سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

مهمترین عوامل خیانت مردان


زن و شوهر از نظر قانونی و اخلاقی در قبال یکدیگر مسوولیت هایی دارند که هر گاه یکی از آنها مورد بی اعتنایی قرار گیرد به طوری که اگر نیازهای روحی و روانی فرد تامین نشود روابط تیره می شود

یک مشاور خانواده گفت: مهمترین عامل خیانت همسران، برآورده نشدن نیازها در خانه است.

اصغر کیهان نیا  درباره علل وقوع خیانت اظهار داشت: زن و شوهر از نظر قانونی و اخلاقی در قبال یکدیگر مسوولیت هایی دارند که هر گاه یکی از آنها مورد بی اعتنایی قرار گیرد به طوری که اگر نیازهای روحی و روانی فرد تامین نشود روابط تیره می شود تا جایی که هر فردی در بیرون به دنبال تامین کردن نیازهایش است.

وی در تحلیل نیازهایی که با کمبود آنها مرد و زن به خیانت روی می آورند تصریح کرد: 5 نیاز اساسی زنان در زندگی زناشویی مانند استفاده از روش مناسب حرف زدن، ابراز عشق و محبت ، هدیه دادن در مناسبت ها ، تامین نیازهای مالی، روحی و امنیت روانی زن نقش موثری در کاهش احتمال خیانت زنان دارد. .

مدیر مجله راه کمال در ادامه درباره نیازهای مردان خاطرنشان کرد: نیاز به داشتن یک معشوق خوب ، آگاهی از روانشناسی مردان ، توجه به حفظ آبرو ، احترام به خانواده مرد از جانب زن، مادر خوب برای فرزندان و مادری نوازشگر برای همسر از جمله نیازهای اساسی مردان است که در صورت کاهش یا فقدان هر یک از این نیازها مردان به خود اجازه خیانت می دهند.

کیهان نیا بیان کرد: هرچند آگاهی از نیازهای طرفین و تعهد و مسوولیت پذیری جز اصلی ترین مواردی است که در کاهش بروز خیانت نقش اساسی ایفا می کند ، اما گاهی با وجود شناخت صحیح و آگاهی طرفین و انجام درست وظایف، خیانت همچون زلزله ای شکاف میان همسران را عمیق می کند .

این مشاور خانواده با اشاره به دلایلی که با وجود رفع نیازها و مسوولیت پذیری زوجین رخ می دهد تصریح کرد: تنوع طلبی ، طراوت طلبی، امیال سرکوفته کودکی و نوجوانی و احساس محق بودن از جمله دلایلی است که مردان را به سوی خیانت سوق می دهند.

وی درباره قبح خیانت در جامعه افزود: به نظر می رسد قبح خیانت در زنان جامعه ما بیش از مردان است ، این موضوع تا جایی است که مراجعات نشان می دهد خیانت در میان مردان 80 درصد و در زنان 20 درصد است .

کیهان نیا با اشاره به واکنش های زنانی که مورد خیانت قرار می گیرند گفت: زنان در مقابل چنین رفتارهایی 5 واکنش، رجوع به مراجع قانونی، گریه و سکوت، درگیری با همسر، پیدا کردن عیب و ایراد در زندگی وگاهی مقابله به مثل را برمی گزینند .

منبع: خبرگزاری برناویدیو مرتبط :
مهمترین عوامل بروز سرطان در ایران!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مردان زشت هم خیانت می کنند 

 

 

خیانت, شک و تردید

 

 


 

نمی خواهیم شک و تردید بعضا بی مورد ما خانم ها را توجیه کنیم، اما به تجربه ثابت شده هرگاه خانم ها بوی خیانت را در زندگی زناشویی خود احساس کرده اند، شامه شان چندان بی راه هم نرفته است. البته این نباید دلیلی شود که افسار تصورات و توهمات خود را رها کرده و کوچک ترین سرنخ هایی را بهانه ای برای شک و سوءظن نسبت به همسرمان قرار دهیم، چرا که هیچ چیز بدتر از این نیست که شک نسبت به وفاداری همسرمان مانند بختک روی زندگی مشترک سایه بیندازد. قبل از اینکه بخواهیم به نشانه های خیانت نگاه کنیم، این سوال پیش می آید که اصلا چرا خیانت؟ در این مطلب بررسی می کنیم که آقایان در چه شرایطی ممکن است به همسرشان خیانت کنند.

 

 

 

اگر هول می شود...

