سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

چند توصیه برای داشتن ناخن های زیبا


ناخن هایتان را مرطوب نگهدارید دلیل اصلی شکستن ناخن ها خشکی آنهاست. برای پیشگیری از این مسئله ناخن ها را مرطوب نگهدارید.

ناخن هایتان را مرطوب نگهدارید دلیل اصلی شکستن ناخن ها خشکی آنهاست. برای پیشگیری از این مسئله ناخن ها را مرطوب نگهدارید. برای این کار به انتهای ناخن ها کرم مرطوب کننده بزنید و ماساژ دهید.با این کار علاوه بر تحریک جریان خون باعث تغذیه و در نتیجه افزایش مقاومت آنها در برابر آسیب های خارجی شده اید.از شستشوی افراطی دستها بپزهیزید هر چقدر بیشتر دستها را بشویید بیشتر به ناخن ها آسیب می زنید. چون آب ناخن ها را نرم می کند و در نتیجه باعث شکنندگی آنها می شود.دستهایتان را با صابون های ملایم بشویید و هنگام شستشوی ظروف از دستکش استفاده کنید.
تغذیه ی مناسبی داشته باشید. برای اینکه ناخن های زیبا و سالمی داشته باشید به تغذیه مناسب سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارید.
مواد غذایی سرشار از ویتامین B (از قبیل جوانه ی گندم، زرده ی تخم مرغ و ..) ویتامین C (میوه های تازه،مرکباتو...)،سیلیسیوم و پروتئین میل کنید.

لیمو ترش ناخن ها را سفید می کنداین درست است که لیمو ترش باعث سفیدی ناهن ها می شود اما تاثیر آن موقتی است. توجه داشته باشید که نباید ناخن ها را به مدت طولانی خیس نگهداشت تا سفید شوند. زیرا این کار باعث شکنندگی آنها می شود. برای جلوگیری از زرد شدن ناخن ها اگر سیگار می کشید بهتر است آنرا ترک کنید و بدون استفاده از دستکش به مواد شیمیایی دست نزنید.با ناخن هایتان مهربان باشیداز سوهان، قیچی، ناخن گیر و .. با ملایمت استفاده کنید.

ناخن ها را چهار گوش کوتاه کنید و برای اینکار بهتر است از قیچی استفاده کنید. کفش های نوک تیز و تنگ نپوشید چون باعث فرو رفتن ناخن در گوشت پا می شود. در مانیکور کردن زیاده روی نکنیدتصور نکنید برای داشتن مانیکوری خوب باید ناخن ها را تراشید و تمیز کرد. این کار ناخن ها را در معرض بیماری ها قرار می دهد.

چقدر لاک می زنید؟؟
درست است که لاک در مقابل ضربه های بیرونی از ناخن ها حفاظت می کند اما باید اجازه بدهید ناخن هایتان هر از گاهی بدون لاک نفس بکشند. برای جلوگیری از خشکی ناخن ها از یک حلال بدون استون استفاده کنید. از لاک هایی که رنگ تیره دارند استفاده نکنید چون به ناخن ها رنگ(زرد-نارنجی) می دهد که تنها با بلند شدن از بین می روند. از ناخن های مصنوعی در مناسبت های خاص استفاده کنید زیرا استفاده ی دائمی از آنها باعث ایجاد حساسیت می شود.از رطوبت دوری کنیدبرای پیشگیری از پیدایش قارچهای ناخن، دست ها و پاها را بعد از شستشو با دقت خشک کنید.

رطوبت زمینه ساز رشد قارچ هاست. ناخن های پا از گوشت انگشتان بلندتر نباشد در غیر اینصورت به محل تجمع میکروب ها بدل می شود. کرم های موضعی یا لاک ها ی مخصوص، قارچ های تازه رشد را درمان می کنند اما در صورت پیشرفته بودن بیماری باید دارو مصرف کرد.

منبع : Salamatnews.com


ویدیو مرتبط :
توصیه های رونی کلمن برای داشتن بدنی خوب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توصیه‌های مهم برای زیبا نگه داشتن دستها 

 

 

توصیه‌های مهم برای زیبا نگه داشتن دستها

 

صابون دست را با دقت انتخاب كنید. بهتر است از صابون‌های خنثی یا چرب استفاده كنید.ـ چنانچه سهواً بدون استفاده دستكش، كار كردید و پوست دست شما با مواد پاك‌كننده تماس یافت، اقدامات زیر را انجام دهید. ابتدا دست خود را با آب لیمو ماساژ دهید؛ سپس به دست‌های خود یك كرم كم چربی مرطوب‌كننده بمالید. محلول زیر برای این منظور مناسب است: 30 گرم گلیسیرین، به اضافه ‌30 گرم گلاب.

