سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!


این ویدئو به شما راه آسان کاشی کاری دیوار را نشان می دهد و به شما می گوید که برای انجام این کار به چه ابزار ها و متریال هایی نیاز دارید و چگونه باید از آن ها استفاده کنید.

وب سایت چیدانه:

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!

این ویدئو به شما راه آسان کاشی کاری دیوار را نشان می دهد و به شما می گوید که برای انجام این کار به چه ابزار ها و متریال هایی نیاز دارید و چگونه باید از آن ها استفاده کنید. 

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!

انجام این اصلا سخت نیست، اگر قصد دارید تا این کار را در خانه انجام دهید، نیازی نیست که حتما ابزار های حرفه ای مانند آن چه که در فیلم مشاهده می کنید داشته باشید، با ابزار های ساده تر هم می توانید این کار را انجام دهید، پس با چیدانه برای دیدن این ویدئو همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...کافه امیر چاکلت پلاس، پاتوقی برای خوش گذرانی های جوانی!

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!

در شهرهای پر رفت و آمدی مثل تهران حضور مکان های همچون کافه ها که آرامش را در دل شلوغی ها به جان و روح شهر ها تزریق می کنند نعمت بزرگی است کافه های شهری با نام عمومی امیر شکلات پلاس و برند تجاری AT +به معماری ساناز قائم مقامی، مجتبی محمدظاهری از دفتر معماری مدام یکی از همین کافه های بی نظیر است که امروز در چیدانه به گوشه و کنار آن سری می زنیم.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...4 صفحه اینستاگرام برای خرید ظروف سفره هفت سین


این روزها شاید خانه تکانی آنقدر به شما مجال و وقت این را ندهد که برای خرید ظرف های سفره هفت سین به بازارها بروید و چرخی بزنید و آن چه را که واقعا دوست دارید تهیه کنید، اما ما به شما راهی را نشان می دهیم که بتوانید در وقت های استراحت میان روزی تان آن چه را که دوست دارید در کمترین زمان و با آسان ترین راه تهیه کنید.

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!

امروز صفحات اینستاگرامی که وسایل و ظرف و ظروف های مرتبط با هفت سین را می فروشند معرفی می کنیم، تا بتوانید تنها با یک سفارش ساده کلی در وقت و هزینه هایتان صرفه جویی کنید. پس با چیدانه همراه باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...با این راه حل ها با بو های ناخوشایند خانه خداحافظی کنید!

کاشی کاری دیوار را در سه سوت یاد بگیرید!

بوهای ناخوشایند گاهی اوقات به دلایل متعدد در فضای خانه ایجاد می شود که استشمام آن می تواند بسیار آزار دهنده باشد. از بین بردن و زدودن بو با توجه به منشا آن و دانستن اینکه چه ماده ای در حذف آن می تواند کاربرد داشته باشد، ممکن می شود. اگر شما هم تا به حال با این مشکل مواجه شده اید بهتر است بعد از شناسایی علت به دنبال حذف بوی ناخوشایند از محل زندگی خود باشید.

ادامه مطلب را در چیدانه بخوانید ...


ویدیو مرتبط :
سایت عمران پویا - ساختمان - کاشی کاری دیوار

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نگاه سرد به هنر کاشی کاری 

نگاه سرد به هنر کاشی کاری

 

کاشی کاری هنر و صنعتی است که از گذشته های بسیار دور برای تزئین بناهای گوناگون و به ویژه بناهای مذهبی استفاده می شد. کاشی کار با ذوق و سلیقه خود به شکلی ماهرانه طرحی ظریف را بر دیواره ها و گنبدهای این بناها می نگاشت.این هنر به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرهای ایران زمین به شمار می رود به طوری که جلوه هایی از ظرافت و هنر هنرمندان کاشی کار را در بناهای گوناگون به ویژه بناهای مذهبی و تاریخی در نقاط مختلف ایران می توان مشاهده کرد.خراسان شمالی نیز بی نصیب از زیبایی های این هنر نیست.

بناهایی هم چون عمارت مفخم، آینه خانه، بش قارداش، امام زاده حمزه رضای شیروان و بنای شاهزاده حمزه بن موسی دهنه شیرین اسفراین، یادگار هنرمندان زبردستی است که با ترکیب رنگ های گوناگون و کنار هم قرار دادن قطعات ریز کاشی، این بناها را تزئین کرده اند و پوششی زیبا و در عین حال مستحکم را زیبنده آن ها ساخته اند. این کاشی کاران هنری ماندگار را به یادگار گذاشتند اما این بناهای تاریخی که هر یک به نوعی بیانگر هویت و تاریخچه هر قوم است، بعد از گذشت چند قرن تا حدی تخریب شده است. در حال حاضر بناهای تاریخی استان مانند عمارت مفخم و آیینه خانه مفخم بجنورد که به عنوان بزرگ ترین و شاخص ترین آثار معماری دوره قاجار در خراسان شمالی به شمار می رود و نمونه های خوبی از به کارگیری نقوش و طرح های کاشی است، به مرمت و بازسازی نیاز دارد. اما نکته ای که حائز اهمیت است نگاه سرد به هنر کاشی کاری و هنرمندان این عرصه در استان است.

متاسفانه این هنر با وجود سابقه طولانی در ایران و به ویژه در خراسان شمالی اکنون عزلت نشین شده است و در سراسر خراسان شمالی نمی توان نامی از هنرمند کاشی کار زبده و کارآزموده به زبان آورد.به گفته معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی هر ساله و بر حسب نیاز از محل اعتبارات استانی، مرمت کاشی کاری های آثار تاریخی انجام می شود، اما برای مرمت از کاشی کاران استان های دیگر از جمله خراسان رضوی استفاده می شود. این موضوع علاوه بر صرف هزینه های گزاف انگیزه را از هنرمندان علاقه مند سلب می کند. از طرفی نیز از بین رفتن جایگاه کاشی و کاشی کاری در نسل امروز از جمله مشکلات عمده جامعه هنری محسوب می شود به طوری که فراموش شدن ظرافت و زیبایی کاشی و کمرنگ شدن نقش آن در ساخت و تزئین بناها این مشکل را تشدید کرده است و اکنون به جز در شهرهایی هم چون مشهد و اصفهان که به این هنر و کاربرد آن توجه می شود، کمتر کسی برای فراگیری این هنر و انتقال آن به نسل های آینده قدم برمی دارد.

تنها روزنه ای که برای جان دادن دوباره به این هنر به ذهن می رسد به روز کردن این هنر است تا استفاده از کاشی کاری به جای تزئینات رواج یافته امروزی در میان مردم جایگاه خود را بیابد. نقش تبلیغات رسانه ای و فرهنگ سازی نیز بی اهمیت نیست. استفاده از کارشناسان و افراد تحصیل کرده در این رشته ها برای کاربرد و طراحی نقوش جذاب و مناسب با سلیقه نسل امروز از جمله راهکارهایی است که می تواند مسیر رشد و ترقی این هنر را هموار کند.نقش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز به عنوان نهاد دخیل در این امور انکارناپذیر است.
منبع:khorasannews.com