سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

نوشیدنی علیه آب سیاه چشم 

 

بر اساس یك تحقیق انجام شده توسط محققان چینی، این موضوع مشخص شد كه چای سبز به دلیل داشتن مواد معدنی و مفید از بروز بیماری چشمی موسوم به آب سیاه جلوگیری می‌كند.

چی پوئی و همكاران وی از دانشگاه «پكن» طی تحقیقات چند ساله خود روی اثرات چای سبز بر روی سلامت انسان به این نتیجه دست یافتند كه این نوشیدنی تاثیرات غیر قابل باور و مفیدی بر سلامت چشمی و جلوگیری از بروز «آب سیاه» دارد.

چای سبز دارای ماده معدنی و ویتامین‌های مفید مانند ویتامین C، ویتامین E، لوتئین و زیسانتین است كه این مواد از بروز مشكلات چشمی به ویژه آب سیاه و آب مروارید جلوگیری می‌كند. البته این موضوع باید مورد آزمایشات ویژه و تكمیلی قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری شین هوا،‌ بر اساس گزارشات و تحقیقات صورت گرفته این موضوع نیز به اثبات رسید كه ساختار چشم می‌تواند مواد مغذی و مفید را به خود جذب كند و از این طریق سدی در مقابل بیماریها بوجود آورد. به همین دلیل است كه این نوع نوشیدنی به عنوان داروی گیاهی برای بیماریهای چشمی تجویز می‌شود.


ویدیو مرتبط :
آب سیاه چشم یا گلوکوم چیست ؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عبدالله گل: اسرائیل علیه رادار ناتو تبلیغات سیاه راه انداخته استرئیس جمهور ترکیه , ناتو در ترکیه , موشک های بالستیکی

 

رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه تلویزیونی گفت: استقرار رادار وابسته به ناتو در ترکیه، علیه ایران یا هیچ یک از کشورهای همسایه نیست بلکه تنها برای دفاع در برابر موشک های بالستیک است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالله گل اضافه کرد: پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) استقرار این سامانه موشکی را تصویب کرد و تصمیم گرفت بخش های مختلف این سامانه در تعدادی از کشورهای عضو ناتو، مستقر شوند. ترکیه نیز به عنوان یکی از اعضای این پیمان، در راستای عمل به تعهدات خود، استقرار این سامانه را پذیرفت.

وی افزود: این سامانه موشکی که در شرق ترکیه مستقر شده اقدامی در راستای ماموریت های دفاعی ناتو علیه خطرات موشک های بالستیکی است که کشورهای عضو ناتو را تهدید می کنند.

بخشی از رادارهای سامانه های ضدموشکی ناتو در شرق ترکیه، مستقر شده است. برخی از مقامات ایرانی ضمن ابراز ناخرسندی از این موضوع گفته بودند این سامانه ضدموشکی، اقدامی علیه توانمندی های موشکی ایران و در راستای حمایت از اسرائیل است.

گل با رد این موضوع اظهار داشت: گفتن این مطالب که این رادار موشکی برای حمایت از اسرائیل است تبلیغات سیاه خود اسرائیل است .ترکیه همیشه برای حل مشکلات موجود با همسایگانش تلاش می کند به همین دلیل سیاست صفر کردن مشکلات با همسایگان را در پیش گرفته است.

وی درباره این موضوع که سپر دفاعی ناتو در خاک ترکیه در راستای حمایت از اسرائیل اضافه کرد: چنین چیزی درست نیست، اسرائیل عضو ناتو نیست و نمی تواند از امکانات ناتو استفاده کند. تصمیمات ناتو نیز به صورت گروهی اتخاذ می شود و هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی در این مجموعه تصمیم گیری کند.../عصرایران