اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ابلاغ بخشنامه مهم دولت درباره بودجه 94اخبار,اخبار اقتصادی , بودجه 94

 

اخبار اقتصادی - ابلاغ بخشنامه مهم دولت درباره بودجه 94

فصل بودجه زمانی برای لابی مدیران دستگاه های اجرایی با نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق است تا بودجه حوزه کاری آنان افزایش یابد.

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی معاون اول رئیس جمهور، هیچ یک از مدیران دستگاه های اجرایی مجاز نیستند در جلسات کمیسیون های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تغییر در بندها و جداول لایحه بودجه سال 94 را مطرح و یا با پیشنهادهایی که بر خلاف لایحه است، موافقت نمایند.

هر ساله در دوران بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس، مدیران دستگاه های اجرایی یا معاونان پارلمانی دستگاه ها ضمن حضور در نشست های این کمیسیون، تلاش می کنند بودجه  حوزه کاری خود را افزایش دهند. با بخشنامه ابلاغ شده جهانگیری به منظور« حفظ انسجام، هماهنگی و جامعیت» مفاد لایحه بودجه سال 1394 کل کشور، وزارتخانه ها و سازمانها موظفند از لایحه تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی دفاع نموده و هیچ یک از مدیران دستگاه های اجرایی مجاز نیستند در جلسات کمیسیون های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد تغییر در بندها و جداول را مطرح و یا با پیشنهادهایی که بر خلاف لایحه است، موافقت نمایند.

در دولت نهم و دهم دولت گلایه بسیاری بابت تغییر  مفاد لایحه تقدیمی خود به مجلس داشت. گلایه هایی که محمود احمدی نژاد از ان با عنوان تغییر بنیانی بودجه دولت نام می برد، اما نمایندگان مجلس می گفتند که این تغییرات براساس درخواست های نمایندگان دستگاه های اجرایی بوده است.

حالا دولت روحانی قصد دارد با ابلاغ این بخشنامه از تغییرات بنیادی در بودجه دولت خود جلوگیری کند. 

اخبار اقتصادی - خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
ابلاغ بخشنامه پرداخت وام 80 میلیونی مسکن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آخرین بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندانآخرین بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندان

جزئیات آخرین بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندان در روزهای پایانی فعالیت منتشر شد.

در آخرین بخشنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دولت دهم که با امضای بهروز مرادی در ماه جاری به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده، آمده است:

 

پیرو مذاکرات انجام شده در جلسه 26 تیرماه امسال هیات وزیران درخصوص اجازه پرداخت فوق العاده ویژه موضوع بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری - مصوب 1386- به میزان حداکثر تا 20 درصد حقوق و فوق العاده های مستمر با رعایت سقف 25 درصد از مشاغل با تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، به آگاهی می رساند با استناد به ماده 29 قانون برنامه پنجم توسعه و براساس مشروح مذاکرات دولت و تایید رئیس جمهور وقت، اجرای مصوبه مذکور از آبان ماه سال جاری و پس از پیش بینی در موافقتنامه های متبادله اعتبارات هزینه ای امکان پذیر خواهد بود.

اجرای این مصوبه بدون رعایت موارد فوق الذکر، در حکم تعهد زائد بر اعتبار بوده و مسئولیت آن بر عهده روسای دستگاه‌های اجرایی ذی ربط و مقامات مربوطه است.

آخرین بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندان,بخشنامه دولت دهم درباره حقوق کارمندان


مصوبه هیات وزیران چه بود؟
هیات وزیران به 16 دستگاه اجرایی مجوز داد تا نسبت به پرداخت فوق‌العاده ویژه به میزان حداکثر تا 25 درصد حقوق و فوق‌‌العاده‌های مستمر با رعایت سقف 25  درصد از مشاغل اقدام کنند.
هیات وزیران بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد به بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 1386، این مصوبه را تصویب کرده است.

براساس این مصوبه، به دستگاه‌های اجرایی زیر اجازه داده می‌شود نسبت به پرداخت فوق‌العاده ویژه به میزان حداکثر تا 25 درصدحقوق و فوق‌‌العاده‌های مستمر با رعایت سقف 25 درصد از مشاغل با تائید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و محل وجوه حاصل از صرفه جویی دستگاه متبوع اقدام کند.

1- وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های وابسته
2- وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های وابسته
3- وزارت ورزش وجوانان و سازمان‌های وابسته
4- وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و سازمان‌های وابسته
5- وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌های وابسته

6- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌های وابسته
7- وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های وابسته
8- وزارت جهادکشاورزی و سازمان‌های وابسته (به استثنای سازمان دامپزشکی کشور)
9- وزارت آموزش پرورش و سازمان‌های وابسته
10- وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات و سازمان‌های وابسته

11- سازمان حفاظت محیط زیست
12- سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری
13- جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
14- -بنیاد شهید و امور ایثارگران
15- نهاد ریاست جمهوری
16-معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مراکز وابسته


دستگاه‌های اجرایی که قبلا از ابلاغ این تصویب‌نامه طبق مصوبات هیات وزیران از فوق‌العاده مذکور برخوردار شده‌اند، مشمول این تصویب‌نامه نیستند.
البته باید اشاره کرد که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اخیرا این مصوبه را مغایر با قانون دانسته است./مهر