اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آخرین چالش‌ ها برای پیوند سر


 خبر پیوند سر یک انسان به انسان دیگر اخیراً با نقد و بررسی‌های متعددی از سوی جامعه جراحان مغز و اعصاب به چالش کشیده شده است.

روزنامه ایران:  خبر پیوند سر یک انسان به انسان دیگر اخیراً با نقد و بررسی‌های متعددی از سوی جامعه جراحان مغز و اعصاب به چالش کشیده شده است.

دکتر سرجیو کاناورو، جراح ایتالیایی برای بار دوم تأکید کرد بیمارش پس از قرار گرفتن تحت عمل جراحی پیوند سر قادر خواهد بود، در طول مدت یک سال، توانایی حرکت و راه رفتن را به دست آورد.

این جراح ایتالیایی که با ادعای خود جامعه جراحان مغز و اعصاب دنیا را با حاشیه و چالش‌های زیادی مواجه کرده است، تأکید کرد: عملیات پیوند سر انسان به لحاظ فنی امکان پذیر است. او که با وجود مخالفت اکثر نام آوران مطرح جهان در حوزه پیوند اعضا و تخصص مغز و اعصاب بر ادعای خود ایمان دارد، اخیراً درنشریه بین‌المللی  علمی، پژوهشی جراحی مغز و اعصاب  اذعان کرد وی با سرد کردن سر والری اسپیریدونوف با یخ و جدا کردن آن از بدن و سپس متصل کردن سر اهدا کننده عضو، زندگی دوباره به بیمارش خواهد بخشید.

این پزشک مدعی است، بزرگترین خطری که موفقیت این جراحی را تهدید می‌کند، پیوند نخاع است که تاکنون به مرحله عمل نرسیده و با موفقیت به پایان نرسیده است.

لازم به ذکر است که یک جوان 30 ساله روسی که به یک بیماری عضلانی ژنتیکی مبتلا است، نخستین کاندیدای پیوند سر شده است.


ویدیو مرتبط :
عمل پیوند دو دست برای اولین بار در هند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آخرین فرصت برای ثبت حساب بانكی سرپرست خانوار استان تهران 

 

آخرین فرصت برای ثبت حساب بانكی سرپرستان خانوار استان تهران

ستاد هدفمند كردن یارانه های استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام كرد: سرپرستان خانوارهای این استان كه در مهلت تعیین شده قبلی، شماره حساب بانكی خود را به سامانه وزارت رفاه اعلام نكردند 10 روز برای اعلام شماره حساب خود مهلت دارند.

در این اطلاعیه آمده است: این افراد می بایست از امروز 15 شهریور تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 25 شهریور نسبت به اعلام شماره حساب بانكی خود به سامانه وزارت رفاه و تامین اجتماعی به آدرس www.refahi.ir اقدام كنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است : این آخرین فرصت برای اعلام شماره حساب بانكی سرپرستان خانوار است و كسانی كه در این مهلت هم ثبت نام نكنند در این مرحله به آنان یارانه نقدی پرداخت نمی شود.

این ستاد در اطلاعیه دیگری هم از آن دسته از سرپرستان خانوارهایی كه پیشتر شماره حساب خود را جهت واریز نقدی یارانه ها در سامانه الكترونیكی وزارت رفاه و تامین اجتماعی درج كرده ولی حساب آنان به صورت موقت ثبت شده، خواسته شده است از امروز 15 تا 25 شهریور به یكی از طریق زیر به ترتیب اولویت اقدام كنند:

الف - حساب بانكی موجود دیگر خود را كه در سامانه نشان داده می شود را معرفی كنند.

ب - به بانك مورد نظر خود كه پیشتر در سامانه اعلام كرده اند مراجعه و پس از اطمینان از قطعیت حساب خویش دوباره آن را در سامانه وزارت رفاه ثبت كنند.

ج - نسبت به افتتاح حساب جدید در یكی از بانك های كشور اقدام و شماره آن را در سامانه درج كنند و از طریق سامانه مطمئن شوند كه ثبت حساب آنها به صورت قطعی صورت گرفته است.

این ستاد تاكید كرده است كه مهلت ذكر شده برای اعلام شماره حساب بانكی تمدید نخواهد شد..../تحلیل:ایرنا