیماری‌های قلبی و عروقی و تقویت کلیه‌های بهره گرفت.

احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت ورود به دنیای ژنتیک برای ایجاد تغییرات ژنتیکی، اظهار کرد: کارهای بزرگی انجام شده است اما برخی باور نمی‌کنند، چون نمی‌خواهند عجز خود را بپذیرند، پس سعی می‌کنند کارها را کوچک یا تخریب کنند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه "پیشرفت‌ها در حوزه فناوری نوعی معجزه انسانی است"، ادامه داد: انسان اگر خود را باور کند و تصمیم بگیرد، پنج برابر این هم می‌تواند پیشرفت کند چون طبیعت تابع اراده انسان است.

وی با بیان اینکه "این استعداد را داریم که به صادرکننده بزرگ محصولات کشاورزی تبدیل شویم"، تاکید کرد: باید تنگ‌نظری‌ها را کنار بگذاریم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه "سالانه 120 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید می‌شود که باید به 300 میلیون تن برسد"، گفت: طبیعی است یک سال تولید گوجه کم شود و در مقابل تولید پرتقال زیاد شود یا برعکس؛ پس نباید نگاه تنگ‌نظرانه داشت بلکه باید اندیشه‌های کوچک را کنار گذاشت و به جایی برسیم که از همه استعدادهای این آب و خاک استفاده کنیم و با دنیا تعامل داشته باشیم.

رییس‌جمهور در پایان با بیان اینکه "ما در قطاری نشسته‌ایم که با شتاب بالا حرکت می‌کند و هیچکس نمی‌تواند مانع حرکت پرشتاب این قطار شود"، به شوخی گفت: این کار ژنتیک یعنی خصلت‌هایی را منتقل کردن؛ پس امیدواریم روزی برسد که ژن اخلاق، ایمان و شجاعت را هم منتقل کنیم./ایسنا

 

 

 


ویدیو مرتبط :
کلیپ ویدئویی برخی از کارهای انجام شده با c4d ...

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

باهنر:جلوی نماینده ها در زمان خانه نشینی احمدی نژاد را گرفتیم و الا می خواستند کارهای سنگین تری انجام دهند 

 

باهنر:جلوی نماینده ها در زمان خانه نشینی احمدی نژاد را گرفتیم و الا می خواستند کارهای سنگین تری انجام دهند

 

محمدرضا باهنر، نایب‌رئیس‌ مجلس شورای اسلامی در واكنش به برخی انتقادات از عملكرد هیات رئیسه در خصوص طرح سوال از رئیس‌جمهور گفت: این هفته در هیات رئیسه با نماینده افرادی كه به دنبال سوال از رئیس‌جمهور هستند، جلسه‌ای می‌گذاریم و با چك كردن امضاهای باقی‌مانده، وضعیت سوال از رئیس‌جمهور را روشن می‌كنیم

باهنر با تاكید بر این‌كه سوال از رئیس‌جمهور به هیچ‌وجه تابو نیست، افزود: سوال از رئیس‌جمهور فرآیندی عادی است كه در قانون اساسی آمده و اصلا به نظر من، این سوال می‌تواند منتج به تبیین برخی مسائل شود و ممكن است به نفع رئیس‌جمهور شود و برخی از كارهای رئیس‌جمهور را روشن كند.

وی با بیان این‌كه ما در مجلس به دنبال رعایت دقیق آیین‌نامه هستیم، گفت: اگر ما سوال از رئیس‌جمهور را مطرح بكنیم و دو روز بعد، یك عده بیایند و بگویند مثلا ما 15 نفر امضایمان را پس می‌گیریم، این حركت قابل دفاع نیست.

نایب رئیس‌مجلس افزود: در مورد سوال از رئیس‌جمهور یك عده‌ای به ما مراجعه كردند و گفتند ما این سوال را زمانی به جریان انداختیم كه آقای احمدی‌نژاد رفت و خانه‌نشینی را انتخاب كرد و معلوم هم بود كه به چه دلیل این كار را انجام داد.

باهنر با تاكید بر این‌كه آن دلیل، به هیچ وجه برای نمایندگان قابل تحمل نبود، افزود: آنها حتی می‌خواستند در زمان خانه‌نشینی رئیس‌جمهور كارهای سنگین‌تری انجام دهند كه ما با خواهش و تمنا آب روی آتش آنها ریختیم و آنها را نگه داشتیم و گرنه اگر نمایندگان را رها می‌كردیم من فكر می‌كنم آنها یك هفته هم به رئیس‌جمهور مهلت نمی‌دادند كه بخواهد آن كار را انجام دهد. باهنر افزود: الان هم بحث همین است و عده‌‌ای می‌گویند ما زمانی این سوال را امضا كردیم كه آقای رئیس‌جمهور قهر كرده بود اما حالا كه ایشان سر كارش برگشته است ما هم اصراری بر ادامه سوال نداریم.

وی با اشاره به ادامه اصرار برخی نمایندگان بر سوال از رئیس‌جمهور گفت: چون این موضوع چندین بار هم تكرار شده است ما حتما در هیات رئیسه در این هفته جلسه‌ای تشكیل می‌دهیم و نماینده سوال‌كنندگان را اگر آقای مطهری یا فرد دیگری است دعوت می‌كنیم و با هم می‌نشینیم و امضا‌ها را چك می‌كنیم. وی افزود: البته برخی از آقایان سوال‌كننده، امضای خود را پس گرفته‌اند اما نمی‌خواهند اسمشان در رسانه‌ها منتشر شود، این حق نماینده است و دوستان باید تعهد بدهند پس از اطلاع از اسامی افرادی كه امضای خود را پس گرفته‌اند، آنها را رسانه‌ای نمی‌كنند.

باهنر با بیان این‌كه اگر بروند این اسامی را در سایت‌هایشان منتشر كنند، كم‌لطفی است، گفت: اما اگر بیایند و بنشینند تعهد بدهند كه فقط برای قانع شدن خودشان می‌خواهند آن وقت ما به آنها می‌گوییم چه كسانی امضای خودشان را پس گرفته‌اند. وی ادامه داد: بنابراین ما این هفته می‌نشینیم و امضاها را چك می‌كنیم اگر تعداد امضاكنندگان بیشتر از حدنصاب كه 74 امضاست رسید سوال از رئیس‌جمهور را به جریان می‌اندازیم. باهنر تاكید كرد: ممكن است ما الان این سوال را به مصلحت ندانیم، ولی قطعا اجرای آیین‌نامه مصلحت بالاتری از آن چیزهایی است كه ما تشخیص می‌دهیم.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس كه یكی از بانیان طرح سوال از رئیس‌جمهور است چند روز قبل با اعتقاد به این كه هیات رئیسه مجلس با تعلل در این زمینه دچار تخلف شده است، اعلام كرده بود كه در صورت ادامه چنین روندی از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهد...../تحلیل:عصرایران