 

ـ با نمك دریا پوست‌های خسته را جان تازه‌ای ببخشید.

 

ـ اگر دست‌های شما دچار هرگونه مشكل یا بیماری شد، حتما به پزشك مراجعه كنید.

 

ـ دست‌هایتان را ماساژ دهید.

 

ـ اگر پوست دست‌تان شدیدا زبر و خشك‌شده، قبل از خواب به آن كرم بمالید و با دستكش نخی بخوابید.

 

ـ به جای صابون، بعضی مواقع از كرم پاك‌كننده استفاده نمایید.

 

ـ در روزهای سرد زمستان دست‌های خود را با یك كرم محافظ بپوشانید.

 

ـ برای زیبایی بیشتر دست‌ها، همیشه آنها را با كرم، چرب كنید.

 

ـ برای پاك كردن زیر و اطراف ناخن‌ها از محلول زیر استفاده كنید: اسید سیتریك 5 گرم، گلاب 95 گرم، محلول بالا را با یك پنبه و قلم موی مخصوص به زیر ناخن‌ها بمالید. پس از 5 دقیقه دور ناخن را كه نرم شده با كمك یك قلم تیز، بردارید. لكه‌های رنگی و تمام اجسام خارجی زیر ناخن به سهولت پاك خواهند شد.

 

ـ از كرم محافظ استفاده كنید.

 

ـ هرگز دست‌های خود را با آب بسیار داغ نشویید، زیرا كه آب داغ، چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد.

 

ـ دست‌های ترك‌خورده و خشك‌شده را در آب گرم شستشو دهید و با وازلین یا مخلوط گلیسیرین با آبلیمو، چرب كنید و برای تاثیر بیشتر می‌توانید پوششی پلاستیكی روی دست‌های خود بكشید.

 

ـ لكه‌های پیری روی دست‌ها را از بین ببرید. بر اثر گذشت زمان لك‌ها و خال‌هایی روی پوست به وجود می‌آید. برای رفع یا كمرنگ كردن آنها، هفته‌ای یكبار، آب یك عدد لیمو ترش را با مقداری روغن زیتون یا روغن مایع آشپزی مخلوط كنید و دست‌ها را در آن فرو ببرید، طوری كه تمام دست را بپوشاند.

 

ـ چنانچه ناخن شما شكننده است، باید از مواد استحكام بخش ناخن استفاده شود.

 

ـ ورزش دست‌ها را انجام دهید. انجام ورزش دست باعث انعطاف بیشتر آن و بهبود جریان خون پوست دست می‌شود. ورزش مفید كه به بهبود گردش خون دست‌ها كمك می‌كند، مشت كردن دست‌ها و سپس باز كردن و كشیدن انگشتان است. این كار را چند بار به تناوب انجام دهید و نیز این عمل را چندین بار در روز (10 ـ 6 بار) تكرار كنید.

 

ـ در زمستان از خیس كردن دست‌ها و به دنبال آن خشك كردن سریع پوست به طور مكرر اجتناب كنید، زیرا این كار باعث تشدید ترك‌خوردگی پوست می‌شود.

 

ـ همیشه با استفاده از كرم‌ها و لوسیون‌های مرطوب‌كننده دست‌های خود را پس از شستشو یا انجام كارهای خانه مانند ظرف یا لباس شستن، مرطوب كنید.

 

ـ از نور شدید آفتاب پرهیز نمایید.

 

ـ‌ بعد از شستشوی دست یا استحمام، همیشه دست‌هایتان را با كرم مرطوب‌كننده و نرم‌كننده، ماساژ دهید.

 

ـ در روزهای آفتابی شدید یا روزهای سرد و برفی سال، از دستكش استفاده كنید.

 

ـ به ناخن‌ها، مرطوب‌كننده بزنید. هنگام مصرف مرطوب‌كننده، ناخن‌ها را فراموش نكنید.

منبع: جام جم