سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

بیماری خرید کردن


اگر برای شما تنها علاقه‌تان و كیفیت جنس اهمیت دارد، نه محله‌ای كه به آن رفته‌اید، اگر از امتحان كردن گزینه‌های تازه نمی‌ترسید و همیشه تنوع را هم در نظر دارید، شما موفق ترین خریدار هستید

  با حاضر شدن زن‌ها در اجتماع، كار مردها راحت‌تر شده؛ مردهایی كه همیشه از خرید كردن متنفر بوده‌اند، دیگر می‌توانند این وظیفه آزار‌دهنده را به‌عهده همسر، مادر یا خواهرشان بگذارند و خود را از چنگال مغازه‌ها نجات دهند اما آزادی مردها از خرید به قیمت لذتی بزرگ برای زن‌ها تبدیل خواهد شد؛ زن‌هایی كه عاشق خرید كردن هستند و خوب راه و رسمش را بلدند. حالا دیگر اگر مردها هم از این موضوع انصراف دهند، زن‌ها حاضر نیستند از خرید كردن دست بردارند و این وظیفه را به‌عهده مردهایی بگذارند كه هیچ‌چیز از این مهارت نمی‌دانند و با بی‌توجهی‌شان پول‌ها را به هدر می‌دهند. تفاوت مردها و زن‌ها در خرید كردن تنها یك داستان عامیانه نیست. محققان سال‌هاست این تفاوت‌ها و دلایلش را بررسی می‌كنند و به نتایج جالبی هم در این مورد دست یافته‌اند.   اگه دست بزنی؛ می‌خریش

حتما برای شما هم پیش آمده كه بدون هیچ قصد خریدی به مغازه بروید و با دست پر و كیف پول خالی برگردید. اگر چنین اتفاقی مدام تكرار شده و شما را آزار می‌دهد، نباید هنگامی كه به مغازه می‌روید، اجناس را لمس كنید. محققان معتقدند با لمس كردن جنس‌ها احتمال خریدشان بالاتر می‌رود. آن‌ها می‌گویند به همین دلیل است كه وقتی به مغازه می‌روید دوست دارید جنس وسیله‌ای كه می‌بینید را لمس كنید یا این‌كه لباسی كه آویزان شده را امتحان كنید. از نظر محققان درست در لحظه‌ای كه شما آن وسیله را لمس می‌كنید، ارتباطی عاطفی میان آن جنس و مغز شما برقرار می‌شود. پس اگر می‌خواهید حواس‌تان به جیب‌تان باشد، مراقب دست‌های‌تان باشید و هیچ وقت در مغازه‌ها چیزی را لمس نكنید.  مردها بی‌فكر خرید  می‌كنند

مدرن‌ترین مرد‌ها مثل شكارچی‌های اولیه خرید می‌كنند. وارد مغازه می‌شوند، نخستین گزینه موجود كه به چشم‌شان آشنا به‌نظر می‌آید را می‌خرند و بیرون می‌آیند. درست مثل مردان نخستین كه نخستین حیوانی كه در جنگل ظاهر می‌شد را شكار می‌كردند و به خانه می‌آوردند. مردها در خرید كردن به‌دنبال رفع نیازند، درحالی‌كه زن‌ها دوست دارند بهترین لقمه را به دست بیاورند. برای آن‌ها وارد مغازه شدن مساوی خرید كردن نیست بلكه دوست دارند خوب در میان جنس‌های مختلف گشت بزنند و در مقابل پولی كه می‌پردازند، بهترین وسیله ممكن را خریداری كنند. به همین دلیل است كه محققان می‌گویند، مردها می‌خرند اما زن‌ها آگاهانه خرید می‌كنند. زن‌ها دوست دارند گزینه‌های زیادی داشته باشند و از میان آن‌ها انتخاب كنند اما مردها فقط چیزی كه در ذهن دارند برای‌شان مهم است و با دیدن نخستین گزینه نزدیك به این خواسته ذهنی، خریدشان را انجام می‌دهند و وقت‌شان را به قول خودشان هدر نمی‌دهند. به همین دلیل است كه اغلب مردها خرید را یك وظیفه می‌بینند و زن‌ها آن را به چشم یك پیروزی نگاه می‌كنند. زن‌ها حتی اگر برای خرید مواد‌غذایی به فروشگاه زنجیره‌ای هم رفته باشند، با شادی و افتخار به خانه برمی‌گردند و برای تك تك انتخاب‌های‌شان احساس برنده بودن و زیركی می‌كنند.از نظر محققان درست در لحظه‌ای كه شما آن وسیله را لمس می‌كنید، ارتباطی عاطفی میان آن جنس و مغز شما برقرار می‌شود. پس اگر می‌خواهید حواس‌تان به جیب‌تان باشد، مراقب دست‌های‌تان باشید و هیچ وقت در مغازه‌ها چیزی را لمس نكنید. خانم‌ها  منطقی خرید می‌كنند؟

