سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

والدین باید به تکالیفشان عمل کنید 

 

شمابه تکالیف تان عمل کنید

 

 

یکی از ارزشمندترین هدیه‌هایی که والدین می‌توانند به فرزندان خود بدهند فراهم کردن مقدمات آموزش خوب و مناسب است. خانه محلی است که پدرومادر مسئول و مدیر آن هستند. مدیر خانه وظیفه مهیا کردن مایحتاج فرزندان، تأمین وسایل آموزشی، حمایت از کودکان و به اجرا درآوردن نظم و مقررات را برعهده دارد. در وهله اول والدین نیازهای اساسی کودک مثل خوراک، پوشاک، امنیت و محبت را تأمین می‌کنند، اما وقتی او به سن مدرسه رسید پدرو مادر وظایف سنگین تری خواهند داشت و گستره مسئولیت آنان بیشتر می‌شود.

 

 

● نگرش:


اگر شما نگرش مثبتی نسبت به مدرسه داشته باشید فرزند شما نیز همین گونه خواهد بود. اگر شما با معلم یا مسئولان مدرسه مرتبط هستید مراقب صحبت‌های خود درباره آنها در برابر فرزندتان باشید. هرچه شما بگویید و هر نظری که داشته باشید کودک شما به دقت به آنها گوش داده، به خاطر می‌سپرد و در مدرسه از خود عکس‌العمل نشان خواهد داد.

 

 

● حمایت:


کودک شما نمی‌تواند به تنهایی از پس مسائل خود برآید. وقتی او مشغول انجام وظایف خود است و احساس می‌کند که به تنهایی از عهده آنها برنمی آید به اولین نفری که رجوع خواهد کرد، شما هستید. در این زمان با تمام قدرت از او حمایت کنید.

 

 

● مقررات:


برای موفق شدن در آموزش کودک، شما نیازمند برقراری نظم و مقررات هستید. این مقررات شامل مسئولیت‌های فرزندتان در کنار انجام فعالیت‌های سودمند و جالب (مثل ورزش و بازی‌های فکری) است. استقامت در برقراری نظم و مقررات: صبر و استقامت در مدیریت خانه کلید موفقیت است. وقتی می‌خواهید مقرراتی را اعمال کنید خوب در مورد آن فکر کرده و وقتی آن را شروع کردید ادامه دهید. قاطع و در عین حال مهربان باشید، اما تحت تأثیر شگردهای اقناع کننده فرزند خود قرار نگیرید. بچه‌ها مرتباً قدرت بزرگترها را محک می‌زنند. انتظار نداشته باشید راهکارهای شما بزودی جواب دهند.

 


● پاداش‌ها و نتایج:


پاداش‌های ارزشمند و مفید باعث افزایش انگیزه در انجام مسئولیت‌ها می‌شود. این پاداش‌ها لزوما به شکل مادی نیستند. جایزه فرزندتان می‌تواند پیک نیک خانوادگی، کلمات محبت‌آمیز و غرورآفرین و یا اجازه انجام ندادن برخی مسئولیت‌هایش باشد. اگر فرزندتان خطایی مرتکب شد متناسب با خطا و بموقع او را تنبیه کنید. البته بعد از تنبیه او را ببخشید.

 

 

● با فرزندتان ارتباط برقرار کنید:


با کودکتان صحبت کنید. با او بی‌تکلف و خودمانی باشید. جلوتر از او صحبت نکنید حتی اگر می‌دانید در مدرسه چه اتفاقی افتاده بگذارید خودش تعریف کند. اگر اتفاق ناراحت کننده‌ای است با او همدردی کنید و دلداریش بدهید اما غم او را با ناراحتی خود بیشتر نکنید.

