اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آخرین آمار ناباروری زوج ها در ایران


در حال حاضر این پژوهشگاه به عنوان یک مرکز مرجع برای درمان ناباروری شناخته شده است و بیمارانی از کشورهای آمریکا، آلمان و انگلیس برای درمان به این مرکز مراجعه می‌کنند.

خبرگزاری مهر: سیزدهمین کنگره ناباروری و علوم تولید مثل و هشتمین کنگره سلول‌های بنیادی با حضور محققان از 35کشور دنیا برگزار شد.

دکتر مرضیه ابراهیمی - دبیر علمی هشتمین کنگره سلول‌های بنیادی در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری این کنگره را برقراری پل ارتباط میان علوم پایه و علوم بالینی دانست و افزود: در حال حاضر در کشور 20 درصد زوج‌ها و در دنیا 10 تا 28 درصد زوج‌ها نابارور هستند که با توجه به شرایط کشور تحقیقاتی در زمینه ایجاد راه حل‌های جدید برای رفع این مشکل اجرا شده است.

وی با اشاره به ایجاد و راه اندازی پژوهشگاه رویان اظهار داشت: در حال حاضر این پژوهشگاه به عنوان یک مرکز مرجع برای درمان ناباروری شناخته شده است و بیمارانی از کشورهای آمریکا، آلمان و انگلیس برای درمان به این مرکز مراجعه می‌کنند.

ابراهیمی همچنین با اشاره به درمان بیماری‌های صعب العلاج با استفاده از سلول‌های بنیادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیماری‌هایی چون سرطان، آسیب‌های نخاعی و مشکلات کبدی راه‌حل‌های دارودرمانی دارد ولی درمانی قطعی برای آنها وجود ندارد که با استفاده از سلول‌های بنیادی راه حل درمانی برای مداوای مداوم این بیماری‌ها پیشنهاد می‌شود.      


ویدیو مرتبط :
آخرین آمار ایدز در ایران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آخرین آمار بی‌سوادی در ایران اخباراجتماعی ,خبرهای اجتماعی,بی‌سواد مطلق

دبیر علمی سمپوزیوم ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه با بیان اینکه ۱۰ میلیون بی‌سواد مطلق در کشور داریم، گفت: آمار مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد که ۳.۵ میلیون نفر ترک تحصیلی در کشور داریم که البته آموزش و پرورش هیچ مسوولیتی را در قبال آن نمی‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر بهزاد دماری در سمپوزیم ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه که در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، به تبیین گزارش نهایی طرح تدوین بسته خدماتی مراقبت‌های سلامت اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه سلامت ایران پرداخت و اظهار کرد: آمارها نشان‌دهنده وضعیت سلامت اجتماعی هستند.

به عنوان مثال اختلاف هزینه‌کرد دهک اول با دهک دهم در سبد غذایی ۱۰ برابر است. به عنوان مثال اگر خانواده‌ای در دهک اول درآمدی ۴۰۰ هزار تومان برای تغذیه هزینه می‌کند،‌ این میزان در دهک دهم به ۴ میلیون تومان می‌رسد.

وی ادامه داد: همچنین هزینه خانوار برای تفریحات ۲.۳ درصد کل درآمد است در حالی که میانگین هزینه دخانیات ۴.۸ درصد است.

رییس انجمن علمی پزشکی اجتماعی با بیان اینکه ۱۰ میلیون بی‌سواد مطلق در کشور داریم، گفت: آمار مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد که ۳.۵ میلیون نفر ترک تحصیلی در کشور داریم که البته آموزش و پرورش هیچ مسوولیتی را در قبال آن نمی‌پذیرد.

دماری ادامه داد: همچنین در سال ۸۲ حدود ۸۴ هزار زوج طلاق گرفته در کشور داشتیم که این آمار در سال ۹۴ به ۱۶۸ هزار زوج رسیده است. ۳۰۰ هزار زندانی در کشور داریم و برای ۱۵ میلیون نفر پرونده جاری در دادگستری وجود دارد.

دبیر علمی سمپوزیوم ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه با بیان اینکه رقم مبتلایان به اعتیاد در محافل غیررسمی ۴ میلیون نفر گزارش می‌شود، گفت: مطالعه‌ای درخصوص وضعیت اعتیاد در محیط‌های کاری در سال گذشته انجام شد که نشان می‌داد ۲۱ درصد کارگران مبتلا به اعتیاد هستند.

دماری افزود: همچنین مطالعات نشان می‌دهند که حدود ۴۰ درصد بانوان کشور در یک سال گذشته دچار خشونت خانگی شده‌اند. نمره سرمایه اجتماعی ما در کشور ۲.۲ و از میانگین کمتر است و با بستر سرمایه اجتماعی که نمره ۲.۲ دارد بعید می‌دانیم سیاست‌های پیشگیرانه بخواهد به خوبی پیش برود.

وی با بیان اینکه از ۴ میلیون مصرف‌کننده موادمخدر تنها ۳۰ درصد تحت درمان هستند، گفت: مراکز بهداشتی درمانی و ترک اعتیاد ما قادر به فراخوان برای جذب معتادان جهت درمان نیستند.

دبیر علمی سمپوزیوم ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره الگوی استانی طرح ادغام مراقبت‌های اجتماعی در نظام مراقبت‌های اولیه پرداخت و گفت: در سطح ملی ۲۰ سازمان ذی‌ربط وظیفه حل آسیب‌های اجتماعی را برعهده دارند که در طرح پایلوت ما نیز مشارکت می‌کنند.


 اخبار اجتماعی  -  ایسنا