اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آدم ربا ۲ برادر خردسال را ربود 

آدم ربا ۲ برادر خردسال را ربود

 

آدم ربایی كه با ربودن ۲ پسربچه قصد اخاذی ۱۵۰ میلیون تومانی داشت، در كمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.

به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ بیدمشكی، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی گزارشی مبنی بر وقوع آدم ربایی ۲ برادر ۱۰ و ۱۲ ساله در شهر مشهد با یك دستگاه خودروی پراید مسروقه، بلافاصله كارآگاهان تحقیقات خود را برای شناسایی آدم ربا و آزادی گروگان ها آغاز كردند.

در حالی كه تحقیق در این زمینه ادامه داشت فرد آدم ربا در تماس با خانواده گروگان ها درخواست ۱۵۰ میلیون تومان پول كرد.

بیدمشكی خاطرنشان كرد: با پیگیری ماموران مشخص شد خودروی مذكور در شهرستان تربت حیدریه رها شده كه بلافاصله ماموران به محل اعزام و با اقدامات اطلاعاتی مستمر و ردزنی آدم ربا، متوجه شدند متهم همراه ۲ پسربچه با اتوبوس عازم شهرستان فردوس شده كه با شناسایی اتوبوس و توقف آن، آدم ربا دستگیر و دو كودك ربوده شده آزاد شده و تحویل خانواده شان شدند. با صدور قرار قانونی برای مردآدم ربا تحقیق از متهم در پلیس آگاهی ادامه دارد..... / پایگاه خبری نیروی انتظامی


ویدیو مرتبط :
دو برادر خردسال قوی جهان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

داماد ناخلف برادر زن 10 ساله‌اش را ربودفرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از رهایی کودک 10 ساله از چنگ گروگانگیران خبر داد و گفت: این گروگانگیری با هدف اخاذی 5 میلیارد ریال وجه نقد انجام شده بود.

سردار سیروس فتحی فرمانده انتظامی شرق استان تهران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران در تشریح این خبر گفت: ساعت شش بعدازظهر (۲۳ فروردین) سال جاری بر اساس گزارش فردی به پلیس آگاهی شهرستان قرچک مبنی بر ربوده شدن پسر ۱۰ ساله‌اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان و شهرستان قرچک قرار گرفت و چند تیم عملیاتی جهت بررسی پرونده وارد عمل شدند.

وی افزود: پدر کودک گروگان گرفته شده در اظهاراتش به پلیس گفت: پسرم به نام "محمد" ۱۰ساله در حال بازی در کوچه بوده که ناگهان از مقابل منزل ربوده شده و از تلفن همگانی تماسی با بنده مبنی بر تحویل مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد در ازای آزادی فرزندش گرفته شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در همان مراحل اولیه آدرس و مشخصات کامل خط تلفن همگانی از طریق اقدامات فنی کشف، که از طریق تحقیقات محسوس و غیر محسوس و بررسی دقیق دوربینهای اطراف کیوسک تلفن همگانی خودرو پراید مشخص و شخص تماس گیرنده نیز شناسایی شد.

وی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات انجام شده در محل مشخص شد خودروی مورد نظر توسط یکی از اهالی در زمان مفقود شدن کودک با دو نفر سرنشین مشاهده شده است که سریعا طی بررسی سیستم‌های موجود در اداره سرقت پلیس آگاهی کلیه احتمالات از اولین رقم تا آخرین رقم پلاک خودرو مورد برسی قرار گرفت که در ‌‌نهایت با ظن بیشتر به یک شماره پلاک مالک خودرو شناسایی و یک اکیپ جهت بررسی صحت و سقم آدرس و مشخصات مالک خودرو به شهر پرند اعزام که خودرو در محل مشاهده نشد و بنابراین ماموران به صورت غیر محسوس این منزل را مورد کنترل قرار دادند.

سردار فتحی بیان داشت: شاکی در ادامه روند پرونده طی تماس با ماموران اعلام داشت، همسر دختر ناتنی‌اش پس از چند سال به منزل وی آمده و با بیان اطلاع از ربوده شدن فرزندش اعلام نموده که فقط می‌بایستی وجه نقد به گروگان گیران تحویل داده شود تا برای کودک اتفاقی نیفتد و اگر ماموران وارد مرحله شوند معلوم نیست بچه (ربوده شده) چه سرنوشتی پیدا کند و حتی خودش نیز قرار شد مبلغی را از برادرش برای کمک به شاکی بگیرد که ماموران با مطابقت عکس این فرد با عکسهای تهیه شده از دوربین‌های مدار بسته دریافتند وی‌‌ همان فرد مورد نظر بوده و اهالی محل نیز تایید می‌کنند که این فرد روز حادثه به عنوان راننده، داخل خودرو بوده است.

