سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

7 کلید جدید برای رسیدن به موفقیت! 

رسیدن به موفقیت,کلید موفقیت

 

موفقیت به افراد برگزیده تعلق ندارد؛ موفقیت متعلق به شماست، اگر بخواهید به دنبال آن بروید.

موفقیت را هیچ جا پخش نمی کنند، شما باید آن را بدست آورید، ولی نه با زور. اگر از درون فرد موفقی شوید می توانید موفقیت را بدست آورید.

 

هفت کلید موفقیت که زندگی انسان را تغییر می دهند عبارتند از:

 

1. جرأت انجام کار را داشته باشید.

دیل کارنگی می گوید: "کسی به بعیدترین نقطه می رسد که می خواهد کاری را انجام دهد و جرأت انجامش را دارد. قایق اطمینان از ساحل دور نمی شود".

آیا جرأت انجام کارهای غیرممکن را دارید؟ هیچ وقت نباید در زندگیتان زمانی باشد که شما سعی بر انجام غیرممکن نداشته باشید. غیرممکن ها هستند که شما را پرورش می دهند و به شما آن چیزی را نشان می دهند که باید به آن تبدیل شوید.

شروع کنید و جرأت داشته باشید. از دایره آسایش و راحتی خود دورتر بروید و خودتان را رشد دهید. میزان کاری که انجام می دهید را افزایش دهید، انتظاراتتان را بیشتر کنید و قوه تصور و خیالتان را تقویت کنید.

 

2. نرخ شکست خود را دوبرابر کنید.

توماس جی. واتسون می گوید: "می خواهید فرمولی برای موفقیت به شما بدهم؟ خیلی ساده است. نرخ شکست خود را دوبرابر کنید. شما به شکست به عنوان دشمن موفقیت می نگرید. ولی اصلاً اینطور نیست. شاید شکست شما را دلسرد کند یا شاید از آن چیزی یاد بگیرید. پس پیش بروید و اشتباه کنید. هر کاری می توانید بکنید. چون باید به یاد داشته باشید که آنجا جائی است که موفقیت را خواهید یافت". 

اگر می خواهید موفق شوید باید شکست بخورید. هیچ کس با چند شکست کوچک موفق نمی شود. بعد از تنها سه بار شکست خوردن، اولین کسی نخواهید بود که موفق می شود. باید شکست بخورید، شکست، شکست و شکست. شکست راه رسیدن به موفقیت است. آنقدر باید زمین بخورید تا راه رفتن را یاد بگیرید.

 

3. از خواسته خود استفاده کنید.

وینسنت تی. لمباردی می گوید: "تفاوت بین یک فرد موفق و دیگران عدم توانایی یا کمبود دانش او نیست، بلکه نخواستن اوست".

آرزو کلمه دیگری برای خواسته است. برای موفق شدن باید بیشتر از هر چیز دیگری آرزوی موفق شدن داشته باشید. افراد موفق قویتر از دیگران و لزوماً باهوشتر نیستند، ولی آرزوی آنها بیشتر است. آنها آرزوی فراوانی برای دیدن تحقق هدفشان دارند. آیا شما هم این آرزوی فراوان را دارید؟ بدون آرزو، انگیزه رسیدن به هدف را نخواهید داشت.

 

4. شما به اراده و تعهد نیاز دارید.

ماریو آندرتی می گوید: "آرزو کلید انگیزه است، ولی اراده و تعهد است که موجب پیگیری مداوم هدفتان می شود – تعهد به برتری – که شما را قادر می سازد به موفقیتی که به دنبالش هستید برسید".

آیا اراده دارید؟ فرد مصمم بیشتر از هزاران فرد بی علاقه موفق می شود. آرزو، اراده و تعهد از لحاظ استراتژیک شما را در موقعیت موفقیت قرار می دهند.

 

5. برتری لازم است.

چارلز کندال آدامز می گوید: "هیچ کس فقط با کاری که از او خواسته می شود به موفقیت بسیار برجسته ای نمی رسد؛ مقدار و برتری چیزهای فراتر از لزوم است که بزرگی تمایز نهایی شما را مشخص می کند".

آیا خدمات عالی ارائه می دهید؟ برای بهترین شدن، باید بهترین خدمات را ارائه دهید. باید به مشتریانتان چیزی ارائه دهید که نمی توانند آن را از جای دیگری بدست آورند.

کیفیت خدمات شما چگونه است؟ آیا کسی می تواند کار شما را انجام دهد؟ آیا کار شما عالی است؟

 

6. خیال لازم است

جیمز آلن می گوید: "خیالی که شما در ذهنتان آن را می ستایید، ایده آلی که در صدر قلبتان می نشانید، همان چیزی است که زندگی تان را با آن می سازید و تبدیل به همان می شوید".

