سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

هنر گفتگو برای ایجادارتباط موثردراولین ملاقاتهنرگفتگوی کوتاه برای ایجاد ارتباط موثر در اولین ملاقات

 

ارتباط با هنر گفتگو کردن آغاز می شود. انجام یک گفتگوی ساده کار سختی نیست اما اگر بخواهید به طریقی جالب شخصیت و شوخ طبعی خود را نشان دهید نیاز به مهارتی دارد که به نظر می رسد فقط از عهده بعضی ها برمی آید.

 

 

شخصیت

 

گپ های کوتاه نباید لزوماً پوچ و بیهوده باشند. گپ زدن راهی برای نشان دادن شخصیت و علایق شما به طریقی غیرمستقیم است. گفتگوهای کوتاه تا حد زیادی رفتار، نوع شخصیت و دیدگاه های شما را آشکار می کند.

 

با داشتن مهارت واقعی گفتگو می دانید چطور باید شخصیتتان را آنطور که می خواهید نشان دهید. این به معنای فریب دادن یا نشان دادن یک تصور دروغین از خودتان نیست، به این معنی است که خواهید دانست چطور باید قسمت هایی از خودتان که به فرد مقابل بی ارتباط است را جدا کرده و قسمتی از خودتان را نشان او دهید که درارتباط باشد.

 

افراد دوست داشتنی استعدادی طبیعی برای نشان دادن شخصیتشان به گونه ای دارند که دیگران بتوانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.

 

باید نشان دهید، بیان نکنید. هیچکس افراد خودستا و متظاهر را دوست ندارد. سعی کنید متواضع باشید و یادتان باشد نشان دادن ضعف هایتان خیلی بیشتر از خودستایی شما را به دیگران می شناساند.

 

به دنبال تشابه باشید. نیاز به توافق کامل نیست اما باید بین خودتان و فرد مقابل شباهت هایی پیدا کنید. شاید با دیدگاه سیاسی همکارتان مخالف باشید اما احتمال آن هست که فرزندانی هم سن داشته باشید.

 

نقاط آسیب پذیر خود را نشان دهید اما نه بیش از حد. نشان دادن چند مورد از ضعف هایتان البته توام با اعتماد باعث می شود دیگران بتوانند راحت تر با شما ارتباط برقرار کرده و اعتماد کنند. اما اگر به دنبال ترحم باشید و مدام از مشکلاتتان شکایت کنید، دیگران از شما دور خواهند شد.

 

 

تاثیر اول

 

لازم نیست برای ایجاد یک تاثیر اولیه عالی روی طرف مقابل خیلی خودتان را نگران کنید. نگرانی بیش از حد برای معرفی خودتان تاثیر منفی خواهد گذاشت. باید بدانید که روابط رشد می کنند و بااینکه ممکن است تاثیر اولیه اهمیت زیادی روی طرف مقابل داشته باشد اما کنترل آن قضاوت های اولیه کار بسیار دشوار است.

بهترین شروع ها معمولاً آنهایی است که طبیعی باشد. یک سلام ساده بسیار موثرتر از این است که تلاش کنید در چند دقیقه اول خود را بانمک و کاریزماتیک نشان دهید.

 


اگر می خواهید تاثیر اولیه خوبی بر جای بگذارید، نکات زیر می تواند کمکتان کند:

 

ظاهری آراسته داشته باشید. نباید طوری به نظر برسید که انگار شش ماه است گوشه خیابان خوابیده اید. خوب لباس بپوشید و به آرایش موها و صورت خود رسیدگی کنید.

 

معمولی شروع کنید. لازم نیست در 5 دقیقه اول همه زندگیتان را رو کنید. همه چیز را آرام آرام و کاملاً عادی شروع کنید.

 

همیشه رفتاری دوستانه داشته باشید. صمیمیت و برون گرایی را نمی توانید تحمیل کنید. سعی کنید همیشه و با همه رفتاری اجتماعی و دوستانه داشته باشید. با این روش هر زمان که خواستید به ملاقات مدیرعاملتان بروید یا با غریبه ای که نظرتان را جلب کرده سر گفتگو را باز کنید کاملاً طبیعی جلوه خواهید کرد.