خانم‌ها در زمان خرید تمام حواس‌شان را درگیر می‌كنند؛ بو، رنگ، جنس، ظاهر و سایز را به درستی بررسی می‌كنند و بعد برای خریدنش تصمیم می‌گیرند درحالی‌كه آقایان خیلی سطحی‌تر از این خرید می‌كنند و به همین دلیل موارد به درد نخور بیشتر در خریدهای‌شان پیدا می‌شود. از طرف دیگر زمانی كه زنی برای خرید كردن 001 هزار تومان بودجه گذاشته اما با رفتن به مغازه توجهش به جنس‌های بیشتری جلب می‌شود كه قیمت‌شان 003 هزار تومان می‌شود، آن‌ها را در ذهنش ذخیره می‌كند و از مغازه بیرون می‌آید و زمانی كه پول مورد نظر را به دست آورد دوباره برای تهیه باقی خواسته‌هایش وارد همان مغازه می‌شود. درحالی‌كه مردها چنین سیاست‌هایی را در خریدشان پیاده نمی‌كنند. آنها می‌بینند، می‌پسندند و می‌خرند. حتی اگر لازم باشد 002 هزار تومان بیشتر از آنچه در ذهن‌شان بوده پول بپردازند. مردها آسان خرید می‌كنند؟

برای زن‌ها رسیدن به هدف از هر چیزی مهم‌تر است. وقتی آن‌ها تصمیم به خرید جنس خاصی از مغازه خاصی می‌گیرند، هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع‌شان شود. درحالی‌كه مردها خیلی زودتر از این حرف‌ها تسلیم می‌شوند. برای مردها هر موضوع ساده‌ای می‌تواند یك مانع بزرگ برای خرید تلقی شود. نبود جای پارك مقابل مغازه، صف طولانی پرداخت‌كنندگان پول یا برخورد صاحب مغازه همه عواملی هستند كه روی هدف اصلی مردها تاثیر‌گذارند. به‌نظر آن‌ها چنین گزینه‌ای را می‌توان در شرایط راحت‌تر و از مغازه‌های دیگر هم خرید، چراكه آنها هیچ وقت تفاوت‌های ظریف میان جنس‌های مشابه را تشخیص نمی‌دهند و آنقدر برای‌شان خرید كردن حساس و پراهمیت نیست كه خودشان را برای انتخاب یك گزینه خاص به زحمت بیندازند. آن‌ها خیلی راحت جایگزینی برای این موضوع پیدا می‌كنند و اگر زن‌ها مانع‌شان نشوند، این شیوه را همیشه پیش می‌گیرند. خلاقانه خرید می‌كنید

نه به مغازه‌ای كه واردش می‌شوید فكر می‌كنید و نه به منطقه‌ای كه از آن خرید می‌كنید. همه جا را امتحان می‌كنید و حساسیت بی‌موردی برای خرید كردن به خرج نمی‌دهید. برای شما تنها علاقه‌تان و كیفیت جنس اهمیت دارد، نه مارك یا محله‌ای كه به آن رفته‌اید. از امتحان كردن گزینه‌های تازه نمی‌ترسید و همیشه تنوع را هم در نظر دارید.

