سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

کُنج آپارتمان تان را از این گلدان‌ها پُر کنید


در این دوره و زمانه كه در خانه‌های‌مان خبری از حیاط‌های پُر دار و درخت و گلدان‌های یاس و شمعدانی نیست، چطور می‌توانیم از حضور گل‌ها در خانه استفاده كنیم؟

مجله زندگی ایده آل: در این دوره و زمانه كه در خانه‌های‌مان خبری از حیاط‌های پُر دار و درخت و گلدان‌های یاس و شمعدانی نیست، چطور می‌توانیم از حضور گل‌ها در خانه استفاده كنیم؟ گیاهانی كه با حضورشان بهتر می‌توان نفس كشید و برگ‌های سبزشان آرامش را به فضای خانه تزریق می‌كند. انگار اسم گل با بهار عجین شده؛ بهار فصل‌ها مسلما بهترین زمان برای سر و سامان دادن به گلدان‌هاست. كنجی از خانه كه رو به پنجره باشد یا گوشه‌ای از تراس، بهترین فضا برای قرار دادن این گلدان‌هاست. در ادامه گل‌هایی را به شما معرفی می‌كنیم كه به‌راحتی و با كمی مراقبت می‌توانید از آنها نگهداری كنید.

گل اطلسی

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

این گل حساس به سرماست و به نسبت سایر گل‌ها رشد سریعی دارد. در مواردی ساقه‌های این گل بسیار بلند می‌شود. اطلسی بسیار متنوع است و هر سال به این تنوع افزوده می‌شود. این گل بسته به شرایط محیطی و آب و هوا در طول تابستان و پاییز و از اواخر خرداد می‌تواند گلدهی داشته باشد. گل اطلسی گیاه گرمادوستی است و نور مستقیم آفتاب باعث شكوفا شدن گل‌هایش می‌شود. گل اطلسی در روز بوی خاصی ندارد اما عطر ملایم آن در شب‌ها قابل استشمام است.گل شمعدانی

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

احتمالا برای اكثر ما نوستالژی‌ترین گل،  شمعدانی است؛ چراكه در خانه مادربزرگ‌ها حضوری همیشگی داشت و شاید به همین خاطر یك گل پرطرفدار ایرانی است. شمعدانی در رنگ‌های مختلفی موجود است و در ایران نوع خارجی آن بیشتر با نژاد هلندی كاشت می‌شود. این گل قدمت زیادی دارد و اصل آن به كشور آفریقای جنوبی بازمی‌گردد. شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی‌دهد.گل قاشقی

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

این گیاه با رنگ سبز و برگ‌های براقش به‌راحتی تمیز می‌شود؛ به همین خاطر مورد پسند بسیاری از خانم‌ها است. برگ‌های این گل به شكل قلب و زادگاه اصلی آن جنگل‌های آمازون برزیل است. نور ملایم برای این گل كافی است. پس مراقب اشعه مستقیم آفتاب به‌خصوص حوالی ظهر باشید.گل بگونیا

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

بگونیا هم مثل همه گل‌ها انواع مختلفی دارد. یكی از نژادهای این گل، بگونیای عروس یا واكسی است. این گل از آن دسته گیاهان مقاومی است كه احتمالا در نگهداری‌اش به مشكلی برنمی‌خورید. بگونیا اگر خوب تغذیه شود مثل بنفشه آفریقایی بسته به نور و كودش تمام سال برای‌تان دلبری می‌كند. تنها مشكلی كه دارد این است كه نسبت به سرما حساس است و به همین خاطر از آن به عنوان گلی كه تنها یك سال ‌مهمان خانه‌هاست یاد می‌كنند. با این وجود اگر خوب از این گل مراقبت كنید، می‌توانید یك گل آپارتمانی مقاوم و گلدار داشته باشید؛ درست همان چیزی كه هر خانمی از نگهداری گل انتظار دارد. . .گل حسن‌یوسف