 

 

لحنتان را بشناسید

 

هر که می گوید نباید هیچوقت خودتان را سانسور کنید بیهوده گفته است. هیچوقت نباید در مراسم ترحیم لطیفه تعریف کنید یا در مهمانی گریه سر دهید. هر موقعیت اجتماعی آداب و رسوم خود را دارد.

 

اما نباید مقررات اجتماعی را وحی منزل بدانید. سعی کنید تجربه کنید و از تغییرات گاه و بیکار نترسید. آنهایی که استاد گپ های کوتاه و پیدا کردن دوست های تازه هستند می دانند چه چیز قابل قبول است و چه چیز نیست. شناختن لحنتان و توجه به آن نیاز به مشاهده و آزمایش و تجربه دارد.

 

 

شوخ طبعی

 

چند جمله شوخ طبع بودن شما را نمی رساند اما خنده یکی از بهترین مولفه های یک ارتباط موفق است. بیشتر شوخ طبعی ها جزء یکی از موارد زیر هستند:

 

تعجب - یک چیز غیرمنتظره می تواند خنده دار به نظر برسد.

 

اغراق - داستان ها و مثال هایی که فرای واقعیت باشد باعث خنده دار شدن مطلب می شود.

 

کنایه - اگر خیلی منفی باشد شاید موجب ناراحتی طرف مقابل شود اما اگر استادانه و برخلاف جهت اغراق بیان شود نوعی شوخ طبعی است.

 

زمینه مورد نظر - بعضی رفتارها یا کارها به خاطر آن زمینه خاص خنده دار به نظر می رسند. خیلی حرف ها اگر به جا زده شوند مفید هستند اما در زمان های دیگر کاملاً نابجا خواهند بود.

 

 

داستان ها

 

داستان گویی یکی از مهمترین جنبه های گپ های کوتاه است. برای گفتن داستان های جالب به چند نکته باید توجه داشته باشید:

 

آخر داستان را بدانید. باید بدانید داستان را چطور تمام کنید تا تاثیرگذار باشد.

 

با یک تله شروع کنید. داستان را با یک سوال یا نظر که توجه را جلب می کند شروع کنید. مثلاً "این من را یاد وقتی می اندازد که ...." می تواند شروع خوبی برای آماده کردن فرد مقابل برای شنیدن یک داستان باشد.

 

داستان باید کوتاه باشد. وقت را با توضیح دادن پیشینه داستان اگر اهمیتی ندارد تلف نکنید. حرف های اضافی را سانسور کنید و فقط قسمت های مهم را تعریف کنید. با این روش توجه فرد مقابل را برای زمان بیشتری به خودتان معطوف می کنید.

 

تصویرسازی کنید. داستان را با احساس و با خلق تصویر بیان کنید. وقتی می توانید بگویید، "نمی تونی تصور کنی اتاق چقدر شلوغ بود جای سوزن انداختن هم نبود" نگویید، "اتاق خیلی شلوغ بود". گفتن داستان ها به زبان اول شخص و استفاده از توصیفات کوتاه اما واضح توجه فرد مقابل را بیشتر جلب می کند.

 

نقشه را فراموش نکنید. داستانتان را تمرین کنید و ببینید کدام قسمت ها بیشتر جلب توجه می کند. داستان های زیادی هست که من بارها تعریف می کنم و یاد گرفته ام روی کدام قسمت ها باید تاکید بیشتری کنم و از کدام قسمت ها باید سریعتر بگذرم.

 

آنرا شخصی کنید. از گفتن داستان هایی که خودتان نقشی در آن ندارید خودداری کنید چون هیچ اطلاعاتی درمورد شخصیت شما به طرف مقابل نمی دهد.

مخاطب را درگیر کنید. فقط نباید از اول تا آخر شما حرف بزنید. باید به داستان های طرف مقابل هم گوش کنید و از او سوال کنید. اینکار باعث می شود از این توجه و علاقه شما خوششان بیاید

 

 

راهکارهایی برای شکستن یخ مکالمه


عمومی

 

سوال های آزاد

 

- درمورد فلان چیز برایم بگو...

