سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

لوکس‌ترین سالن های زیبایی کجاست؟ +عکس


آرایشگاه های درجه یک چه ویژگی هایی دارند؟ آیا ظاهر آرایشگاه باید خیلی شیک باشد یا همین که اصول بهداشتی رعایت شود کفایت می کند؟ یک آرایشگاه باید چه بخش هایی داشته باشد؟ با شیک ترین آرایشگاه های دنیا بیشتر آشنا شوید.

مجله تندرستی:
 صاحبان آرایشگاه های درجه یک جهان علاوه بر کیفیت خدمات، امکانات رفاهی و راحتی فضای آرایشگاه را از دلایل اصلی موفقیت خود می دانند.

آرایشگاه های درجه یک جهان چه ویژگی هایی دارند؟ آیا ظاهر آرایشگاه باید خیلی شیک باشد یا همین که اصول بهداشتی رعایت شود کفایت می کند؟ یک آرایشگاه باید چه بخش هایی داشته باشد؟ با شیک ترین آرایشگاه های دنیا بیشتر آشنا شوید.

آرایشگاه دیوید لیتون؛ برلین، آلمان / berlin david laytonفضای داخلی آرایشگاه دیوید لیتون پر از هیجان، انرژی مثبت و شور و صفاست. فضایی کاریزماتیکی که باعث می شود دیدی تازه نسبت به زیبایی طبیعی پیدا کنید. آرایشگران این موسسه، زیبایی درونی تان را بیرون می کشند؛ حتی اگر خودتان از وجودش بی خبر باشید.
آرایشگاه لامیسون راجر؛ بروکسل، بلژیک / la maison roger brusselsموسسه ای با کلاس که از سال 1935 یک روز هم تعطیل نشده است. فرقی ندارد کی هستید؛ نوجوان، هنرمند، تاجر، سیاستمدار، بازیگر و ... کارکنان باتجربه آرایشگاه راجر کاری می کنند که در کانون توجه قرار بگیرد. فضای آرام و چیدمان بی نظیرش به محض ورود کاری می کنند که هوس کنید تعطیلات تان را در آنجا بگذرانید.


آرایشگاه کریستف روبین؛ پاریس، فرانسه / Christophe Robin - paris

مگر می شود درباره لوکس ترین ها صحبت کرد ولی از پاریس حرفی به میان نیاورد؟ پاریس به جز موزه و هتل های پنج ستاره، آرایشگاه های پنج ستاره نیز دارد. حال فکر کنید آرایشگاه متعلق به یک هنرمند، طراح، عکاس و نقاش خوش ذوق یعنی کریستف روبین باشد. این آرایشگاه در طبقه اول هتل لاموریس قرار دارد و فضایی شیک و مدرن اما هنری دارد. روبین با توجه به ذوق هنری اش فضای داخلی را با استفاده هوشمندانه از کنتراست نور و رنگ طراحی کرده است. سقفی که کامل نقاشی شده، دکوراسیون هنرمندانه، فضایی باز و آرامش بخش، کارکنان ماهر و تمام امکانات مورد نیاز، حتی یک بار مراجعه به این آرایشگاه را تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی می کند.


آرایشگاه روبروتو دی آنتونیو؛ رم، ایتالیا / roberto di antonioدر سراسر ایتالیا شعبه دارد ولی شعبه دومش در رم چیز دیگری است. این آرایشگاه مسئول آرایش و پیرایش مهمانان عروسی تام کروز در ایتالیا بوده است.


آرایشگاه پتروس گلیفادا؛ آتن، یونان / petros glyfada athenآرایشگاهی زیبا و مدرن در بهترین نقطه آتن که به دلیل داشتن بهترین آرایشگران دنیا معروف است؛ مهارتی که سابقه اش به یونان باستان می رسد.


آرایشگاه کایرو؛ فلورانس، ایتالیا / cairo hair salon in florenceهمه چیزش زیباست، حتی خیابانی که داخل آن قرار دارد. آرایشگران این مرکز در کار خود بهترینند و موهایتان را درست مطابق چهره تان درست می کنند، بدون ذره ای خطا. مهارت، دانش و عشق به کار کارکنانش حتی سختگیرترین مشتریان را راضی به خانه می فرستد. تجهیزات پیشرفته اش هم جای هیچ بحثی را باقی نمی گذارد.


آرایشگاه آلتو سنوسو؛ مسکو، روسیه / alto senso in moscowبه محض وارد شدن مبهوتش می شوید؛ شکوه، زیبایی، هنر، ظرافت و اعتماد، اولین تاثیر آرایشگاه آلتو سنسو روی شماست. این تازه اولش است چون موقع خروج احساس رضایتمندی هم اضافه می شود. اصلا معنی اسمش هم همین است «حس فوق العاده» که البته ریشه یونانی دارد، چون فضای داخلی آن با گل های طبیعی سفید تزئین شده است که هر روز نو می شوند. کارکنان این مرکز در معتبرترین آموزشگاه های جهان آموزش دیده اندو به این معروفند که زیبایی درونی را به زیبایی بیرونی پیوند می دهند.


