اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آمادگی برای شادی مردم پس از بازی فوتبال را داریماخبار,اخبار اجتماعی,ساجدی‌نیا

 
 اخبار اجتماعی - آموزش حقوق شهروندی به ماموران پلیس
ساجدی‌نیا: آمادگی برای شادی مردم پس از بازی فوتبال را داریم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برگزاری کلاس‌های بازآموزی حقوق شهروندی برای ماموران پلیس پایتخت خبر داد.

سردار حسین ساجدی‌نیا صبح امروز در حاشیه برگزاری اولین دوره بازآموزی حقوق شهروندی گفت: حقوق شهروندی یکی از موضوعاتی است که همواره پلیس به دنبال آن بوده است و مخصوصا در سالهای اخیر نیز پلیس گام خوب و موثری در راستای خدمت‌رسانی به مردم و رعایت این حقوق برداشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شده است که نیروهای تحت امر و درگیر با مردم در دوره‌های آموزشی حقوق شهروندی شرکت کنند گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ای فیمابین پلیس پایتخت و اعضای کرسی حقوق شهروندی دانشگاه شهید بهشتی اساتید این دانشگاه وظیفه آموزش ماموران پلیس را بر عهده دارند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه حقوق شهروندی از منظر فقه، قانون و حقوق شهروندی جهانی از سرفصل‌های این دوره‌های آموزشی است، گفت: تلاش داریم در مرحله اول این آموزش‌ها را برای روسای کلانتری و دوایر پلیس آگاهی و مسئول بازداشتگاه‌ها معطوف کرده و در مراحل بعدی، مدیران میانی و رده‌های جزء نیز مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

ساجدی‌نیا همچنین در مورد تمهیدات انتظامی و ترافیکی پلیس در صورت برد بازی ایران مقابل نیجریه نیز گفت: امیدواریم تیم ایران ببرد اما مشکل خاصی وجود ندارد و آمادگی برای شادی مردم پس از بازی را داریم و ما در خدمت مردم هستیم.

به گزارش ایسنا، همچنین میرمحمد صادقی، رئیس کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی نیز با بیان اینکه امنیت یکی از ابتدایی‌ترین ملزومات حقوق شهروندی است، گفت: خوشبختانه فرماندهی تهران بزرگ نیز لزوم این مسئله را احساس کرده و در پی برگزاری جلسات زیاد فیمابین اعضای کرسی و فرماندهان تهران بزرگ در صدد آن هستیم تا با برگزاری کلاس‌های آموزشی و بازآموزی رعایت حقوق شهروندی را نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آیین دادرسی کیفری، رعایت قانون برای متهمان و مظنونان در کلانتری‌ از ابتدایی‌ترین موارد حقوق شهروندی است، گفت: برگزاری این کلاس‌های آموزشی در راستای رفع نقاط ضعف و کاستی‌ها است که امیدواریم در این راه موفق شویم.

اخباراجتماعی - ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
شادی بازی فوتبال ایران - کره

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کارو: آمادگی بالایی برای بازی با ایران داریم


سرمربی تیم ملی فوتبال عمان تأکید کرد، تیمش از آمادگی بالایی برای بازی مقابل ایران برخوردار است.

خبرگزاری تسنیم: خوان رامون لوپس کارو در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های ایران و عمان اظهار داشت: قبل از هر چیز از همه خبرنگاران تشکر می‌کنم. ما تمرینات خوبی انجام داده‌ایم و آمادگی بالایی داریم. ما با تلاش زیادی به این مرحله از مسابقات رسیده‌ایم.

کی‌روش مربی بزرگی است

وی در ادامه به تمجید از تیم ملی فوتبال کشورمان پرداخت و با تشکر از فدراسیون فوتبال ایران گفت: تیم ملی ایران از شایستگی زیادی برخوردار بوده و کی‌روش، سرمربی تیم این تیم مربی بزرگی است.

دیدار مقابل ایران برای ما حیاتی است

سرمربی تیم ملی فوتبال عمان در ادامه صحبت‌هایش در خصوص دیدار مقابل ایران اظهار داشت: مسابقه فردا برای ما بسیار حیاتی است. این آخرین بازی ما در این مرحله خواهد بود که از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. مطمئناً برای ما یک آرزو و یک ویژگی خاص است که بتوانیم از این مرحله جلوتر برویم و در جایگاهی قرار بگیریم که با تیم ملی ایران همسطح باشیم.

در 2 ماه گذشته سعی کردم شناخت خوبی از تیم و بازیکنان عمان پیدا کنم

کارو در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه در بازی رفت ایران و عمان یک سرمربی فرانسوی (پل لوگوئن) روی نیمکت عمان بود حالا شما چه شناختی از تیم ایران دارید، پاسخ داد: من تشکر می‌کنم از صداقتی که شما خبرنگاران در پرسیدن سؤالات دارید و در کل از همه خبرنگاران تشکر می‌کنم. باید بگویم که من به مدت دو ماه است که در تیم ملی عمان حضور دارم و در این مدت تلاش کرده‌ام تا بتوانم شناخت خوبی از تیم و بازیکنان عمان پیدا کنم. باید بگویم که تکنولوژی نیز در این مدت توانسته به ما کمک کند. ما از طریق اینترنت سؤالاتی را که برای‌مان مبهم بوده است، توانسته‌ایم پاسخ خوبی برای‌شان پیدا کنیم.

فرصت بسیار کوتاهی داشتیم تا تیم را به مرز آمادگی برسانیم

وی افزود: عمان از لحاظ تاریخی در گذشته وضعیت خاصی داشته است. ما توانسته‌ایم برای تیم ملی عمان تدارکات خوبی را داشته باشیم. ما بازیکنان جوان و کم سن و سال را به تیم ملی عمان آورده‌ایم تا بتوانند در کنار بازیکنانی که تجربه کافی در تیم ملی عمان داشتند، آمادگی خوبی پیدا کنند. ما فرصت بسیار کوتاهی داشتیم تا تیم را به مرز آمادگی برسانیم. اگر من در زمان آینده نیز در تیم ملی عمان حضور داشته باشم شرایط خوبی را پیدا خواهیم کرد. من هدفم بیشتر روی این موضوع است که بتوانیم در زمان فعلی به تیم ملی عمان کمک شایانی انجام دهم و کاری به گذشته نداریم.

می‌دانیم ویژگی‌های تیم کی‌روش چیست

کارو درباره اینکه چه شناختی نسبت به تیم ملی ایران و کارلوس کی‌روش دارد، گفت: ما همیشه عملکرد مربیان دیگر را زیر نظر داریم و از عملکرد کارلوس کی‌روش و تیمش نیز باخبریم و می‌دانیم باید با چه تیمی بازی کنیم. ما تمرینات فنی و غیرفنی را که در ایران برگزار می‌شود، به‌صورت ریز توجه کرده‌ایم، اما آمادگی ما برای تیم خودمان است و برای یک تیم خاص آماده نمی‌شویم. در تیم ما یک آمادگی کلی داریم تا با هر تیمی که روبه‌رو شدیم بدانیم بر اساس چه تاکتیکی بازی کنیم و ما در تمرینات‌مان با همین تاکتیک آماده می‌شویم به این دلیل که بتوانیم تمام نیازهای موردنظرمان را انجام داده و در این راستا نیازهای‌مان را به خوبی بررسی می‌کنیم. همین‌طور به تیم کی‌روش توجه داریم و می‌دانیم ویژگی‌های آنها چیست.