 

 

 

یک روانشناس خانواده معتقد است که هر مردی در زندگی زناشویی ممکن است دچار لغزش شود. اما اینکه سعی در پنهان کردن این لغزش نداشته باشد، یعنی اینکه امکان فکر کردن به لغزش های دیگر را هم می تواند درسرش بپروراند. مثلا ممکن است شما در موبایل همسرتان یک SMS یا عکس مشکوک ببینید. واکنش او چیست؟ هول می شود، دست و پایش را گم می کند و به وضوح دنبال بهانه ای برای توجیه این ماجرا در ذهنش می گردد؟ یا برعکس با خونسردی کامل همه چیز را به گردن شکاکی بی مورد و بیش از حد شما می اندازد.

 

 

 

اگر شما از او سر هستید...

 

 

 

متاسفانه وقتی مردان احساس کمبود (به ویژه در مقابل زنان) می کنند، به جای آنکه سعی در بالا بردن خود و برطرف کردن کمبود خود کنند، تلاش می کنند تا این نقطه ضعف را در جای دیگری جبران کند. اما این به معنی این نیست که اگر شما دارای مقام شغلی بالاتر یا ظاهر بهتری از همسرتان هستید، از کار خود استعفا داده یا ظاهرتان را هم سطح او کنید که مبادا خدای ناکرده او به شما خیانت کند بلکه بهتر است قبل از ازدواج و بعد از آن این مسئله را با خودتان و او حل کنید و به او اطمینان بدهید که هر دو با این مسئله کنار آمده اید.

 

 

 

اگر بی خودی رمانتیک شده...

 

 

 

اگر همسرتان هیچ وقت اهل دیدن فیلم های رمانتیک نبوده و حالا پابه پای شما به تماشای این فیلم ها می نشیند و حتی در صحنه های گریه دار می توانید قطرات اشک را در چشمانش ببینید، ممکن است به احساساتی شدن عجیب و غریب او شک کنید. مردان اصولا از بیان مستقیم احساسات خود گریزانند، اما اگر به طور غیرقابل باوری از پرداختن به مکالمه های احساسی فرار می کند، یعنی اینکه سعی در پنهان کردن چیزی دارد. حقیقت این است که زن و شوهر هرچه قدر از نظر احساسی از هم دور باشند، امکان وقوع خیانت بین آنها بیشتر است.

 

 

 

اگر حرف گوش کن شده...

 

 

 

هیچ زن و شوهری وجود ندارند که سر همه چیز همیشه با هم توافق داشته باشند. بنابراین اگر شوهرتان در پاسخ هرچه که شما می گویید سر تعظیم فرود آورده و از بحث و دعوا دوری می کند، نشان می دهد که یک جای کار می لنگد و او در واقع احساس واقعی خود را سرکوب می کند و همین بغض و خشم فروخورده در آینده ای نزدیک می تواند بهانه ای برای خیانت باشد. خیلی وقت ها این نشانه می تواند به صورت طلب عفو و بخشش مدام و بی مورد نیز نمود پیدا کند.

 

 

 

جست وجوی کمک؛ سرچشمه خیانت

 

 

 

اگر مردی قبل از ازدواج به تعهدات خود عمل نکند، ازدواج هیچ معجزه ای برایش به وجود نمی آورد که هیچ، ممکن است کار را خراب تر کند!

 

 

دلایل خیانت آقایان می تواند چیزهای متفاوتی باشد. اینکه شما زیاد غر بزنید، به خودتان نرسید، همسرتان را فراموش کنید، تفاوت های اخلاقی بین شما در طول سال ها به وجود آمده باشد و... ممکن است بهانه هایی به دست مردان دهد تا به شما خیانت کنند. اما شاید بتوان همه اینها را تحت یک دلیل کلی دسته بندی کرد. اینکه زمانی مردی مرتکب خیانت به همسرش می شود که معنای زندگی زناشویی برای او تغییر کرده و تصوراتی که از ازدواج در ذهن خود ترسیم کرده بوده، ناگهان یا به تدریج به هم بریزد. از آنجا که مردان همیشه در تلاشند تا بر موقعیت غلبه کنند، زمانی که حس می کنند همسرشان در این زمینه نمی تواند کمکی به آنها کند، این کمک را در جای دیگری جست وجو می کنند. این می تواند همه آن چیزی باشد که مردان به خاطرش نسبت به همسر خود بی وفایی پیشه می کنند.

منبع:مجله تپش