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

این گل همیشه جزء انتخاب‌های اول برای خانم‌هایی است كه قصد پرورش گل و گیاه را دارند. حسن یوسف به دلیل رشد خوبی كه دارد در صورت نگهداری صحیح سال‌ها ‌مهمان خانه‌های شماست. تنوع رنگ‌های مختلف حسن یوسف و دوام و زیبایی برگ‌های آن باعث می‌شود  بین همه، گل محبوب و شناخته شده‌ای باشد. این گل نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد. انواع آن از نظر میزان نیاز به آب متفاوت است. بعضی از انواع این گل اگر آب كمی به آنها برسد، سریع پژمرده می‌شوند و برخی دیگر تا زمان خشك شدن خاك نیازی به آب ندارند.گل بن‌سای

پیشنهاد آماده‌سازی چند گلدان گل برای خانه‌های آپارتمانی در فصل بهار

خیلی مراقب این گل باشید! حتما گیاه بن‌سای را در فصل بهار بخرید. از فروشنده محل نگهداری (داخل آپارتمان یا فضای باز) و سایر نیازها و همچنین نوع بن‌سای را بپرسید تا بتوانید به‌خوبی از آن مراقبت كنید. این گیاه، شبیه‌سازی شكل درخت در ابعاد كوچك‌تر است؛ به همین خاطر بسیار پرطرفدار است. یكی از نكات مهم نگهداری بن‌سای در خانه، داشتن شرایط محیطی مساعد است. اگر محل انتخاب شده برای گیاه مناسب نباشد به خوبی رشد نمی‌كند و پژمرده خواهد شد.

عواملی مانند نور، سایه، نحوه آبیاری در كوتاه‌مدت می‌تواند بر عمر گیاه موثر باشد. بن‌سای تقریبا نوعی هویت برای هنر ژاپنی‌ها محسوب می‌شود و هنوز هم ژاپنی‌ها با استفاده از آن در مجالس و مناسبت‌های مهم بر اهمیت قدمت این درختچه‌ها تاكید دارند.


ویدیو مرتبط :
DIY گل گلدان گلدان، گل عروسی accessoire

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دزد حرفه‌ای در راهرو آپارتمان دستگیر شد/جاسازی طلاجات در گلدان، شگرد متهم + تصاویردزد حرفه‌ای که از طریق باکن وارد خانه‌ها می‌شد و دست به سرقت طلاجات می‌زد در راهرو آپارتمان به دام افتاد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت 21:20 بیست و هشت مردادماه بر اساس اعلام مركز پیام 110 مبنی بر حضور سارق در منزل در آدرس خیابان شهید كرد، خیابان ابراهیمی واحد گشت یگان کلانتری 190مجیدیه به محل اعزام شدند.

با حضور ماموران همسایگان اعلام كردند كه یک نفر از راه بالكن وارد منزل همسایه شده كه واحد گشت محل را بررسی و مشاهده نمود كه سارقین درب ورودی منزل را از جا كنده و وارد منزل شده و اسباب خانه را به هم ریخته اند .

اخبار,اخبارحوادث, سارق


در همین حین ماموران متوجه حضور یكی از سارقین در راهرو شدند كه سعی در مخفی كردن طلاجات سرقت شده در گلدان را داشت که بلافاصله او را دستگیر کردند.

متهم به همراه اموال مسروقه به كلانتری منتفل شد و مالك منزل نیز به كلانتری مراجعه و اموال كشف شده را شناسایی و تحویل گرفت .

اخبار,اخبارحوادث, سارق


در كلانتری متهم خود را با نام "نورمحمد" معرفی کرد که با توجه به اینكه تعداد زیادی از سرقت های منزل در این محدوده با این روش انجام شده ، احتمالا این سارقین حرفه ای و سابقه دار بوده و چندین فقره سرقت را به سرانجام رساندند.

مراد پیروندی رئیس کلانتری 190مجیدیه درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شگرد متهم برای خارج کردن طلاجات مسروقه ، جاسازی آنان در گلدان بود.

 رئیس کلانتری 190مجیدیه خاطر نشان کرد:پرونده متهم جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.


  اخبار حوادث - باشگاه خبرنگاران