نكته:شما بهترین و موفق‌ترین خریدارید. همین شیوه را ادامه دهید و خودتان را به دام وسواس گرفتار نكنید. تا زمانی كه انعطاف‌تان را حفظ می‌كنید و نسبت به علائق خودتان آگاهی دارید، در خرید شكست نخواهید خورد.چه بعد خریداری هستید؟

 دیوانه وار عاشق خرید كردن هستید
 عاشق لباس و آخرین مدها هستید و با دیدن لباسی كه دوستش دارید ذوق زده می شوید. اغلب به محض پسندیدن یك جنس و بدون امتحان كردنش آن را می‌خرید و هیچ وقت هم از اشتباهات‌تان درس نمی‌گیرید. خانه شما پر است از چیزهایی كه به ندرت از آنها استفاده می‌كنید و تنها به دلیل ولع خرید آنها را روی هم انبار كرده‌اید.

نكته: اگر شما جزو این دسته هستید باید كمی سرعت‌تان را كم كنید و از خرج كردن تمام پول‌تان برای چیزهایی كه هیچ احتیاجی به آنها ندارید دست بردارید.

  به خاطر قیمتش خرید می‌كنید: شما هر چیزی را نمی‌پسندید و هنگام خرید كردن حواس‌تان حسابی جمع است. عاشق خرید لباس‌های گران قیمت هستید و دوست دارید چیزی تن‌تان باشد كه هركسی از عهده خریدش بر نمی‌آید و خیلی راحت یك كفش ناراحت را تنها به دلیل قیمتی كه روی اتیكتش می‌بینید می‌خرید.

نكته: نگران نباشید؛ اگر خودتان را كنترل كنید و نگاهی به اتیكت لباس‌ها نیندازید، سیاست خوبی در خرید كردن خواهید داشت و تا زمانی كه اینطور پیش می‌روید، نه از خرید چیزی پشیمان می‌شوید و نه خودتان را ورشكسته می‌كنید.

 دست به عصا خرید می‌كنید: چندان علاقه‌ای به مد ندارید و خیلی برای‌تان قیمت جنس‌ها مهم نیست؛ تنها چیزی كه برای‌تان مهم است ارزش واقعی آن جنس و بودجه‌ای است كه برایش كنار گذاشته‌اید اما كمی در این مورد حساس هستید و دوست دارید فقط از مغازه‌هایی كه می‌شناسید و مارك‌هایی كه امتحان كرده‌اید خرید كنید. از همان بیرون مغازه می‌دانید كه این اجناس به درد شما می‌خورند یا خیر و قبل از تصمیم گرفتن به این فكر می‌كنید كه این جنس آنچه واقعا می‌خواستید هست یا خیر.

نكته: بدنیست كمی ایدآل‌های‌تان را نادیده بگیرید و موارد تازه‌ای را در خرید‌كردن تجربه كنید. عقاید سفت و سخت‌تان را در خرید‌كردن كنار بگذارید و سعی كنید علاوه بر تمامی این تیزبینی‌ها كمی انعطاف هم داشته باشید.


ویدیو مرتبط :
آموزش صحبت کردن در مورد بیماری ها در انگلیسی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ورزش کردن درمان بیماری افسردگي 

 

افسردگی

 

ورزش در درمان بسياري از بيماريها از جمله افسردگي تاثير بسزايي دارد. 30 دقیقه ورزش در روز می تواند آثار افسردگی را به اندازه برخی روش های روان درمانی و داروهای ضد افسردگی کاهش دهد.

 

افسردگی

 

بررسی روانپزشکان نشان می دهد، روزانه سی تا سی و پنج دقیقه ورزش می تواند آثار و عوارض افسردگی را تا نصف کاهش دهد و این کار برابر با تاثیر روش های درمانی متداول و مصرف برخی از داروهای ضد افسردگی است. روانپزشکان قصد دارند با استفاده از نتایج این تحقیق شیوه ای مختلط از روش های روان درمانی و ورزش را برای درمان افسردگی ابداع کنند.