سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

لطفا، از امروز شکایت نکنیدموثرترین راههای خوب زندگی کردن

بلند شوید و هر کاری که برای عالی کردن زندگی تان لازم است را انجام دهید‎

 

یکی از موثرترین راههای خوب زندگی کردن این است که بی خیال تصمیمات غلط زندگی شوید و آرامش را که تکه گمشده زندگی تان است به خودتان هدیه دهید. برای آرامش داشتن در زندگی و شاد بودن اول باید بفهمید در حال حاضر چه آسیب هایی به خودتان می زنید و برای اصلاح آن اقدام کنید.

زندگی مثل خانه ای است که باید ساخت و از آن نگهداری کرد. آدمها از خیلی از واقعیت ها فرار می کنند و بدون اینکه متوجه باشند، ناخواسته به نابود کردن خوبی های زندگی شان ادامه می دهند. پس از همین امروز تصمیم بگیرید، کارهایی را که خودتان فکر می کنید به شما آسیب می زند را لیست کنید و دیگر انجام ندهید. همچنین به مواردی که در زیر به آنها اشاره شده است، توجه کنید.


وقتی خوب نفس نمی کشید
بله، همه ما از صبح تا شب در حال نفس کشیدن هستیم، اما فقط نوع خاصی از نفس کشیدن می تواند باعث آرامش ما شود. از همین حالا تمرین کنید. طوری نفس بکشید که دم 5 ثانیه و بازدم نیز 5 ثانیه طول بکشید. سعی کنید ریتم تنفس تان را کنترل کنید به جای اینکه توسط آن کنترل شوید.

وقتی شما از طریق دیافراگم نفس می کشید، اکسیژن بیشتری به بدن و مغز شما می رسد. هر چه اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد، نشاط و انرژی شما نیز بیشتر خواهد بود.


وقتی به کاری که دوست ندارید، ادامه می دهید
گاهی اوقات به این دلیل در کاری می مانید که می خواهید آخر هر ماه درآمدی داشته باشید. اما چرا باید خوشبختی تان را به خطر بیندازید و به جای اینکه نگران آینده باشید، الان آزاد و شاد زندگی کنید.


وقتی وقتتان را تلف می کنید
سعی نکنید منتظر بنشینید تا همه چیز در شرایط عالی قرار گیرد تا وارد عمل شوید. بلند شوید و هر کاری که برای عالی کردن زندگی تان لازم است را انجام دهید.


وقتی از خودتان مراقبت نمی کنید
بدن شما وسیله تان به سمت موفقیت است. درست رفتار کردن با بدنتان، خوب غذا خوردن و داشتن سبک زندگی سالم نه تنها سلامت شما را در آینده تضمین می کند بلکه اعتمادبه نفستان را هم بالاتر می برد.


وقتی به مشکلات زندگی نمی خندید
فیلم های کوتاه و کمدی مورد علاقه خود را ضبط کنید. در طول روز هرگاه احساس ناراحتی کردید، یکی از این فیلم های کوتاه را ببینید تا دوباره سرحال شوید. خنده های از ته دل باعث می شوند اندورفین ها خیلی سریع در خون شما آزاد شوند. علاوه بر این، چند دقیقه استراحت و فاصله گرفتن از مسائل روزمره در روحیه شما تاثیرات مثبتی می گذارد.


وقتی در حال زندگی نمی کنید
گاه علت ناراحت بودن این است که فرد مدام به گذشته فکر می کند یا اینکه نگران آینده است. در هر دو حالت، افکار شما بیهوده خواهند بود. به جای اینکار، به اموری که در جریان هستند، فکر کنید و سعی کنید راجع به مسائل مختلف زود قضاوت نکنید. مثلا هنگام غذا خوردن، سعی کنید 5 دقیقه به رنگ، بو و طعم غذا فکر کرده و هر لقمه را قبل از بلعیدن خوب مزه مزه کنید. یا به یک پارک در نزدیکی خانه خود بروید و چند دقیقه ای، در حالیکه به همه چیز از جمله مناظر، دمای هوا و صداها توجه می کنید، پیاده روی کنید.


وقتی نمی بخشید
نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. خیلی وقت ها دیگران ناراحت تان می کنند و خیلی وقت ها هم شما دیگران را ناراحت می کنید. کینه به دل گرفتن و عصبانی بودن کورتان می کند و نمی گذارد چیزهایی که واقعاً در زندگی مهم هستند را ببینید و دیگران را ببخشید.


وقتی به دیگران محبت نمی کنید
هر چند وقت یکبار به نوعی به دیگران محبت کنید؛ نیکی کردن به دیگران باعث می شود شما احساس خوبی نسبت به خود پیدا کنید. مثلا می توانید در مکان های عمومی، بعد از وارد شدن به ساختمان، در را برای فردی که پشت سر شماست باز نگه دارید یا اگر می بینید یک غریبه به شما نگاه می کند، به او لبخند بزنید.