 

- چطور تونستی ....


درمورد سختی ها بپرسید

 

- سخت ترین قسمت کارت چه بود؟

 

- عجیب ترین مشتری که تا به حال داشتی چطوربود؟


سوال های پیگیر

 

- چرا؟

 

- چطور اتفاق افتاد؟

 

- آنجا چه اتفاقی افتاد؟


اول گوش کنید، بعد حرف بزنید

 

- بهترین قانون برای گفتگو این است که اجازه بدهید طرف مقابل اول حرف بزند، و شما به حرف های او خوب گوش کنید و بعد جواب بدهید. تکرار برخی کلمات و کلمات تایید نشان دهنده این واقعیت است که خوب به حرفهای او گوش داده اید و حرفهایش را متوجه شده اید.

 

نگران عوض شدن موضوع بحث نباشید


- نگران عوض شدن طبیعی موضوع بحث با پیش رفتن گفتگو نباشید. اگر شما درمورد چیزی حرف می زده اید اما الان موضوع حرف زدنتان عوض شده، این یک نقطه مثبت است. به خاطر اینکه اگر مکالمه به هر دلیل متوقف شود، می توانید بدون ایجاد تغییر در موضوع به آنچه می گفتید برگردید.

 

کار

 

چه چیز کارت برایت لذت بخش است؟

این کار را چطور شروع کردی؟

سخت ترین قسمت کارت چیست؟


اجتماعی

 

چه جور فیلم هایی دوست داری؟

 

درمورد خانواده ات برایم بگو.

 

رستوران مورد علاقه ات کجاست؟

 

بهترین مسافرتی که تا حالا رفتی کجا بوده؟

منبع:mardoman.net
ازدواج,ازدواج موقت,فال ازدوج,وام ازدواج,قبل از ازدواج,مشاوره ازدواج,ازدواج اینترنتی,صیغه ازدواج,ازدواج به سبک ایرانی,زناشویی,روابط زناشویی,آموزش زناشویی,مسائل زناشویی,اموزش زناشویی,مسایل زناشویی,زندگی زناشویی,آموزش روابط زناشویی,روابط زناشویی با عکس ازدواج,ازدواج موقت,فال ازدوج,وام ازدواج,قبل از ازدواج,مشاوره ازدواج,ازدواج اینترنتی,صیغه ازدواج,ازدواج به سبک ایرانی,زناشویی,روابط زناشویی,آموزش زناشویی,مسائل زناشویی,اموزش زناشویی,مسایل زناشویی,زندگی زناشویی,آموزش روابط زناشویی,روابط زناشویی با عکس


ویدیو مرتبط :
گفتگو با خواننده ای که می گوید هنر را در او کشتند!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تمایل شش کشور برای ملاقات با ایران 

 

 

نشست دو ساعته دیپلمات های ارشد گروه ۱+۵ همان طور که پیش بینی می شد به گفته معاون وزیر امور خارجه روسیه بی نتیجه به پایان رسید و اعضای آن در خصوص برنامه هسته یی ایران، تصمیم فوری اتخاذ نکردند.

سرگئی ریباکوف که به عنوان نماینده روسیه در این نشست حاضر شده بود، پس از پایان جلسه گفت؛ ما درباره مسیر دوگانه مذاکره - تحریم صحبت کردیم اما این به آن معنا نیست که ما باید اولی را رها کنیم.نمایندگان کشورهای امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین از چند هفته پیش قرار نشست روز شنبه را در نیویورک گذاشته بودند تا ضمن بررسی وضعیت فعالیت های هسته یی ایران، پاسخ تهران را به پیشنهاد تامین سوخت رآکتور هسته یی اش مورد ارزیابی قرار دهند. این در حالی بود که چین در اعتراض به تصمیم امریکا مبنی بر تشدید تحریم ها نماینده یی پایین تر از سطح دیپلمات های پنج کشور دیگر به نیویورک اعزام کرد.قرار بود در این جلسه بحث تحریم های بیشتر علیه ایران مورد بررسی قرار گیرد اما آن گونه که رابرت کوپر معاون ارشد خاویر سولانا پس از پایان نشست شش کشور به عنوان سخنگوی این گروه اعلام کرد، تنها توافقی که بین اعضای گروه حاصل شد، اجماع میان شش کشور برای بررسی مرحله بعدی بود که آن هم تاریخی برایش تعیین نشد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کوپر افزود؛ «ما دنبال کردن یک راه حل مذاکراتی را ادامه خواهیم داد، اما بررسی ارزیابی های بیشتر و مناسب را نیز آغاز کرده ایم.»کوپر همچنین گفت ۱«۵ نگرانی خود را نسبت به ساخت تاسیسات جدید غنی سازی در ایران اعلام کرده اند.کوپر در حالی از آغاز بررسی تحریم های بیشتر خبر داد که هیچ اشاره یی به جزییات نشست نکرد.