آرایشگاه کلوس؛ بوداپست، مجارستان / Close  budapestاسمش را همینطور و بدون منظور کلوس نگذاشته اند. کلوس یا نزدیک واقعا به ارتباط نزدیک آرایشگران و مشتریان آرایشگاه کلوس اشاره دارد که انگار قرن هاست با هم آشنا هستند. این آرایشگاه به این معروف است که امکان ندارد حتی یک مشتری ناراضی از آنجات بیرون برود، چون همه چیز در عالی ترین سطح قرار دارد. فضای آرام و راحت این آرایشگاه با بهترین استراحتگاه های تفریحی برابری می کند. این آرایشگاه همکاری نزدیکی با معتبرترین مجلات تناسب اندام و زیبایی دنیا و همچنین برندهای معروف پوست و مو دارد و حتی چند آگهی بازرگانی مهم آنها نیز داخل خود آرایشگاه فیلمبرداری شده است.


آرایشگاه باربارادیلی؛ لیورپول، انگلستان / Barbara Daley Liverpoolیکی از زیباترین ساختمان های لیورپول با نمایی که کل شهر در آن دیده می شود، فقط یک معنی می دهد؛ آرایشگاه باربارا دیلی. این موسسه در تمام فهرست های برترین آرایشگاه های جهان حضور دارد. باکیفیت ترین خدمات در کنار فضای آرام باعث می شود آدم بخواهد گوشه ای لم دهد و برای مدتی بی خیال دنیا شود.


آرایشگاه مونچومورنو؛ مادرید، اسپانیا / monchomoreno madridآرایشگاهی لوکس و زیبا واقع در قلب مادرید که حرفه ای ترین و بهترین آرایشگرهای دنیا را در کنار همه امکانات مورد نیاز در خود جمع کرده است. آخرین فناوری های مراقبت از پوست و مو در این مرکز ارائه می شود تا هیچ کم و کسری نداشته باشید. فکر می کنید حوصله تان سر می رود؟ تا نوبت تان شود می توانید از کتابخانه و آرشیو بزرگ مجلاتش استفاده کنید و بهترین و خوشمزه ترین نوشیدنی های محلی را که از میوه های درجه یک تهیه شده اند بنوشید. فضای اصلی هم با شمع های روشن تزئین شده؛ صحنه ای که به رویا بیشتر شبیه است.


آرایشگاه وی لانژ؛ استکلهم، سوئد / vi Lanzh Stockholmدر آرایشگاه وی لانژ، هنر و فناوری با هم یکی شده اند. فضایی که هارمونی درآنموج می زند در کنار کارکنان خلاق و ماهر، کاری می کند که دیگر دوست ندارید پس از پایان کارتان از آنجا خارج شوید. اگرچه سلیقه خودتان حرف ندارد اما کارکنان آنجا چنان مدل هایی برای موهایتان پیشنهاد می دهند که نمی توانید ردشان کنید.


ویدیو مرتبط :
سالن vip عروس-سالن زیبایی دریا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مهم‌ترین اصول زیبایی چهرهبسياری از ستارگان سینمای جهان، چهره‌هایی هستند که در همه دنیا به زیبایی شهرت دارند و خط و خطوط چهره‌ آنها نقش‌هایی از زیبایی را در برابر چشمانی که به پرده نقره‌ای سینما نگاه می‌کنند، به تصویر می‌کشد ولی آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا این چهره‌ها زیبا و دلنشین هستند؟ شاید اگر به تک‌تک اجزای صورت این بازیگران نگاه کنید، زیبایی خاصی را پیدا نکنید ولی نکته اصلی درتناسب اجزای مختلف صورت آنها با یکدیگر است و رمز اصلی زیبایی آنها همین است...

 

اگر دوست دارید بدانید صورت شما تا چه اندازه متناسب است و چهره شما این امتیاز را دارد، کافی است جلوی آینه بروید و یک چرتکه درباره تناسب اجزای مختلف صورت‌تان بیندازید.

 

اصول زیبایی


چانه متناسب

 

اول از همه سراغ چانه شما می‌رویم. به طور ایده‌آل در یک نمای نیم‌رخ، خط عمودی که از کنار لب پایین شما کشیده می‌شود باید به چانه شما برسد. اگر نوک چانه عقب‌تر از این خط باشد، آن وقت است که چانه شما عقب‌تر از حالت ایده‌آل است. در این شرایط ممکن است تقویت چانه یا همان جلوتر آوردن آن، برای هماهنگ کردن اجزای صورت شما لازم باشد ولی اگر برعکس، نوک چانه شما از این خط عمودی جلوتر زده باشند، آن‌وقت شما چانه‌ای بیرون زده خواهید داشت که می‌توانید با مشورت یک جراح پلاستیک، از کوچک‌تر کردن چانه‌تان سود ببرید. یک چانه ایده‌آل و متناسب می‌تواند حالت لب‌ها، دندان‌ها و بینی شما را بهتر کند.

