سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

گود بای پارتی چربی ها!


این روزها بازار ماسك‌های لاغركننده بسیار داغ شده‌ است و طرفداران زیادی به سمت این محصولات جذب شده‌اند. در این مطلب ما به شما آموزش می‌دهیم چگونه ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل خود بسازید.

مجله زندگی ایده آل - آرمیتا جلالیان: همه خانم‌ها در آرزوی داشتن اندام مناسب و عاری از هرگونه چربی انباشته شده هستند. چربی‌های انباشته شده یا سلولیت، یكی از معضلاتی است كه ممكن است هر كسی با آن درگیر باشد.

این روزها بازار ماسك‌های لاغركننده بسیار داغ شده‌ است و طرفداران زیادی به سمت این محصولات جذب شده‌اند. در این مطلب  ما به شما آموزش می‌دهیم چگونه ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل خود بسازید و بدون صرف هزینه گزاف و متحمل شدن عوارض جانبی محصولات شیمیایی به نتیجه ایده‌آل خود برسید.

البته بهتراست قبل از استفاده، با پزشك خود درباره آن تركیب و عوارض احتمالی ناشی از آن، مشورت كنید.

ماسك لیمو، روغن بادام و فلفل سیاه

این ماسك به خوبی سلولیت‌های بدن را از بین می‌برد و به كلاژن‌سازی پوست كمك می‌كند.

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

مواد لازم:

 • آب لیموترش طبیعی. . . . . . . . . . . . . . . 20قطره
 • روغن بادام. . . . . . . . . . . . . . . .  100ml
 • عصاره فلفل سیاه. . . . . . . . . 10قطره

روش ساخت: مواد بالا را با هم تركیب كنید و در یك محفظه شیشه‌ای در جای خشك‌ و خنك و دور از نور خورشید قرار دهید.

روش استفاده: این تركیب را هر شب روی پوست تمیز به مدت پنج دقیقه ماساژ دهید. قبل از استفاده محلول را خوب تكان دهید.

هشدار: از این تركیب روی پوست آسیب‌دیده و حساس استفاده نكنید.

در طول دوره مصرف این ماسك، از كرم ضدآفتاب استفاده كنید. (اگر محل مصرف در معرض تابش مستقیم نور آفتاب است.)ماسك قهوه، روغن بادام و دارچین

این تركیب، سلول‌های لیپولیز(سلول تجزیه‌كننده چربی‌های میان‌بافت) را افزایش می‌دهد و به دفع چربی‌های رسوب‌شده كمك می‌كند.

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

مواد لازم:

 • قهوه اسپرسو. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . سه قاشق‌غذاخوری
 • روغن بادام. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50lm
 • پودر دارچین. . . . . . . . . . . . . . . . . . . یك قاشق غذاخوری
 • روغن لانولین (روغن پشم گوسفند). . . . . . . . . یك قاشق غذاخوری (برای نرم‌كنندگی)
 • عصاره گریپ‌فروت. . . . . . . . . . . . 10قطره (اختیاری)
روش ساخت: روغن بادام و لانولین را به روش بن‌ماری(حرارت غیر مستقیم)، با هم تركیب كنید و سپس در یك قوطی بریزید و با اضافه كردن دارچین و قهوه مخلوط را خوب به هم بزنید تا یك تركیب غلیظ به دست آید.

روش استفاده: تركیب را به مدت پنج دقیقه روی قسمت‌های مورد نظر ماساژ دهید و سپس دانه‌های درشت قهوه را با آب گرم از بدن پاك كنید و اجازه دهید باقی‌مانده مواد برای مدت طولانی و تا هروقت كه می‌توانید روی پوست شما بماند و سپس بشویید.

از این تركیب هفته‌ای سه بار استفاده كنید.ماسك روغن دارچین و رزماری

این تركیب در مدت 30 روز به رفع سلولیت بدن كمك می‌كند.

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

مواد لازم:


 • روغن دارچین. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 100ml
 • روغن طبیعی رزماری. . . . . . . 20قطره

روش ساخت: مواد بالا را با هم تركیب كنید تا جایی كه خوب با هم مخلوط شوند.

روش استفاده: بهترین زمان استفاده از این تركیب، بعد از استحمام و روی پوست مرطوب است.

حتما تركیب را روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید. در ابتدا قسمت مورد نظر را با فشار سفت ماساژ دهید و سپس آنقدر ماساژ دهید تا تركیب جذب پوست شود. اگر احساس كردید پوست شما داغ یا قرمز شده ‌است، نباید بترسید چراكه اینها از تاثیرات طبیعی این تركیب است.

از این كرم آنتی‌سلولیت برای مدت یك ماه، هر شب استفاده كنید.ماسك دارچین، پاپریكا، فلفل سیاه و روغن دارچین

این ماسك، علاوه بر رفع چربی‌های انباشته شده به رفع شل‌شدگی پوست ناشی از چاقی و لاغری هم كمك می‌كند.