وی که ریاست جلسه را برعهده داشت فقط گفت؛ امریکا، روسیه، بریتانیا، چین، فرانسه و آلمان به این جمع بندی رسیدند که ایران در پیگیری اصول توافقی اکتبر برای مبادله اورانیوم، به ویژه با امتناع از برگزاری نشست های بیشتر برای مذاکرات هسته یی، کوتاهی کرده است.اما خبرگزاری آسوشیتدپرس هم در این باره به نقل از سرگئی ریباکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گزارش داد شش کشور می خواهند با ایرانیان برای بحث درباره طرح پیشنهادی ماه اکتبر درباره مبادله اورانیوم برای سوخت هسته یی آنها ملاقات کنند. این مقام روس تصریح کرد روس ها اعتقاد دارند هنوز زمان برای تلاش ها و توافقات سیاسی معنادار برای یافتن یک راه حل وجود دارد. خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک مقام رسمی اتحادیه اروپا نوشت؛ شش کشور برای بررسی دور جدید تحریم ها علیه ایران به دلیل برنامه هسته یی اش روز شنبه در نیویورک حاضر شدند، اما به هیچ تصمیمی دست نیافتند. جاکویس آدوبرت نماینده فرانسه در نشست ۱«۵ نیز در این باره ادعا کرد این یک نشست برای اتخاذ تصمیم نبود. از سوی دیگر ویلیام برنز وزیر خارجه امریکا در پایان این نشست اظهار کرد جلسه بسیار مفیدی بوده است. وی تنها فردی بود که برخلاف دیگر حاضران به این صراحت از مفید بودن نشست نیویورک خبر داد.برخی سایت های خبری علت رضایت امریکا از این جلسه را، کسب توافق هایی اعلام کردند که رسانه یی نشده است.

به گزارش آینده، جلسه مذکور که به ریاست بیل برنز معاون خانم کلینتون وزیر امور خارجه امریکا و با مشارکت جدی سرگئی ریباکوف معاون ارشد وزیر امور خارجه روسیه و مدیران ارشد وزارت امور خارجه کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان انجام پذیرفت، علاوه بر توافق بر محورهای قطعنامه چهارم علیه کشورمان قرار شد در نیمه اول ماه فوریه جلسه وزرای امور خارجه شش کشور برای تصویب نهایی قطعنامه مورد نظر علیه ایران تشکیل شود.در این جلسه قرار بر این شد که برای ارائه پیش نویس قطعنامه مدیران کل شش کشور با هماهنگی کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد روی محورهای مورد توافق برای قطعنامه آتی مذاکراتی داشته باشند.اما عدم بیان سریع موارد مذکور در مصاحبه های بعد از جلسه توسط نمایندگان شش کشور به دلیل احتمال انجام معامله هسته یی با ایران است که طی یک ماه آینده تا زمان صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران دلایلی برای وقوع آن وجود دارد.در همین حال وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه یی افزود؛ ما امیدواریم گروه های وابسته بتوانند انعطاف نشان داده و به راه حل دیپلماتیک فکر کنند.به گزارش ایسنا به نقل از پرس تی وی پکن همچنین در این بیانیه درباره اینکه چرا هم سطح با بقیه در این جلسه حضور نیافته، توضیح داد و گفت؛ معاون وزیر امور خارجه ما به دلیل زمانبندی در شرایط کنونی قادر نبود در جلسه ۱«۵ شرکت کند.خبر حضور نیافتن نماینده عالی رتبه چین از روز پنجشنبه اعلام شد اما وزارت خارجه چین علت آن را تاکنون اعلام نکرده بود. با این وجود گفته می شود چین با فرستادن دیپلمات دون پایه خود به اجلاس ۱«۵ نشان داد که با فشار بیشتر و تحریم های جدید علیه ایران موافق نیست. چین و روسیه از حامیان ایران در مجامع بین المللی به شمار می روند.