 


نسبت طلایی بین اجزای صورت

 

جالب است بدانید در صورت‌های زیبا، یک نسبت طلایی بین اجزای مختلف آن چهره وجود دارد که بسیاری از دانشمندان این نسبت را در بسیاری از اجزای زیبای طبیعت مانند گلبرگ‌های گل‌ها، بدن پرندگان، اجزای بدن حشرات و حتی استخوان‌بندی انگشتان دست کشف کرده‌اند. بر این اساس در چهره‌های زیبا وایده‌آل این نسبت طلایی در بین خطوط طولی، عرضی و عمودی صورت وجود دارد. در نسبت‌های عمودی، فاصله خط رویش موها تا قاعده بینی به قاعده بینی تا زیر چانه است و همچنین فاصله خطی که دو مردمک را به هم وصل می‌کند تا خط بین دو لب به خط بین دو لب تا زیر چانه، است.

 

در اجزای افقی صورت‌های متناسب هم این نسبت می‌درخ بینی کوچک حتی با جراحی هم، زیبا نخواهد شد چون با این کار تناسب اجزای صورت شما به هم می‌ریزد. بینی کوچک ممکن است یک چهره را زیبا کند و یک چهره را زشت. سر بالا کردن بینی هم یک مدل مصنوعی به صورت شما می‌بخشد.

 

فراموش نکنید در بلندمدت بینی‌هایی زیباترند که طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. بینی طبیعی، بینی است که متناسب اجزای دیگر صورت شما باشد و با شکل لب‌ها، فاصله لب‌ها و بینی شما، پهنای صورت و فاصله بین چشمان شما هماهنگ باشد. معمولا جراحان پلاستیک و زیبایی قبل از جراحی بینی شما تمام این اصول را بررسی کرده و سپس خطوطی با ماژیک روی صورت شما می‌کشند که بر این اساس برش‌های جراحی را ایجاد می‌کنند.

 

شد. مثلا اگر شما چهره‌ای ایده‌آل داشته باشید نسبت عرض لب‌های شما به عرض بینی شما است. برای بررسی این نسبت‌ها می‌توانید یک عکس تمام رخ از خودتان بگیرید و سپس این خطوط را روی آن بکشید و با یک خط‌کش آنها را اندازه‌گیری کرده نسبت آنها را با هم مقایسه کنید.

 

اصول زیبایی

 

این ماسک به صورت شما می‌نشیند؟

 

نفرتیتی یکی از مصریان باستان است که صورتش به زیبایی شهرت داشته است. او بین سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ قبل از میلاد در مصر زندگی می‌کرد. جالب است بدانید که چهره او پس از ۳۲۰۰ سال هنوز هم جزو چهره‌های زیبا به شمار می‌رود. متخصصان جراحی پلاستیک یک ماسک را طراحی کرده‌اند که در آن تناسب اجزای صورت کاملا طراحی شده است.

 

محققان می‌گویند اگر این ماسک بر صورت کسی تطابق کامل پیدا کند، آن صورت چهره‌ای متناسب و زیبا به شمار می‌رود. محققان این ماسک را بر صورت این فرد تطابق داده‌اند و مشاهده کرده‌اند که زیبایی زمان نمی‌شناسد. محققان در مطالعات دیگر خود این ماسک را بر چهره مدل‌های مشهور منطبق کرده و مشاهده کرده‌اند که چهره‌هایی که از نظر ما زیبا و به یادماندنی به شمار می‌روند، کاملا با این ماسک تناسب اجزای صورت منطبق بوده‌اند.

 

 

آفریقایی‌ها عاشق فک‌های بیرون زده‌اند

 

بد نیست بدانید اقوام و ملت‌های متفاوت معیارهای گوناگونی برای زیبایی صورت دارند اما یک نکته مشترک در تمام این اقوام در کشورها بحث تناسب و هارمونی است.

 


معیار زیبایی بینی

 

شاید شما طرفدار بینی کوچک و سربالا باشید و فکر کنید با این بینی صورت شما فوق‌العاده زیبا خواهد شد ولی بینی کوچک و سربالا هم مناسب هر چهره‌ای نیست. اگر شما چهره‌ای با استخوان‌بندی درشت دارید، با داشتن بینی کوچک حتی با جراحی هم، زیبا نخواهد شد چون با این کار تناسب اجزای صورت شما به هم می‌ریزد. بینی کوچک ممکن است یک چهره را زیبا کند و یک چهره را زشت.

 

سر بالا کردن بینی هم یک مدل مصنوعی به صورت شما می‌بخشد. فراموش نکنید در بلندمدت بینی‌هایی زیباترند که طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. بینی طبیعی، بینی است که متناسب اجزای دیگر صورت شما باشد و با شکل لب‌ها، فاصله لب‌ها و بینی شما، پهنای صورت و فاصله بین چشمان شما هماهنگ باشد. معمولا جراحان پلاستیک و زیبایی قبل از جراحی بینی شما تمام این اصول را بررسی کرده و سپس خطوطی با ماژیک روی صورت شما می‌کشند که بر این اساس برش‌های جراحی را ایجاد می‌کنند.