 

 

● با معلم فرزندتان در ارتباط باشید:


برنامه درسی فرزندتان را روزانه کنترل کنید. از این طریق می‌توانید با معلم مدرسه ارتباط بگیرید. تکالیف عقب‌افتاده: اگر فرزند شما به عللی مانند بیماری چند روز به مدرسه نرفته است، برای جبران عقب افتادگی احتیاج به کمک بیشتر شما و احیاناً معلمش خواهد داشت.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
چرا والدین باید از نرم افزارهای نظارتی استفاده نمایند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

8 عادت بد که بعد از ازدواج باید ترک کنید 

 

8عادت بد که بعد از ازدواج باید ترک کنید

 

ساری هارر و ریتا دماریا دو نفر از روانشناسان معروف مدعی اند که خوشبختی نتیجه از بین بردن این 8 عادت است

 

همه ما می خواهیم ازدواج و زندگی خوشبخت و سعادتمندانه ای داشته باشیم. درست است؟ ساری هارر و ریتا دماریا دو نفر از روانشناسان معروف مدعی اند که خوشبختی نتیجه از بین بردن این 8 عادت است که یک ازدواج خوب را زیر و رو می کند. اگر حتی یکی از این عادتها را دارید مقاله زیر را بخوانید.

 

 

آیا از عادات بد ازدواج آگاهی دارید؟

 

در این مقاله، ساری هارر و ریتا دماریا، عادتهایی که شما باید از آن دوری کنید را متذکر می شوند تا یک ازدواج پایدار و مملو از عشق داشته باشید.

 

1. دلیل و برهان را کنار بگذارید

 

زندگی، میدان جنگ نیست. نه تنها این کار باعث از بین بردن احساساتتان می شود بلکه حتی همسرتان به طرز زیرکانه ای می فهمد که احساساتش برایتان مهم نیست.

 

2. محیط خانه را امن نگه داشتن همیشه اثر نمی کند

 

اگرچه جمله "هرچه تو بگویی عزیزم" محیط خانه را آرام و امن می کند اما شما را در نقش یک همسر فداکار نشان می دهد. شما بایستی گاهی اوقات عصبانی، گاهی اوقات حالت تدافعی و گاهی اوقات هم فداکارانه رفتار کنید. این جالبتر نیست؟

 

3. حواس پرتی و گیج بودن را دور بریزید

 

بیش از اندازه فعال بودن وتمرکز نداشتن، در مکالمه بینتان یا در زندگی، صمیمیت و علاقه بینتان را از بین می برد.

 

4. دست از سرزنش بردارید

 

می دانیم که خانمها جیغ جیغو هستند. اما با صدای بلند گله و شکایت کردن فقط برای مدت کوتاهی مفید است و باعث نارضایتی و عصبانیت همسرتان می شود.

 

5. از عیب جویی، انتقاد و مسخره کردن دوری کنید

 

این تکنیک ها،فردی که به او عشق ورزیدید را تحقیرمی کند. به جای آن، با او محترمانه برخورد کنید، و اجازه دهید با شما مثل یک فرشته برخورد کند، و مسئولیتهایی که هر دو شما موظف به انجام آن هستید را برای داشتن زندگی شاد با هم تقسیم کنید.

 

6. قلدری نکنید

 

این کار زشت به همسر شما می فهماند که او در نظر شما هیچ ارزشی ندارد.

 

7. تدافعی برخورد نکنید

 

تدافعی برخورد کردن، صحبتها و بحثهای سازنده تان را سرد می کند. اگر اینگونه رفتار کنید، همسرتان دیگر حق صحبت کردن در مورد موضوع مورد بحث را ندارد.

 

8. یک جانبه تصمیم گیری نکنید

 

گاهی اوقات، شما می خواهید رنگ حمامتان را به سلیقه خودتان انتخاب کنید. این مانعی ندارد اما اگر بخواهید درمورد پول، زمان، بچه ها و زندگی تان به تنهایی تصمیم گیری کنید، به این معنی است که همسرتان را نادیده گرفته اید و یک طرفه و از جانب او تصمیم گیری کرده اید..

 

نکته ای که از نظر ساری هارر و ریتا دماریا بسیار حائز اهمیت است، خنده، صمیمیت و علاقه شدید بین همسران، برای امروز، فردا وهمیشه وهمیشه است.

ghoory.com