سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

پرندگان در انتظار خانه شان هستند!


پرندگان در شهر‌هایی مانند تهران كه مملو از آلودگی است، به پارك‌ها و مناطق خارج از شهر فرار می‌كنند.

 صبح بخیر: پرندگان در شهر‌هایی مانند تهران كه مملو از آلودگی است، به پارك‌ها و مناطق خارج از شهر فرار می‌كنند. برای اینكه بتوانید با ساخت خانه‌ای امن و راحت، پرندگان را به فضای حیاط یا بالكن خود دعوت كنید با ما در این مقاله همراه شوید:

پرندگان معمولا مکان‌های امن را برای زندگی انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید به وسیله تكه‌ چوب‌های بی‌مصرف، خانه‌ای چوبی برای آنها درست كنید. این خانه‌های چوبی می‌توانند به عنصری زیبا در حیاط یا بالكن شما تبدیل شوند. برای این كار از فرزندان خود كمك بگیرید زیرا می‌توانید ضمن سرگرمی، محبت به پرندگان را به آنها آموزش دهید.


ظرف مخصوصی برای دانه و آب پرندگان تهیه کنید. امروزه ظرف‌های زیبایی برای غذای پرندگان به بازار آمده که می‌توانید آنها را پشت پنجره، در فضای بالكن یا حیاط آویزان كنید.  

در فصل‌های سرد، بهتر است لانه پرندگان را در جایی قرار دهید که نور خورشید مستقیم می‌تابد. می‌توانید با مقداری خرده پارچه فضای داخل خانه را بپوشانید. پرندگان با وسایلی که شما در اختیارشان قرار می‌دهید، داخل  لانه را تزئین می‌کنند.با جمع‌آوری فضولات پرندگان، کود حیوانی در دسترس و رایگان برای گلدان‌های خود تهیه کنید.


مخروط شیرین

می‌توانید به كمك میوه درخت كاج مخروطی شیرین و خوشمزه برای پرندگان تهیه كنید. پرندگان از خوردن مواد غذایی شیرین لذت می‌برند.

مواد لازم برای تهیه مخروط شیرین: میوه درخت کاج، کره بادام زمینی یا عسل، تركیب چند نوع دانه و سیم یا طناب


ابتدا مخروط کاج را شسته و تمیز کنید. بعد از خشک شدن، سیم یا طناب را در قسمت بالای میوه كاج گره بزنید، از محكم بودن آن مطمئن شوید.


سپس میوه‌ را به کره بادام زمینی یا عسل آغشته کنید. دقت كنید این مواد به تمام منافذ کاج نفوذ کند. عسل نقش چسب را دارد و باعث می‌شود دانه‌ها به‌خوبی روی میوه كاج بچسبند.


در آخر میوه کاج شیرین را در سینی مخلوط دانه‌ها که شامل دانه گندم، ارزن، تخم آفتابگردان و ... است، بغلطانید.

بسته به نوع دانه‌‌هایی که شما انتخاب كرده‌اید، پرندگان متفاوتی جذب فضای شمامی‌شوند. پرندگانی مثل فنچ و گنجشک، دانه‌های کوچک و ریز مانند ارزن، شاهدانه، تخم کتان و حتی تکه‌های نان خشک و برنجرا انتخاب می‌کنند. دانه گندم و شاهدانه بهترین انتخاب برای کبوتر و مرغ مینا است و غذای مورد علاقه طوطی‌ تخمه آفتابگردان است.


ویدیو مرتبط :
همه در انتظار موعود خود هستند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خانه ها در آینده چه شکلی هستند؟ +تصاویرخانه ها در آینده چه شکلی هستند؟ +تصاویر

در آینده سبک خانه سازی تغییر خواهد کرد به طوری که دیگر محل زیادی برای خانه های باقی نمانده است و بسیاری نمی توانند خانه خود را دائما عوض کنند به همین علت پیشنهاد برای خانه های متحرک بسیار زیاد شده است.

 

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، از آنجایی که این روزها خرید خانه بسیار سخت شده است عده ای از طراحان به دنیال ساخت خانه هایی هستند که ارزان ساخته شوند و همچنین بتوان آن ها را به هر نقطه ای منتقل کرد.

 

"جعبه اوکاه" جدیدترین طرحی است که در مورد توسط "اندره سولا" ارائه شده است. این طراح یکی از مشغول ترین افراد در پردازش ایده های خانه های متحرک است ولی جدیدترین دستاوردش بسیار متفاوت است.

 

خانه ها در آینده چه شکلی هستند

 

این خانه کاملا با محیط زیست سازگار است چرا که تمام انرژی خودش را می تواند تامین کند. همچنین این خانه به راحتی جدا و سپس سرهم می شود از این رو می توان آن را بهترین خانه متحرکی دانست که تا به حال طراحی شده است.

 

در حالی که این خانه در حالت جمع شده باشد می توان آن را در کیف کوله یا حتی در دست گرفت و جابه جا کرد چرا که اجزای سازنده آن بسیار سبک هستند به همین علت نام آن جعبه گذاشته شده است.

 

این خانه همچنان در حال تکمیل است پس باید منتظر نمونه های آینده آن باشیم البته این طراح اعلام کرده است که به دنبال یک حامی برای ساخت نمونه های اولیه می گردد.

خانه ها در آینده چه شکلی هستند

خانه ها در آینده چه شکلی هستند

خانه ها در آینده چه شکلی هستند

خانه ها در آینده چه شکلی هستند

منبع:yjc.ir