سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

مواد آرایشی ناخنمواد آرایشیناخن برای رنگ کردن ناخن، افزایش طول ناخن به طور مصنوعی و یا افزایش مقاومت ناخن به کار می روند.

ناخن

لاک ناخن باعث درماتیت تماسی آلرژیک می شود. شخصی که به لاک ناخن حساسیت دارد ممکن است در انگشتان و پلک، صورت و گردن و جاهایی که لاک ناخن زمانی که در حال خشک شدن بوده تماس داشته دچار حساسیت شود. فرمالدئید یک ترکیب آلرژی زا می باشد. افرادی با حساسیت به لاک ناخن می توانند لاک های hypoallergenic را که بدون فرمالدئید هستند استفاده کنند. لاک های قرمز رنگ ممکن است باعث زرد رنگ شدن و یا بی رنگ شدن ناخن شوند.

ناخن

کوتیکول از عفونت ناخن جلوگیری کرده و سلول های مولد ناخن را محافظت می کند پس بهتر است چیده یا کوتاه نشود.

افزایش طول ناخن ها ممکن است به وسیله ناخن های پلاستیکی که کل ناخن یا انتهای ناخن را می پوشاند انجام شود. ناخن های مصنوعی با چسب هایی چسبانده می شوند که حاوی methacrylate هستند که یک ماده حساسیت زا می باشد. چسب های بدون Methacrylate ممکن است باعث شکاف و ترک ناخن شوند. جعبه های مخصوص ترمیم ناخن هم از این چسب ها استفاده می کنند.

ناخن

استفاده طولانی مدت از ناخن های کاشته شده از آماده مصرف گرفته تا ناخن های کاشته شده برای استفاده طولانی مدت می تواند باعث واکنش های دردناک و شدید شامل عفونت پوست اطراف ناخن ها، شل شدن ناخن ها و درماتیت شود. خانم هایی که از ناخن های مصنوعی و کاشته شده استفاده می کنند برای زمان طولانی ممکن است مشاهده کنند که ناخن های طبیعی آن ها نازک تر و مات تر شده است. متخصصان پوست پیشنهاد می کنند ناخن های مصنوعی هم 3 ماه یک بار برداشته شوند و اجازه داده شود تا ناخن های طبیعی استراحت کنند.

منبع: رامیز


ویدیو مرتبط :
داستان مواد آرایشی(دوبله)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیا مواد آرایشی شما آلوده‌اند؟ 

آیاموادآرایشی شما آلوده اند

 

آلودگی‌ها و باکتری‌هایی که روی دست و صورت هستند یا در هوا معلق‌اند می‌توانند بر مواد آرایشی برس‌ها ، فرچه‌ها و اپلیکاتورها بنشینند و در صورتی که ما هر یک از این مواد را که به staphybcoque یا Ecoli آلوده شده به صورت بزنیم همین عوارض را به دنبال خواهد داشت.

 

در مواد آرایشی ما چه چیزی پنهان است؟ محققان دانشگاه Rowan du new Jersey برای شناسایی این موضوع در مدت زمانی حدود 2 سال اشتانتیون‌هایی را که در فروشگاه‌های لوازم آرایشی بهداشتی در اختیار مشتریان برای تست قرار می‌گرفت را مورد آزمایش قرار دادند و تقریبا در این مدت 20 نوع مارک مختلف بررسی شد. نتایج تحقیقات نشان داد 67 درصد مواد مورد آزمایش آلوده به انواع باکتری‌ها از جمله staphylocoque بودد که می‌تواند مسبب بروز عفونت‌هایی همچون عفونت‌های التهابی یا زردزخم شود.

 

در این مواد همچنین انواع کپک‌ها، قارچ‌ها، Ecoli، باکتری‌های مقاوم به دارو و... هم شناسایی شد. برخی مواد آرایشی آلوده‌ترند برخی لوازم و مواد آرایشی بیش از سایرین محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها هستند. باکتری‌ها نمی‌توانند در مواد پودری رشد کنند در حالی که به راحتی در مواد مرطوب رشد می‌کنند. به همین دلیل رژ‌های مایع و ریمل‌ها محل‌های مناسبی برای رشد باکتری‌ها هستند. تمام مواد آرایشی روغنی مانند رژلب‌ها و برق‌لب‌ها یا رژگونه‌ها و کرم‌پودرهای چرب می‌توانند محل تجمع باکتری Ecoli و سالمونل باشند. در صورتی که این مواد به باکتری‌ها آلوده شوند شما با وارد کردن آنها به دهان و چشم‌های‌تان به راحتی بیمار می‌شوید.

 

به تاریخ مصرف مواد آرایشی توجه کنید برای پیشگیری از بروز چنین آلودگی‌هایی شرکت‌های تولیدکننده مواد آرایشی به محصولات خود نگه‌دارنده اضافه می‌کنند. گرچه این نگه‌دارنده‌ها از ورود باکتری به مواد آرایشی پیشگیری می‌کنند، اما با پایان مدت زمان مصرف و رسیدن به زمان انقضای محصول، این نگه‌دارنده‌ها هم اثر خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود مواد آرایشی خود را اگر هنوز هم سالم‌اند با رسیدن به تاریخ انقضا دور بیندازید. برای مثال، تاریخ مصرف یک ریمل 3 ماه است و رژلب، کرم‌پودر، رژگونه و سایه‌های پودری را 1 تا 2 سال می‌توانید استفاده کنید. روی تمامی کرم‌ها تاریخ تولید و انقضا درج شده است.

 

به این زمان بها داده و اگر حس کردید کرم شما بوی بدی گرفته فورا آن را دور بیندازید. جلوی آلوده شدن را بگیرید در عین حال که باید به تمامی مسایل قید شده پایبند باشید توصیه‌های زیر هم به شما کمک می‌کند جلوی آلوده شدن مواد آرایشی مورد استفاده خود را بگیرید.

 

 

دست‌های‌تان را بشویید. بیشترین میزان آلودگی از طریق تماس دست با کرم به صورت منتقل می‌شود.

 

از مواد آرایشی به صورت شخصی استفاده کنید. اینکه دوست یا خواهر شما پوست خوبی دارند و به بیماری خاصی دچار نیستند دلیلی نیست که بخواهید مواد آرایشی‌تان را با آنها شریک شوید.

 

اپلیکاتورهای قابل شستشو تهیه کنید اسفنج‌ها یا اپلیکاتورهایی که کارخانجات تولیدکننده، داخل مواد آرایشی قرار می‌دهند عمر طولانی نداشته و می‌توانند محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها باشند. بهتر است اپلیکاتورهای قابل شستشو تهیه کرده و از آنها استفاده کنید.

 

حین استفاده از تسترها محتاط باشیدفروشگاه‌های مواد آرایشی باید برای هر مشتری که می‌خواهد مواد آرایشی را تست کند یک اپلیکاتور یکبار مصرف در اختیار او بگذارد. اگر به محلی رفتید و این قانون در آنجا رعایت نمی‌شد هرگز محصولات آرایشی را به صورت نزده و آن را پشت دست‌تان تست کنید.

منبع: ریدرزدایجست