اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

آب در لحظات بحرانی؛ لیتری ۳۰ تومان 

 

آب در لحظات بحرانی؛ لیتری ۳۰ تومان

 

 

مدیر عامل شركت آب و فاضلاب استان تهران از نصب ۶ دستگاه سامانه تصفیه و بسته‌بندی آب در جنوب تهران برای مقابله با حوادث غیر مترقبه خبر داد و گفت: بزودی آب‌های بسته‌بندی ارزان قیمت در حد یك دهم قیمت آب‌های بسته بندی كنونی تولید و توزیع می‌شود.

 


«اصغر قربانی» افزود: این سامانه‌ها در مناطق جنوبی شهر تهران نصب شده است كه در كنار هر یك از این سامانه‌ها یك دستگاه بسته‌بندی آب نیز قرار دارد كه هر یك از آنها ظرفیت بسته‌بندی چهار هزار لیتر آب را در ساعت دارند. به گفته وی، هزینه نصب این ۶ سامانه، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است. قربانی گفت: سعی بر این است تا با بخش‌خصوصی وارد مذاكره شویم تا آب‌های بسته‌بندی ارزان قیمت و در حد هر یك لیتر ۳۰ تومان را تولید و بخش خصوصی كار توزیع آن را انجام دهد.... /  خبرگزارى فارس

 

 


ویدیو مرتبط :
از 100 تومان 90 تومان خرج تبلیغات یک باور اشتباه است...

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بنزین آزاد فعلا لیتری 400 تومان 

 

 

بنزین

 

 

قیمت بنزین آزاد به دلیل مشخص نبودن زمان اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها، در مهر ماه نیز با همان قیمت 400 تومان عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، رییس ستاد حمل ونقل و مدیریت مصرف سوخت در مورد تغییر قیمت بنزین آزاد ‌گفت:‌ این كه مشخصا چه تاریخی این تغییر قیمت صورت می‌گیرد، توسط دولت نهایی و اعلام می‌شود، اما اگر تصمیمی در این زمینه گرفته شود، به مردم اعلام خواهد شد.

این در حالیست كه استاندار تهران در سومین همایش بین المللی صنعت سی.ان.جی از عرضه بنزین به قیمت فوب خلیج فارس در زمان اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها خبر داده است.

در این میان مشخص نشده است كه قیمت بنزین بر اساس قیمت پایه فوب خلیج فارس محاسبه می‌شود یا قیمت نهایی كه هزینه نگهداشت و حمل ونقل و مالیات بر ارزش افزوده را نیز شامل می‌شود.

بر اساس آخرین آمار شركت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران، قیمت پایه فوب خلیج فارس در هفته گذشته 511 تومان و قیمت نهایی آن با مجموع هزینه ها و مالیات 819 تومان بود.

* * دو پیشنهاد بر سر راه بنزین

در حال حاضر دو راهكار در مورد تغییر قیمت بنزین با اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها مطرح است. راهكار نخست حذف یكباره سهمیه ها و عرضه بنزین با قیمت 400 تومان كه در این حالت بنزین تك نرخی می‌شود و راهكار دوم، قیمت بنزین همچنان دو نرخی باقی خواهد ماند. در این حالت سهمیه 60 لیتری در ماه به هر خانوار - نه به هر خودرو - با قیمت 100 تومان و بنزین آزاد با قیمت 800 تومان عرضه خواهد شد.

در همین زمینه رویانیان اختصاص سهم بیشتر به سوخت در سبد خانوار را اشتباه دانسته و گفته كه حمل و نقل 12 درصد سبد خانوار را تشكیل می‌دهد كه دو درصد از این 12 درصد به طور مستقیم به سوخت مربوط می‌شود و مابقی مرتبط با سایر مولفه‌های حمل و نقل است.

* * سرنوشت بنزین ذخیره شده مشخص نیست

از سوی دیگر به گفته رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت كشور هنوز در خصوص بنزین ذخیره شده در كارت‌های مردم از ماه مهر به بعد تصمیمی گرفته نشده است.

این در حالیست كه مردم با نزدیك شدن به زمان هدفمندسازی یارانه در ماه‌های گذشته، با مصرف بنزین آزاد سعی كرده‌اند بنزین سهمیه‌ای خود را ذخیره كنند. بر همین اساس چیزی حدود یك میلیارد لیتر بنزین در كارت‌های سوخت ذخیره‌سازی شده است.

البته طبق اعلام، قرار است كه بنزین‌های باقی مانده به سهمیه مهرماه نیز افزوده ‌شود، ولی همانطور كه گفته شد برای ماه‌های بعد از مهر هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

گفتی است، سهمیه بنزین خودروها تا اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، همان 60 لیتر در ماه است كه به صورت ماهانه شارژ خواهد شد...../تحلیل:ایسنا