برای موفق شدن، باید به موفقیت فکر کنید. فقط از راه تعمق در موفقیت است که می توانید آرزوی موفق شدن را خلق کنید. باید خیال واضحی از آنچه دوست دارید بدست آورید داشته باشید. این آرزو و خواسته باید شما را از پا درآورد. اگر این آرزو شما را از پا درآورد، بالاخره روزی تحقق خواهد یافت.

 

7. به سمت موفقیت بروید

ماروا کالینز می گوید: "موفقیت به سمت شما نمی آید شما باید به طرفش بروید".

موفقیت از آسمان در آغوش شما نمی افتد؛ باید به دنبالش بروید. باید تعقیبش کنید. باید بیشتر از هر چیز دیگری آن را بخواهید. یک فرد تنبل موفق نخواهد شد، فقط کسانی که می خواهند کار کنند، کسانی هستند که می خواهند به سمتش بروند.

 

آیا می خواهید به سمت موفقیت بروید؟ آیا خیال واضحی از آن دارید؟ آیا آرزوی عطشناکی برای آن دارید؟ آیا می خواهید شکست بخورید؟ اگر اینطور هستید، در مسیر درست موفقیت هستید.

منبع:برترین ها


ویدیو مرتبط :
کتاب صوتی ایجاد انگیزه در خود برای رسیدن به موفقیت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اعتراض به داوری شاهکار جدید استقلال است/ برای رسیدن به صدر دیر نیستاعتراض به داوری شاهکار جدید استقلال است/ برای رسیدن به صدر دیر نیست

 سرپرست تیم فوتبال سپاهان گفت: اعتراض به داور به صورت دسته‌جمعی شاهکار جدید استقلال است.

رسول خوروش در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط سپاهان و اینکه این تیم در صدر جدول حضور ندارد، اظهار داشت: برای رسیدن به صدر جدول دیر نشده است و خوشبختانه ما دیگر نوسان نداریم.

وی درباره بازی با فجر سپاسی در ورزشگاه دستغیب و اینکه آیا این باشگاه خواستار برگزاری مسابقه در ورزشگاه حافظیه نشده، عنوان کرد: بازی در همان ورزشگاه دستغیب برگزار می‌شود. طبق رایزنی‌هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که بازی پرسپولیس با فجر سپاسی نیز به خاطر فشار مسئولان در ورزشگاه حافظیه برگزار شده و اکنون می‌گویند زمین ورزشگاه آماده نیست و پیمانکار گفته اگر وضعیت همینطور باشد دیگر کار نمی‌کنند. به همین خاطر ما سه‌شنبه مقابل فجر سپاسی به دلیل بازی در چمن مصنوعی کار سختی داریم.

خوروش درباره اینکه سپاهان برای لیگ قهرمانان آسیا مشکلی دارد یا خیر، گفت: مشکل ما زمین فولادشهر است و اگر نتوانیم چمن این ورزشگاه را ترمیم کنیم مجبوریم که برای برگزاری بازی‌های آسیایی خود به تهران بیاییم. ما در این زمینه تحقیقات خود را انجام داده‌ایم و مواقعی که استقلال خارج از خانه بازی دارد می‌توانیم بازی‌های خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کنیم.

وی در ادامه در خصوص انتقاد سپاهانی‌ها به وضعیت داوری گفت: مشکلات داوری همچنان وجود دارد. در بازی با پیکان آفساید بازیکن حریف گرفته نشد و مهاجم آنها با دروازه‌بان ما تک‌به‌تک شد. ما مدام می‌گوییم که اشکالات داوری سهوی است.

سرپرست سپاهان در مورد اینکه سایر تیم‌ها مثل استقلال و پرسپولیس هم از مشکلات داوری گلایه دارند، اظهار داشت: اتفاقاً استقلالی‌ها اصلا صحبتی در مورد داوری ندارند، بازی با سایپا یک پنالتی به نفع آنها گرفته نشد در بازی با مس کرمان هم همینطور، جالب است که خود منتظری مدافع استقلال گفت که خطا کرده است.

در مورد دربی هم که هنوز کارشناسان نظر قطعی نداده‌اند. ما نمی‌خواهیم اعتراض کنیم بلکه از کمیته داوران می‌خواهیم که مسائل را ریشه‌یابی کنند. امسال وضعیت داوری‌ها به صورتی بوده که جز استقلال سروصدای همه درآمده است. چیز جدیدی که در استقلال مشاهده می‌کنیم این است که هرگاه داور به ضرر آنها سوت می‌زند یا اعلام به پنالتی می‌کند همه بازیکنان به سمت داور می‌روند و به او می‌گویند که باید به بازیکن حریف کارت زرد بدهد. این هم شاهکار جدیدی از استقلال است. به هر حال ما که امیدواریم مشکلات داوری به تیم‌ها ضرر نرساند./فارس