این مقام آگاه انتظامی تصریح کرد: طی تحقیقات غیر محسوس مشخص شد این فرد بیشتر اوقات در یک باغ در حوالی روستای جیتو در پاکدشت تردد دارد و با توجه به اینکه احتمال وجود فرد ربوده شده در باغ می‌رفت دو مکان مورد نظر در پاکدشت و رباط کریم به طور نا‌محسوس مورد کنترل قرار گرفته و در روز چهارم (اخرین روز) مجددا آدم ربا طی ۳ مرحله با شاکی قرار گذاشته که اکیپ اصلی ماموران در محدوده تهرانپارس کلیه کیوسک‌ها را بررسی که عکس و فیلم افراد تهیه و مشخص شد فرد تماس گیرنده نفر دوم می‌باشد که در این مرحله قصد قرار گذاشتن با شاکی را داشته و طی هماهنگی انجام شده، شاکی از حاضر شدن بر سر قرار در این روز امتناع کرده و گروگان گیر نیز پس از مایوس شدن از قرار قصد رفتن به منزلش در پرند را داشت که بلافاصله ۲ اکیپ ویژه به محل اعزام و اقدام به تعقیب و مراقبت کردند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران ادامه داد: پس از چند ساعت درحالی که متهم قصد ورود به پارکینگ منزلش را داشت طی یک عملیات کاملا غافلگیرانه بدون داشتن کوچک‌ترین عکس العملی دستگیر و با توجه به حساسیت موضوع و امکان شک توسط دیگر همدستان سریعا مکان کودک ربوده شده از متهم گرفته شده و مشخص شد در حال حاضر نزد شخصی به هویت "م- ز" در مسکن مهر شهرستان پاکدشت می‌باشد.

سردار فتحی اعلام داشت: بلافاصله متهم دیگر نیز در منزلش در پاکدشت دستگیر و فرد ربوده شده نیز که در منزل وی بوده آزاد و داخل منزل وی مورد بررسی قرار گرفت که طی این بررسی لباسهایی که وی پوشیده بود و در روزهای قبل اقدام به تماس در کیوسک‌های تلفن می‌کرد و در دوربین‌ها کاملا مشخص بود نیز کشف شد.

وی تصریح کرد: در اعترافات گرفته شده از نفر دوم مشخص شد نفر سومی نیز به نام "الف- ز" که برادرش می‌باشد در حین آدم ربایی با آن‌ها بوده ولی در حال حاضر هیچ گونه آدرسی از وی ندارد، در همین راستا پسر بچه ۱۰ ساله سریعا پس از رهایی تحویل خانواده‌اش شده و تحقیقات از متهمان انجام شد.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران اظهار داشت: داماد شاکی اعلام داشت با توجه به اینکه شاکی قبلا به بنده قول داده بود برای من یک باب آپارتمان می‌خرد و نخرید و اینکه درحال حاضر از وضیعت مالی خوبی برخوردار نبوده و شنیده بودم که شاکی یک زمین به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان فروخته است ، طی هماهنگی با دو نفر دیگر از همدستانم نقشه آدم ربایی را کشیده و طی یک مرحله شناسایی در کوچه با خودروی پراید شخصی‌ام مبنی برحضور بچه در کوچه و در مرحله دوم روز بعد از آن در یک لحظه که بچه داخل کوچه بود اقدام به ربودن کودک کردم و بچه را به مسکن مهر پاکدشت منزل "م – ز" بردم و در آن محل نگهداری و برای تماس گرفتن به تهرانپارس که هم از محدوده منزل بنده و همدستم دور بود رفته و با شاکی تماس می‌گرفتم و قصد و انگیزه ما فقط گرفتن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان وجه نقد بود تا مشکلات شخصی ما حل شود.

سردار فتحی خاطر نشان کرد: متهمان که به هیچ وجه احتمال دستگیری خود توسط ماموران را نمی‌دادند بلافاصله به جرم خود مبنی بر ربودن کودک ۱۰ ساله اعتراف کردند که با تکمیل پرونده و ارسال به دادسرا قرار بازداشت موقت برای متهمان صادر و روانه زندان شدند.


 اخبار حوادث  -  باشگاه  خبرنگاران