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

مواد لازم:

 • دارچین. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . یك قاشق‌غذاخوری
 • پاپریكا. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . یك قاشق‌غذاخوری
 • فلفل‌سیاه. . . . . . . . . . . . . . . . . . یك قاشق‌غذاخوری
 • روغن دارچین(به مقداری كه مخلوط بالا حالت كرم به خود بگیرد)

روش ساخت: مواد بالا را با هم تركیب كنید تا به شكل كرمی نه چندان سفت و رقیق دربیاید.

روش استفاده: برای تاثیر بهتر، این مواد را روی قسمت‌های مورد نظر خود، چهار تا پنج دقیقه ماساژ دهید تا جایی كه پوست قرمز شود و بلافاصله با آب سرد بشویید.

از این كرم آنتی‌سلولیت، هفته‌ای دوبار استفاده كنید.ماسك شكلات، پارافین، چای سبز و گریپ‌فروت

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

این ماسك آنتی‌سلولیت در رفع سلولیت قسمت ران، پهلو و باسن بسیار موثر است.

مواد لازم:

 • شكلات تلخ رنده شده. . . . . . . . . . . یك پیمانه
 • پارافین. . . . . . . . . . . . . . یك و نیم پیمانه
 • عصاره چای سبز. . . . . . . 7 قطره
 • آب گریپ‌فروت طبیعی. . . . . . 10 قطره

روش ساخت: پارافین را به صورت بن‌ماری (حرارت غیر‌مستقیم)، آب كرده و بعد شكلات را به آن اضافه می‌كنیم، سپس عصاره چای‌سبز و گریپ‌فروت را به آن اضافه می‌كنیم.

روش استفاده: بهترین زمان استفاده از این ماسك، روی پوست گرم و داخل حمام است.

روی محل مورد نظر، این تركیب را به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را با آب گرم بشویید.

تاثیر این ماسك سریع و شگفت‌آور است! از این ماسك هفته‌ای یك یا دوبار استفاده كنید.ماسك هویج، قهوه و نارنگی

این ماسك به رفع سلول‌های مرده و سلول‌های چربی انباشته شده كمك می‌كند.

روش ساخت ماسك آنتی‌سلولیت طبیعی در منزل

مواد لازم:

 • روغن هویج. . . . . . . . . . . 100ml
 • قهوه دم‌شده. . . . . . . . 4قاشق غذاخوری
 • آب نارنگی طبیعی. . . . . . 20قطره

روش ساخت: مواد بالا را با هم تركیب كنید و خوب هم بزنید.

روش مصرف: بهتر است این ماسك را روی تمام قسمت‌های بدن ماساژ دهید تا پوست‌تان كمی قرمز شود. سپس آن را با  آب گرم بدون استفاده از صابون یا شامپوی بدن بشویید.

از این تركیب هفته‌ای دوبار استفاده كنید.

نکته

ماسك‌های گیاهی به دلیل آنكه عاری از هرگونه مواد شیمیایی و غیرطبیعی هستند، بی‌خطر و بدون عوارض جانبی جبران‌ناپذیری هستند.

ماسك‌های آموزش داده شده بالا، می‌تواند تاثیرات مفید و موثری بر روند لاغری و رفع سلولیت و چربی‌های انباشته شده شما بگذارد. در روش ساخت آن نهایت دقت و تلاش را به كار ببرید و با صبوری منتظر نتایج شگفت‌انگیز آن باشید؛ چراكه روند تاثیرگذاری آن ممكن است متفاوت باشد.

اگر هرگونه حساسیتی دارید، بهتر است با پزشك معالج خود مشورت كنید.


ویدیو مرتبط :
گود بای پارتی کسرا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

گود بای پارتی تلخِ کارلوس کی روش


دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی ایران و سوئد با شکست تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: تیم‌های ملی ایران و سوئد از ساعت 22 امشب در ورزشگاه فرندز آره‌نای استکهلم سوئد در دیداری تدارکاتی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه 3 بر یک به سود میزبان به پایان رسید.

در دقایق ابتدایی مسابقه تیم ملی ایران بازی را هجومی‌تر نسبت به حریف سرشناس اروپایی آغاز کرده و چند فرصت نصفه و نیمه را نیز روی دروازه میزبانش ایجاد کرد اما در دقیقه 11 این زلاتان ایبراهیموویچ، فوق ستاره سوئدی‌ها بود که روی فرصتی که خودش ایجاد کرده بود موفق شد با یک ضربه سر دروازه تیم ملی ایران را به زیبایی باز کند تا حساب کار یک بر صفر به سود تیم ملی ایران شود.

در ادامه کار تیم ملی ایران کار را کمی محتاط‌تر دنبال کرد تا سوئدی‌ها کمتر اجازه نفوذ پیدا کنند اما مارکس برگ در دقیقه 21 این بار روی پاس زلاتان که با ضربه سر به این بازیکن داده شده، موفق شد با یک شوت محکم گل دوم تیم میزبان را وارد دروازه حقیقی کند.