 

داشتن سبک زندگی سالم

زندگی مثل خانه ای است که باید ساخت و از آن نگهداری کرد‎

 

وقتی می خواهید مردم را راضی نگه دارید
مطمئناً نمی توانید همه آدمها را راضی نگه دارید. اینکه حرف و فکر دیگران برایتان مهم باشد فقط خالی تان می کند چون آنها همیشه ناامیدتان می کنند.


وقتی از همه چیز شکایت می کنید
زندگی کردن با شکایت شما را به هیچ کجا نمی رساند، فقط ناامید، خسته و عصبانی تان می کند. باید انرژی که صرف شکایت کردن می کنید را برای چیزی ارزشمند نگه دارید.


وقتی با پشیمانی و افسوس زندگی می کنید
گذشته قابل تغییر نیست. از آن درس بگیرید و بعد بگذرید. زندگی کردن با افسوس و پشیمانی فقط انرژی مثبت تان را گرفته و باعث می شود امکانات دیگری که پیش رویتان قرار گرفته را نبینید.


وقتی شریک نادرستی برای زندگی تان انتخاب می کنید
هیچ چیز مخرب تر از زندگی کردن با کسی که تحسین تان نمی کند و موجب خوشحالی تان نیست، نخواهد بود.


وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می کنید
هیچ چیز بدتر و ناامیدکننده تر از این نیست که بخواهید مدام خودتان را با دیگران مقایسه کنید. همه ما آدمهای خاصی هستیم چرا باید خودمان را با کسانی مقایسه کنیم که جای ما نیستند؟


وقتی فکر می کنید پول برایتان خوشبختی می آورد
پول برایتان آزادی می آورد اما چیزهای ساده ای در زندگی هستند که شادتان می کنند و به هیچ پولی هم نیاز ندارند. اینکه همه توجه زندگی تان را صرف ثروت کنید خسته تان می کند.


وقتی شکرگزار و قدرشناس نیستید
شکرگزاری یعنی قدر چیزهایی که دارید را بدانید. اگر برای داشته هایتان شکرگزار باشید به آرامش درونی خواهید رسید.


وقتی در روابط اشتباه می مانید
داشتن دوست های بد، واقعاً بد است اما بودن در رابطه با دوستانی که ارزش فردی شما را پایین می آورند نابودتان خواهد کرد.
باید همیشه خوشبین باشید که اوضاع بهتر می شود. نمی توانید همیشه منفی فکر کنید و هر اتفاق خوبی هم که برایتان می افتد را هم محکوم کنید.


وقتی با یک دروغ زندگی می کنید
خیلی ها زندگی را پیش می برند که متعلق به آنها نیست. آنها مدام تظاهر می کنند و زندگی دروغی دارند. باید درمورد آنکه واقعاً هستید صادق باشید و طبق همان زندگی کنید.


وقتی درمورد همه چیز نگرانید
کمی وقت بگذارید و به چیزهای خوبی که در زندگی تان دارید فکر کنید. بااینکه زندگی هیچوقت عالی و کامل نیست اما مطمئناً چیزهای خوبی برایتان دارد. پس قدر این چیزها را بدانید و سعی کنید دیگر نگران چیزهایی که اهمیتی در کل زندگی تان ندارند، نباشید.


منابع:تبیان

 


ویدیو مرتبط :
از زندگیتون شکایت نکنید ، والا این بلا سرتون میاد !

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فارن پالیسی: لطفا دیگر صحبتی از گزینه نظامی نکنید 

 

 

فارن پالیسی: لطفا دیگر صحبتی از گزینه نظامی نکنید

 

خطاب به دولتمردان آمریکا؛

فارن پالیسی: لطفا دیگر صحبتی از گزینه نظامی نکنید

طرح گزینه نظامی به صورت شفاف از سوی دولت، گام دیگری است در هموار ساختن راه برای فرو رفتن در سناریوی یک جنگ واقعی دیگر. اگر دولت آمریکا، واقعا درباره اینکه آیا موضوع گزینه نظامی را آشکارا مطرح سازد یا نه، به بحث و گفت و گو نشسته، امید است بسیار سریع و راسخ، آن را منتفی کند، زیرا نمی تواند به آن به عنوان یک اهرم فشار بنگرد و برای همین، هر گونه چشم انداز شکل گیری یک فرآیند دیپلماتیک معناداری را که در این مقطع، نیاز به آن شدیدا حس می شود، از میان خواهد برد.

سرویس بین الملل ـ پس از استقبال «سعید جلیلی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، از دعوت «کاترین آشتون»، مسئول هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای بازگشت به میز مذاکره با گروه 1+5، مجله آمریکایی «فارن پالسی» به تحلیل این شرایط جدید پرداخته است.

