سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

حالت دادن موها و رازهایی که باید بدانید


شما می‌توانید در عرض 10 دقیقه یا كمتر موهای‌تان را حالت دهید و مانند حرفه‌ای‌ها عمل كنید .


مجله زندگی ایده آل: وقتی خودمان می‌خواهیم موهای‌مان را حالت دهیم معمولا زمان زیادی طول می‌كشد و خیلی اوقات آن‌گونه هم كه دوست داریم نمی‌شود ولی وقتی به آرایشگاه می‌رویم آرایشگر در مدت كوتاهی موها را آراسته می‌كند و مدل موها دقیقا همان می‌شود كه می‌خواهیم. آرایشگر فقط چند دقیقه وقت صرف می‌كند ولی حتی اگر موها خیلی به‌هم‌ریخته یا آسیب‌دیده باشند به آنها مدلی زیبا و خاص می‌دهد. در این مطلب قصد داریم از راز آرایشگرها درمورد موها به شما بگوییم.

چگونه موها را بپیچید

بعضی خانم‌ها هستند كه هنوز بیگودی بستن را به سشوار و هر حالت‌دهنده دیگری ترجیح می‌دهند چون اعتقاد دارند بهترین حالت را به موها می‌دهد. احتمالا تا به حال اصطلاح میزانپلی را زیاد از مادربزرگ‌ها شنیده‌اید اما می‌دانید واقعا چه معنایی می‌دهد؟ میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته می‌شود. موها با انجام میزانپلی به‌صورت حلقه‌های بسیار زیبا درمی‌آید و زیباتر جلوه می‌كند.

رازهایی كه هر خانمی باید درباره حالت دادن موها بداند

برای پیچیدن ساده موها، از بین دو شكستگی ابرو یك قسمت ‌بردارید (باتوجه به اندازه و نوع بیگودی)، به این قسمت جدا شده تاج سر گفته می‌شود. تمام قسمت‌های تاج سر به زیر پیچیده می‌شود، معمولا 5 تا 6 بیگودی كافی است. دو عدد بیگودی طرف راست به زیر و دو عدد بیگودی طرف چپ را به زیر بپیچید. تمام بیگود‌ی‌های پیچیده‌شده باید تشكیل یك نیم‌دایره دهد، به همین ترتیب تا پایان سر ادامه می‌دهیم. باید توجه داشت كه هر بیگودی مابین بیگودی دیگر قرار گیرد تا بین موها خط نیفتد.

موها را دیسپانسر كنید

اگر موها‌ی‌تان كم‌پشت و صاف است می‌توانید آنها را فر دهید تا هم زیباتر شود و هم پرپشت‌تر به نظر برسد، برای این كار نم موها باید به صورتی باشد كه نه خیلی خیس باشد كه از آن آب بچكد و نه اینكه خیلی خشك باشد. از بالای گوش سمت راست تا گوش چپ، موها را به حالت نیم‌دایره جدا كنید و در بالای سر ببندید تا بتوانید با موهای پایینی راحت‌تر كار كنید. برای اینكه همه موها فر شوند، به موها موس زده (ژل هم می‌توان استفاده كرد ولی ژل موها را سفت می‌كند) و آن را در لابه‌لای موها پخش كنید.

سشوار را روشن كنید، اول روی حرارت زیاد بگذارید تا سشوار زودتر گرم شود، بعد حرارت را كم كنید و با صبر و حوصله موها را خشك كنید. سرتان را كاملا به سمت پایین خم كرده، موها را به صورت حلقه‌ای داخل سری دیسپانسر گذاشته و به حالت دورانی روی قسمت‌های مختلف سرتان بچرخانید. برای موهای بالای سر هم این كار را تكرار كنید. می‌توان برای تثبیت كردن موها در آخرین مرحله از تافت هم استفاده كرد.

اولین قدم برای پیچیدن موها

برای پیچیدن موها با بابلیس، سر باید تمیز و شسته شده و پوست سر و ساقه‌های مو كاملا خشك باشد بنابراین پس از حمام موها را با سشوار خشك و آنها را به دو طرف سر شانه كنید. باید به دقت گره‌ها را باز كنید تا بتوانید به راحتی آنها را از هم جدا كنید، البته می‌توانید فقط به اندازه‌ای موها را از هم جدا كنید كه برای پیچیدن بابلیس لازم است. اگر می‌خواهید كل موهای سر را بپیچید باید با باز كردن فرق آنها را به 9 قسمت تقسیم كنید. یادتان باشد برای بابلیس به هیچ عنوان نباید مو خیس باشد.

رازهایی كه هر خانمی باید درباره حالت دادن موها بداند

برای بابلیس از كجای سر شروع كنید

پیچیدن مو را از قسمت عقب سر شروع كنید. باید نخست موها را مستقیم نگه داشته و بعد آنها را طوری دور بابلیس بپیچید كه تا بالای ساقه ادامه داشته باشد. فقط حواس‌تان باشد كه در حین پیچیدن از بالای سر شروع نكنید چون قد مو را كوتاه می‌كند و موی شما كوتاه به نظر می‌رسد. در مرحله بعد دو طرف سر را بپیچید و درنهایت جلوی سر. همیشه بهتر است پیچیدن به سمت زیر باشد. اگر موهای‌تان چتری بلند بود، بسته به فرق خودتان می‌توانید به سمت چپ یا راست بابلیس را بپیچید.