تیم ملی پس از این گل نا امید نشده و همچنان به تلاش خود ادامه داد تا جایی که دقایقی پس از گل دوم سوئد، ایران روی نفوذ وحید امیری صاحب یک ضربه پنالتی شد که جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی در دقیقه 24 این ضربه را تبدیل به گل کرد تا این دیدار همچنان پرگل، جذاب و دیدنی دنبال شود.

در ادامه دو تیم فرصت‌های دیگری را روی دروازه‌های هم خلق کردند که یک بار شوت پژمان منتظری با بی دقتی این بازیکن از روی دروازه سوئد به اوت رفت و یک بار دیگر نیز زلاتان در دو تلاش پیاپی با ضربات قیچی برگردان سعی کرد دروازه تیم ملی ایران را تهدید کند که این فرصت‌ها نیز راه به جایی نبرد.

دقایق پایانی نیمه اول بدون موقعیت خطرناکی بر روی دروازه‌های دو تیم سپری شد تا این نیمه 2 بر یک به سود میزبان به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم زلاتان از زمین مسابقه خارج شد تا با گرفته شدن زهر سوئدی‌ها، کمی خیال خط دفاعی ایران برای ادامه کار در این مسابقه راحت‌تر شود.

در نیمه دوم نیز دو تیم با محک زدن یکدیگر و ارائه یک بازی با احتیاط، کار را آغاز کردند، با این حال در دقیقه 55 سوئد این فرصت را داشت تا روی یک ضربه کاشته و با ضربه سر لارسون اختلاف را بیشتر کند که ضربه سر این بازیکن با کمترین اختلاف راهی از روی دروازه تیم ملی ایران راهی اوت شد.

در دقیقه 58 بهترین فرصت شاگردان کی‌روش برای کشاندن کار به تساوی از دست رفت و قوچان نژاد توپ ارسالی آندو که روی یک اوت دستی به روی دروازه فرستاده شده بود را به آرامی به تیرک دروازه سوئد زد تا در این صحنه تیم ملی بدشانس باشد.

در ادامه کار در این نیمه سوئد توپ و میدان را در اختیار گرفته و در چندین نوبت از دو جناح حملاتی را ترتیب داد که این فرصت‌ها با هوشیاری بازیکنان خط دفاعی تیم ملی و به خصوص نمایش خوب سیدجلال حسینی در این دقایق از دست رفت، البته ایران نیز با خروج دژاگه و ورود غفوری به جای وی در این دقایق از لحاظ ترکیب درون زمین، دفاعی‌تر شد.

تیم ملی ایران که برای رسیدن به گل تساوی به آب و آتش می‌زد که فرارهای منتظری از راست و دریبل‌های به موقع شجاعی فرصت‌های دیگری را برای تیم ملی به وجود آورد که این موقعیت‌های بعضاً خطرناک نیز برای تیم ملی از دست رفت تا همچنان کار با حساب 2 بر یک به سود تیم ملی ایران دنبال شود.

توی ونن نیز در دقیقه 89 گل سوم سوئد را با یک ضربه سر به ثمر رساند تا  مسابقه دوستانه ایران و سوئد در آخرین حضور کی‌روش در تیم ملی با شکست 3 بر یک تیم ملی همراه شود.

سردر گازوبیوک، داور هلندی قضاوت این دیدار تدارکاتی را برعهده داشت. وی به منتظری کارت زرد نشان داد.

با اعلام رئیس فدراسیون فوتبال و همچنین کارلوس کی‌روش، این دیدار آخرین حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی به شمار می‌رفت که در نهایت این مسابقه با شکست برای تیم ملی به پایان رسید تا مسابقه‌ گودبای پارتی کی‌روش بر وفق مراد این مربی نباشد.

البته با توجه به اینکه کی‌روش همچنان با تیم ملی ایران قرارداد دارد و هنوز این قرارداد فسخ نشده است هر احتمالی برای ادامه همکاری این مربی با تیم ملی وجود دارد و شاید با برگشتن ورق، شاهد ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی در رقابت‌های آینده این تیم در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 و انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 باشیم.

ترکیب تیم ملی ایران:

علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده، مرتضی پورعلی گنجی (46- امیرحسین صادقی)، وحید امیری (79- رامین رضاییان)، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام (75- امید ابراهیمی)، اشکان دژاگه (65- وریا غفوری)، مسعود شجاعی (88- کریم انصاری‌فرد)، رضا قوچان نژاد (91- مسعود حسن زاده)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ملی سوئد:

بین اولسن، پیر بنگتسون، آندریاس گراگویت، امیل فورسبرگ (43- لارسن)، البین اکدال (92- رودن)، کیم کالستروم (ورن‌بلوم)، زلاتان (46- تلین)، آنتون تینرهولم، اریک یانسون، مارکس برگ (65- الماندر) ، ارکان زنگین (66- کوایسون)

سرمربی: اریک هامرن