سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

تفاوت کاشت مو به روش های مختلفتعریف گرافت
اگر با ذره بین به دقت به موهای جلو و یا پشت سر نگاه كنید متوجه می شوید كه تعدادی از موها به صورت تك شاخه، تعدادی به صورت دو شاخه، تعدادی به صورت سه شاخه و بعضا تعدادی نیز به صورت چهار شاخه از پوست خارج شده اند. به هر یك از این دسته های یك تا چهار تای گرافت گفته می شود . یعنی هر گرافت عبارتست از یك یا چند پیاز مو كه ساقه ی انها از یك نقطه از پوست خارج شده اند.
 

کاشت مو,روش کاشت مو,کاشت مو به روش SUT

در روش FIT گرافت های مو بصورت تک تک از پشت سر برداشت می کردند


حدود ده سال پیش کاربرد FIT بعنوان روش جایگزین در مقابل متد FUT از ناحیۀ پشت سر مطرح گردید. درحقیقت تعداد زیادی از پزشکان این روش را مورد آزمایش قرار داده اند ولی میزان موفقیت آنها بسیار متفاوت بوده است. در روش FIT گرافت های مو بصورت تک تک از نواحی واقع در مناطقی از پشت سر و اطراف گوش ها برداشت می کردند. اخیراً با ارائه انواع دستگاه ها برای استفاده در متد FIT میزان علاقمندی به استفاده از این روش افزایش یافته و به موضوعی بحث برانگیز در برابر روش FUT تبدیل شده است.


درحقیقت روش FUT از بسیاری جهات از جمله ایجاد جوشگاه (اسکار)، میزان بقای گرافت ها، درصد آسیب گرافت ها، کیفیت گرافت ها از لحاظ ساختمانی، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه عمل نسبت به FIT برتری دارد.

 

روش کاشت مو,پیوند مو,کاشت مو به روش FUT

  مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست


تفاوت کاشت مو به روش  SUT با کاشت مو به روش های FUT و کاشت مو به روش FIT:
1-در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام می شود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.


2- یکی از ویژگی های کاشت مو به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می شود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام می شود.


3- مورد سوم رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده، بدون دخالت دست.


4- مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب می شود.
 

روش های کاشت مو,پیوند مو,کاشت موی سر  از مزیت های کاشت مو به روشSUT خط رویش بسیار طبیعی است


5- اکثر مراجعه کنندگان به مرکز فوق تخصصی موی رنسانس این موضوع را ابراز می کنند که آیا کاشت مو به روش SUT همانند کاشت مو به روش  FUT و کاشت مو به روش FIT جراحی ، خونریزی و درد شدید دارد؟ در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که یکی از افتخارات این روش کاشت مو و مجموعه رنسانس بدون جراحی، درد و خونریزی بودن این روش منحصر به فرد است.


6- دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT از اصلی ترن مشکلات بشمار می آید که باعث می شود بیمار حتی در محل کار و حضور در جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالیکه در کاشت مو به روش SUT عاملی به نام دوران نقاهت به هیچ عنوان نداریم یعنی فرد بعد از کاشت مو به روش SUT فردای آن روز می تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.


7- به روز بودن و پیشرفت تکنولوژی همیشه دقت در ظرافت کار را ثابت کرده است در کاشت مو به روش FIT و  کاشت مو به روش FUT برداشت تمامی بافت های زیر فلپ حتی غالبا غیر لازم برای برداشت مو و کاشت مو می باشد را نیز برداشت می کنند که بعد از مدتی شاهد بجا ماندن خط اسکار در پشت سر بیمار هستیم.


8-از دیگر مزایای منحصر به فرد در کاشت مو به روش SUT خط رویش بسیار طبیعی است که برخلاف کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT که جلوی موها به شکل عروسکی و یک دست است در کاشت مو به روش SUT این موها و خط نا منظم است که باعث می شود طبیعی دیده شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت ابرو ، کاشت مژه، کاشت ریش به وبسایت زیر مراجعه کنید
www.hrthair.comویدیو مرتبط :
تفاوت کاشت موی آقایان با خانمها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تفاوت ظاهری مو در دهه های مختلف زندگی 

تفاوت ظاهری مو, شکل دادن مو, رنگ مو, سفیدشدن مو

 

مو مانند بقیه اعضای بدن با افزایش سن ظاهر متفاوتی پیدا می کند. در دوران کودکی بیشتر از هر زمان دیگر به علت زیادبودن تارهای مو ظاهر پرپشت، براق و زنده ای دارد. به نوشته سایت «prevention»، در این دوره از زندگی غدد چربی باعث براقی مو می شود و رنگ دانه های آن شروع به تیره شدن می کند، موها ظاهری درخشان و زنده دارد و در این سن نیازی به استفاده از رنگ های شیمیایی یا وسایل حرارتی برای شکل دادن مو که باعث زبری خشکی و کدری آن می شود، نیست.

 

 

در نوجوانی و دهه ۲۰ زندگی؛ کم کم حالت مو تغییر پیدا می کند و رشد آن کمی کندتر می شود به مرور زمان رنگ مو تیره تر می شود و عملکرد غدد چربی آن بیشتر می شود در این سنین، برخی افراد شروع به استفاده از رنگ و وسایل مخصوص مو می کنند. این کار می تواند باعث آسیب دیدن موها شود.

 

دهه ۳۰، ۴۰ و ۵۰؛با رسیدن به دهه ۳۰، موها وضعیت ثابتی پیدا می کند. موها به تیره ترین رنگ رسیده است و در بعضی افراد شروع به سفیدشدن می کند.البته عوامل ژنتیکی نقش مهمی در سفیدشدن مو ایفا می کند. اگر والدین شما در دهه ۲۰ موهایشان سفید شده است.احتمال دارد در اوایل ۳۵سالگی با موهای سفید روبه رو شوید. هرچند که اغلب در دهه ۳۰ و ۴۰ است که موها شروع به سفیدشدن می کند. سفیدشدن مو به این معنی نیست که مو سالم نیست بلکه کورتکس مو فاقد رنگ دانه است.

 

یائسگی؛ در این دوران که بین اواخر دهه ۴۰ و اواسط دهه ۵۰ است تخمدان تولید استروژن را متوقف می کند. استروژن از ریزش مو جلوگیری می کند و بدون آن موها ظاهر کم پشت پیدا می کند.

 

دهه ۶۰ به بعد: تولید چربی به طور چشمگیری کند می شود و موها خشک تر و کم پشت تر می شود. اگر به خالی شدن موهای سرمستعد هستید، در این دوران خودش را نشان می دهد.با بالارفتن سن، مو زمان کمتری در حالت رشد و اغلب در مرحله انتقال و استراحت است.با گذر از این دهه منتظر کاهش تدریجی تولید چربی و افزایش تدریجی سفیدی و کم پشتی مو باشید.

منبع: روزنامه خراسان