این دو کشور قراردادهای متعددی با ایران امضا کرده و از شرکای تجاری مهم این کشور به شمار می روند.کشورهای غربی خواهان مشارکت و کمک روسیه و چین در وضع تحریم های جدیدی علیه ایران شدند.این تحریم ها متوجه بخش های بیمه، مالی و تسلیحاتی ایران خواهد بود.این کشورها خواهان آن هستند تا از طریق وارد کردن فشار بیشتر، ایران را به موافقت با پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی اتمی در زمینه تهیه سوخت هسته یی وادار کنند.ایالات متحده و فرانسه بارها گفته اند در صورتی که ایران پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای مبادله اورانیوم غنی شده با خلوص پایین این کشور با سوخت رآکتور هسته یی نپذیرد، تحریم های بین المللی آن افزایش خواهد یافت.با وجود این دولت ایران در مقابل به کشورهای غربی برای تامین سوخت رآکتور اتمی تهران یک مهلت یک ماهه داده است. ایران گفته است در صورت عدم پاسخ کشورهای غربی به پیشنهادهای این کشور برای خرید یا تبادل سوخت، جمهوری اسلامی ایران رسماً تولید سوخت مورد نیاز خود را با غلظت ۲۰ درصد، با اتکا به مهندسان و متخصصان فنی این کشور آغاز خواهد کرد.دولت باراک اوباما این مهلت را رد کرده و در مقابل می گوید دولت ایران هنوز فرصت دارد به تعهدات بین المللی خود عمل کند.

● واکنش ایران

پس از آنکه پنج عضو دائم شورای امنیت ملی به همراه آلمان توافق کردند که آخرین درخواست های ایران درباره برنامه هسته یی اش غیرقابل پذیرش است اما درباره واکنش به ایران با یکدیگر اختلاف نظر دارند. سخنگوی وزارت خارجه ایران شکست نشست ۱«۵ را طبیعی عنوان کرد.رامین مهمانپرست در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد؛ برنامه های اجلاس ۱«۵ تا زمانی که یک رویکرد واقع گرایانه نداشته باشد و در جهت احقاق حقوق صلح آمیز هسته یی ایران نباشد، دارای نتیجه روشنی نخواهد بود.وی افزود؛ کشورهای ۱«۵ به خوبی اطلاع دارند که فعالیت های هسته یی ایران با توجه به بررسی ها و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ گونه انحرافی نداشته است.مهمانپرست اضافه کرد؛ بنابراین این پرونده باید در چارچوب قوانین و مقررات آژانس پیگیری شود و رسیدگی به آن در این گونه جلسات (۱«۵) یک رویکرد سیاسی است و طبیعی است که چنین جلساتی با چنین رویکردی به نتیجه مطلوب نمی رسد.وی اظهار داشت؛ اگر قرار باشد این جلسات به نتیجه و تفاهم برسد، راه حل آن این است که حقوق هسته یی ایران به رسمیت شناخته شود و این پرونده در مسیر حقوقی و طبیعی خود در چارچوب قوانین آژانس قرار گیرد.سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خصوص علت حضور چین در این دور از نشست ۱«۵ در پایین ترین سطح گفت؛ برخی کشورها از جمله چین اعتقادی به نتیجه بخش بودن رویکردهای منفی و تحریم و تهدید ندارند و مسیری که با اهداف سیاسی بخواهد پیموده شود، به نتیجه مناسبی نخواهد رسید.