سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

توصیه هایی برای لباس پوشیدن در بارداری! 

 

توصیه هایی برای لباس پوشیدن در زمان بارداری!

 

 

آیا شما باردار هستید و برای نحوه ی لباس پوشیدن خود به مشکل برخورد کرده اید و نمی‌دانید که چه لباسی را انتخاب کنید ؟ ما برای دوره بارداری و لباس پوشیدن تان چندین توصیه داریم .

 


1. از لباس‌های که جنس ترکیبی و مصنوعی دارند دوری کنید ، زیرا حساسیت زا هستند و باعث آلرژی شما می‌شوند .

 


2. بهتر است از جنس‌های طبیعی و نرمی مانند : کتان ، نخ ، پشم استفاده کنید و بخصوص جنس و بافت نخ از همه ی این بافت‌ها بهتر است .

 


3. از لباس‌های که در قسمت‌های شکم ، و پاها خیلی تنگ هستند استفاده نکنید و نپوشید زیرا به فرزندی که داخل شکم دارید ضرر می‌رسانید .

 

 

4. بیشتر از لباس‌های استفاده کنید که حالت دامن و یا پیراهن‌های آزاد را دارند و به آنها لباس بارداری گفته می‌شود استفاده کنید .

 


5. از سوتین‌های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید و حتما از گن‌های مخصوص دوره ی بارداری استفاده کنید . اگر توصیه می‌کنیم که از سوتین و یا از گن‌های مخصوص استفاده کنید ، علت این است که به علت بارردای اعضای بدنتان بزرگ می‌شوند و بعد از فارغ شدن به مشکل برخورد خواهید کرد ، اگر این توصیه‌ها را اجرا نمائید به همان فورم اولیه زمان قبل از بارداری خواهید برگشت .

 


6. اگر در فصل زمستان و در زمان سردی هوا باردار هستید ، توصیه می‌شود که حتما یک شلوار گرم را در زیر شلوار ، دامن و یا پیراهن خود بپوشید که سرما به بدن شما نفوذ نکند و دچار مشکل نشوید .

 


7. برای لباس پوشیدنتان در فصل زمستان متذکر می‌شویم که اگر می‌خواهید از پلیور استفاده کنید ، بهتر است از پلیور‌های بی آستین استفاده کنید . زیرا پلیورهای آستین دار به علت آستینی که دارند و در نتیجه تنگ تر می‌شوند ، خانم‌های باردار را اذیت می‌کند . و اگر هم بخواهند که یک سایز بزرگ تر را استفاده کنند ، شاید در ناحیه ی آستین بزرگ تر باشد اما جلوه ی خوبی را به شما نمی‌دهد .

 


8. در سه ی ماه ی اول بارداری اگر مایل نیستید که کسی بفهمد که شما باردارید بهتر است از لباس‌های گشاد اما شلوارهای معمولی خودتان استفاده کنید زیرا هنوز و در این دو یا سه ماه ی اول شکمتان آن قدر بزرگ نشده است ، که شلوارهایتان را نتوانید استفاده کنید اگر این نکات را رعایت کنید کسی تا سه ماه اول به این موضوع پی نخواهد برد . این نکته را متذکر شدیم زیرا بعضی از خانم‌ها دوست دارند باردار شدنشان را کسی متوجه نشود .

 


9. در ماههای بعدی توصیه می‌شود از لباس‌هائی استفاده کنید که دارای جنسی لخت هستند و پارچه آنها می‌افتد و به بدن شما نمی‌چسبد .

 

 


ویدیو مرتبط :
توصیه به پوشیدن لباس رنگ روشن در آموزه های دینی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توصیه هایی مفید برای ورزش در دوران بارداریورزش در دوران بارداری,ورزش در دوران حاملگی,توصیه هایی برای ورزش در دوران بارداری

توصیه هایی مفید برای ورزش در دوران بارداری
1 - از خم شدن كامل، پرش یا جهش و دراز نشست كامل خودداری كنید.
2- پس از سه ماهه اول، از ورزش كردن در حالی كه روی پشت خود دراز كشیده‌اید، خودداری كنید.
3- از ورزش یا تمرین بیش از حد خودداری كنید.
4 - اگر احساس ناراحتی، سرگیجه یا درد كردید، ورزش را متوقف كنید.

 

5- پیش از ورزش، در حین آن و پس از انجام تمرینات، مقادیر كافی آب بنوشید.
6- در صورتی كه روی زمین نشسته یا دراز كشیده اید، به آرامی از زمین بلند شوید.
7- در هوای خیلی گرم و یا بسیار مرطوب، از ورزش در هوای آزاد خودداری كنید.
8- گرم كردن ابتدایی و سرد كردن پایانی ورزش را فراموش نكنید.


9- ورزش را در یك مكان آرام شروع كنید.
10- قبل از هر تمرین چند نفس عمیق بكشید.
11- اگر در حین تمرین دچار درد، گرفتگی عضلانی و تنگی نفس شدید، تمرینات را قطع كنید. در صورت بروز این حالت به آرامی استراحت كنید.
12- روی زمین هموار و مسطح ورزش كنید.


13- سعی كنید همواره بالاتنه شما راست و مستقیم باشد.
14- در صورت نیاز به كمك یا احساس عدم تعادل، فوری به دیوار تكیه دهید.
15- نرمش‌ها را به آرامی شروع كنید و به آرامی ادامه دهید.
16-از ورزش‌های سخت و شدید و ورزش در محیط‌های بسته بدون تهویه مناسب خودداری كنید.
منبع: rasekhoon.net