سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

نکاتی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری 

نکاتی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری

 

 

کمر درد در دوران بارداری ، بسیار شایع است اما این بدان معنی نیست که شما باید آن را نادیده بگیرید. کمر درد ممکن است علامتی برای زایمان زودرس باشد .حتی کمر دردهای شدید همراه با خونریزی و ترشحات واژن ممکن است مادر را با مشکلات اساسی مواجه کند .پس لازم است مواردی را درباره کمر درد رعایت کرده و در باره آن بیشتر بدانیم .

 

شکایت از کمر درد درد دوران بارداری بسیار شایع است و جای تعجبی هم ندارد چرا که شما در حال افزایش وزن هستید .هورمونهای شما در حال تغییر است و این، آرامش عضلات و رباط های سراسر بدن را به هم میزند .اما مجبور به تحمل این درد نیستید چرا که با روشهای درمانی کمردرد در دوران بارداری و با یک استراتژی ساده میی توانید از بروز آن تاحدی جلوگیری کنید .


تمرین با یک وضعیت مناسب


کودک شما درحال رشد است و این مرکز ثقل شما را به سمت جلو میراند و باعث میشود که برای اجتناب از جلو افتادن به عضلات کمر خود فشار بیاورید و همین باعث بروز کمر درد میشود . سعی کنید پشت و شانه های خود را به سمت پائین ، راست کشش دهید و باز هم صاف بایستید این تمرین را چند بار تکرار کنید .

 


به زمان و وضعیت نشستن و ایستادن ،دقت کنید


زمانی که می نشینید پاهای خود را کمی بالاتر از حد معمول قرار دهید برای اینکار یک صندلی کوچک زیر پاهای خود و یک بالش کوچک پشت خود قرار دهید . از ایستادن به مدت طولانی اجتناب کرده و حتما هنگام ایستادن یک پای خود را روی یک چهار پایه قرار دهید.

 

بدنتان را هنگام خواب تنظیم کنید


هنگامی که می خوابید خود را عقب نیندازید سعی کنید هر دو زانو را خم کرده و یک بالش بین آنها قرار دهید و یک بالش هم زیر شکم خود بگذارید .

 

اشیای سنگین بلند نکنید


بلند کردن یک شیء کوچک ، چمباتمه زدن و و خم کردن کمر خود را محدود کنید اگر نیاز به کمک دارید از دیگران کمک بگیرید

 

کفش و شلوارخود را با دقت انتخاب کنید


پوشیدن کفش پاشنه بلند با قوس کم گزینه مناسبی است . همچنین سعی کنید از شلوارهای با کمربند مخصوص بارداری استفاده کنید.

 

اندام خود را متناسب نگه دارید


ورزش منظم می تواند شما را ا ز جلو افتادن بدن دور نگه دارد، قوی کند و همچنین تسکینی برای کمر درد باشد. خوب است با مشورت پزشک شنا و پیاده روی و دوچرخه سواری را در برنامه روزانه خود قرار دهید.


سعی کنید تمرینات کج کردن لگن خاصره را دنبال کنید


زانو بزنید و دستهای خود را در پشتتان قرار دهید سپس شکم و ستون فقرات خود را به سمت بالا برده و 5 ثانیه تامل کنید .بعد از این مدت به شکم و پشت خود یک استراحت کوتاه داده و این عمل را 5 بار تکرار کنید مراقب باشید از کشش بیش از حد بپرهیزید

 

درمان با مکمل را هم در نظر بگیرید.


معلوم نیست تا چه حد فن ماساژ یا طب سوزنی در زمان بارداری در درمان کمر درد موثر است اما اینکار ممکن است آرامشی را که به دنبال آن هستید برای شما به ارمغان بیاورد .

 

منبع:daneshju.ir

 


ویدیو مرتبط :
نکاتی جزئی در مورد تغذیه در دوران بارداری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

5 راه برای کاهش استرس در دوران بارداریکاهش استرس در دوران بارداری,استرس در دوران بارداری

 1. ارتباط با دوستان و آشنایان مثبت گرا
از کجا می دانید که دوستان شما برایتان خوب هستند؟ به احساسات خود هنگامی که با آنها هستید، توجه کنید.  اگر وقتی با آنها هستید احساس خوبی دارید، آن فرد احساس شادی و لذت به زندگی شما می بخشد.
متاسفانه، تقریبا همه ما افراد منفی در زندگی خود داریم. اگر در خانواده، بستگان یا دوستان خود فردی هست که موجب ناراحتی شما می شود، در طول بارداری با او ارتباط نداشته باشید. این کار برای سرزنش کردن طرف مقابل نیست بلکه برای حفظ سلامت شماست. در آینده می توانید تصمیم بگیرید آیا دوستی خود را با او ادامه بدهید یا خیر.
2. بیرون وقت گذراندن
هنگامی که احساس ناراحتی یا غمگینی دارید، به خود فرصت بدهید. چند دقیقه مدیتیشن، مطالعه مجله، صحبت کردن با یک دوست یا کمی پیاده روی می تواند به بهبود حال شما کمک کند. فکر نکردن حتی برای 5 دقیقه می تواند ظربان قلب، فشار خون، تنفس و حتی سیستم امنیتی بدن شما را تنظیم کند.
3. داشتن جواب در آستین
آیا از اینکه افراد به شکم شما دست می زنند و نظرات بیهوده یا ناراحت کننده در مورد اندازه آن می دهند، ناراحت می شوید؟ به جای ناراحت شدن و غصه خوردن سعی کنید چند جواب درست و حسابی آماده کنید تا در این مواقع به کار گیرید. با کمی حاضر جوابی می توانید موقعیت های ناراحت کننده را به شرایط معمولی برای خود تغییر دهید.
4. ورزش کردن
اگر پزشک به شما اجازه ورزش کردن می دهد، سعی کنید پیاده روی های سخت داشته باشید، شنا کنید یا در جلسات یوگای دوران بارداری شرکت کنید. در واقع، ورزش هایی را انجام دهید که باعث افزایش جریان خون در بدن می شود.
5. عمیق نفس بکشید
اگر در بدن خود احساس گرفتگی دارید، احتمالا درست تنفس نمی کنید. تپش قلب، ورم معده یا گرفتگی عضلات همه نشانه این هستند که چیزی خوب کار نمی کند. در این موارد نفس عمیق می تواند بسیار کمک کننده باشد. بیشتر مردم، بسیار سطحی و فقط از داخل سینه نفس می کشند برای کم کردن اضطراب، بهترین کار این است که عمیق نفس بکشید.
از این تمرین نیز می توانید استفاده کنید: هنگام دم شکم خود را بیرون بدهید و هنگام بازدم به آن اجازه دهید آزاد باشد و گرفتگی ها را بیرون بریزد. تمرکز روی تنفس تاثیر بسیار خوبی روی تفکر و احساسات ما دارد به طوری که می توانید با فکر بازتر با شرایط سخت برخورد کنید.

منبع:bartarinha.ir