به گزارش «تابناک»، این مجله آمریکایی در نوشتاری می نویسد: هنوز بارقه هایی از امید به تمایل ایران برای بازگشت به پای میز مذاکره هست؛ مذاکراتی که پیش بینی می شود به پایه  ای برای یک فرآیند دیپلماتیک در حال توسعه مبدل شود و می توان در آن، به بررسی گروهی از مسائل و گزینه های پیشنهادی پرداخت و بستر لازم برای اعتمادسازی را فراهم ساخت.

«فارن پالسی» در ادامه می افزاید: اما گزارش «نیویورک تایمز»، مبنی بر بحث در کاخ سفید پیرامون پیامدهای علنی کردن اقدام نظامی علیه ایران، نمی تواند نشانه خوبی باشد.

«دنیس راس» هم چندی پیش گفت: اگر تهران بر موضع خود پافشاری ورزد، علاوه بر انزوای بیشتر، به اقتصاد خود لطمه خواهد زد؛ بنابراین، او از رهبران ایران خواست، به دقت به این سخن «اوباما» ـ که بارها گفته است، آمریکا در جلوگیری از ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای مصمم است ـ گوش دهند، ولی علنی کردن گزینه نظامی، نه تنها نتیجه عکس خواهد داشت، بلکه پیامدهای خطرناکی هم می تواند به دنبال داشته باشد.

این مجله آمریکایی می افزاید، شاید مطرح ساختن حمله نظامی، موجب افزایش فشار بر ایران برای نشستن به پای میز مذاکره و دستیابی به یک توافقنامه شود، ولی موجب تحقق یافتن این امر نخواهد شد. ایران در شرایطی که تهدید به حمله نظامی می شود، کاملا منطقی، انجام گفت و گو را نخواهد پذیرفت و پیشنهاد آمریکا را یک ریاکاری آشکار خواهد خواند.

از سوی دیگر، آنها با توجه به واقعیت چالش ها و محدودیت های واشنگتن، تهدید جنگ را باور نخواهند کرد و این به اعتبار آمریکا لطمه خواهد زد؛ به میان آوردن موضوع جنگ، برابر خواهد بود با شکست گزینه های دیگر، به بن بست رسیدن مسیر اعتمادسازی ها و عمیق تر شدن شکاف ها و اختلاف نظرهای موجود.

افزون بر این که اجماع بین المللی در اعمال تحریم ها را هم به خطر خواهد انداخت، چرا که برخی کشورهایی که در دفاع از منع گسترش سلاح هسته ای به صف تحریم کنندگان تهران پیوسته اند، تمایلی به وارد شدن به یک جنگ تازه در خاورمیانه ندارند.

«فارن پالسی» در ادامه می نویسد: مطرح ساختن گزینه نظامی به صورت شفاف از سوی دولت، گام دیگری خواهد بود در هموار ساختن راه برای فرو رفتن در سناریو یک جنگ واقعی دیگر؛ بنابراین، اگر دولت آمریکا، واقعا درباره این که آیا موضوع گزینه نظامی را آشکارا مطرح سازد یا نه، به بحث و گفت و گو نشسته، امید می رود بسیار سریع و راسخ، آن را منتفی اعلام کند، چرا که نمی تواند به آن به عنوان یک اهرم فشار بنگرد و برای همین، هر گونه چشم انداز شکل گیری یک فرآیند دیپلماتیک معناداری را که در این مقطع نیاز به آن شدیدا حس می شود، از میان خواهد برد و به جای آن، واشنگتن را به باتلاق جنگی بی جهت و غیرضروری دیگر خواهد کشاند.

در واقع، هرچند ممکن است پیروزی دردناک دیگری رقم بخورد، ولی پیروزی که به جای در پیش گرفتن یک استراتژی منطقی نتیجه رویکردهای نادرست باشد، زودگذر و به قیمت منافع استراتژیکی آمریکا خواهد بود.

بررسی مواضع و جریان سازی های رسانه ای در آمریکا، نشان از آن دارد که در چند ماه اخیر، مقامات کاخ سفید، کمتر از موضوع حمله نظامی به ایران سخن گفته اند و این نشان از آن دارد که سیاست تهدیدهای بدون پشتوانه آمریکا علیه ایران با شکست روبه رو شده و شاید به همین دلیل بوده که آمریکایی ها، تمرکز بیشتری بر موضوع تحریم ها  داشته و می توان گفت، هرچند در سی سال گذشته، آمریکا همواره به تحریم ایران اقدام کرده است، شاید بتوان گفت، در یک سال گذشته، سختگیرانه ترین روش ها برای عملیاتی شدن تحریم ها علیه ایران به کار گرفته است، زیرا این تنها و آخرین راه آنان برای مقابله با ایران خواهد بود...../تحلیل:تابناک