اگر موهای‌تان فر است

اگر موهایی فر دارید و می‌خواهید با بابلیس حالت بهتری به آنها بدهید، ابتدا بعد از شستن موهای تان حتما از نرم‌كننده استفاده كنید، همچنین از شانه با دندانه‌های ریز اصلا استفاده نكنید چون موجب وز و فر شدن موها می‌شود.  شانه‌های دندانه درشت می‌تواند برای شما انتخاب خوبی باشد. هنگـام سشـوار كشـیدن حتمــا از برس‌های‌ گرد‌ چوبی استفاده کرده و سعی كنید موها را با فر بودن‌شان زیبا جلوه دهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نكنید .


ویدیو مرتبط :
‫حالت دادن به موها‬‎

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نکاتی در خصوص حالت دادن موها 

 

حالت دادن موها


اغلب مردم برای تغییر شكل و افزایش انحنا موهایشان آنها را در حالت خیس فرم می‌دهند . اساس این پروسه برروی موهای خیس بواسطه شامپو كردن و یا استایلر‌های خیس....تكنیكهای بالا نگاه داشتن موها :


1. موها را در حالیكه خیس هستند حالت داده تنظیم كنید .

 

2. اصطكاك داخل مویی را افزایش دهید .

 

3. موها را در جایگاه‌های خودشان متصل كنید .

 


تنظیمات در حالت خیس و تغییر شكل تارهای مو :


اغلب مردم برای تغییر شكل و افزایش انحنا موهایشان آنها را در حالت خیس فرم می‌دهند . اساس این پروسه برروی موهای خیس بواسطه شامپو كردن و یا استایلر‌های خیس ( مانند خیس كردن مو و سپس خشك كردن مجدد آن با دستگاههای آرایشی ) می‌باشد . بهترین كار، شامپو كردن موها با سورفكتانت است كه به نفوذ آب بداخل تارهای مو كمك می‌كند . یكبار مو را خیس كرده سپس مجددا آنرا در شكل مورد نظر بوسیله سشوار و یا بابیلیس و یا بیگودی‌های گرم خشك نمایید.

حالت دادن موها

 

استالینگ گرم :


بابیلیس و اتوهای موج دهنده مو نیز حتی بر روی موی خشك بر همین اساس كار می‌كنند .آب در پیوندهای نمكی و هیدروژنی در اثر حرارت ، پیوند‌های جدیدی تشكیل داده و شكل جدیدی به مو‌ها می‌دهد .

 


توجه به حملات رطوبت موجود در هوا :


آب موجود درهوا كه بصورت رطوبت وجود دارد، قادر است به داخل تار مو نفوذ كند و پیوندهای هیدروژنی آنرا بشكند . بدین ترتیب مو نرم و بی حالت می‌شود . بهترین راه برای جلوگیری از حملات رطوبت هوا استفاده از اسپری مو پس از استیل نهایی مو می‌باشد . پلیمر‌های نگهدارنده مو اغلب نسبت به رطوبت هوا مقاوم هستند و این دلیل آن است كه چرا اسپری‌های مو به تنهایی ضد آب هستند . آب تنها زمانی اثر اسپری را ضعیف می‌كند كه با شامپو مخلوط شود .

 


ایجاد اصطكاك میان موها :


افزایش موقتی اصطكاك میان مو به افزایش حجم مو و پرپشت نشان دادن آن كمك می‌كند .

 

حالت دادن موها


چهار راه برای افزایش موقتی اصطكاك مو وجود دارد :


1. تمیز كردن موها : مو حاوی روغنهای طبیعی و یا سبوم است كه می‌تواند سنگینی ، لیزی ، كاهش اصطكاك و در نتیجه نرمی مو را به همراه داشته باشد. بنابر این با پاك نمودن این روغنها با استفاده از یك شامپو حجم دهنده ، می‌توان موها را به حالت طبیعی خود با اصطكاك اولیه اش در آورده و این بهترین كار برای ایجاد حجم خواهد بود .

 

2. استفاده از استایلرها : استایلرها ی اساسی مانند موس و ژل اصطكاك مو‌ها را بطور موقتی افزایش داده وكمك می‌كنند تا استیل واقعی برای مدت بیشتری ثابت بماند . آنها مانند یك فیلم نرم بر روی موها نشسته و پس از مدتی كه نیمه خشك شدند، چسبنده شده و موها را به هم می‌چشبانند و در حین خشك شدن كامل، به موها فرم می‌دهند .

 

3. شانه كردن معكوس : شانه كردن معكوس از نوك به ریشه به راحتی اصطكاك موها را افزایش می‌دهد و تابع آن حجم موها نیز افزایش می‌یابد .

 

4. استفاده از اسپریهای حاوی مواد پلیمری : ممكن است برخی از خانمها برای پرپشت بنظر رسیدن موها آنها را پوش داده و بطور معكوس شانه نمایند. ولیكن بایستی با این نكته توجه نمود كه پوش دادن مكرر، به ساقه مو آسیب جدی وارد نموده كه معمولا غیر قابل ترمیم نیز می‌باشد . در حالیكه یكی از جایگزینهای مناسب پوش دادن ، استفاده از اسپری‌ها ی مو ( مانند تافت ) است كه همان فوائد افزایش اصطكاك را بهمراه دارد بدون آنكه به كوتیكول مو آسیب جدی وارد شود .حجم ایجاد شده ناشی از این اصطكاك می‌تواند ساعتها مو را در مقابل باد و تكان دادن‌های مكرر سر محافظت كند .