سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

كمبود ید، یادگیری كودكان را كاهش می دهد 

 

كمبود ید، یادگیری كودكان را كاهش می دهد

 

 

كمبود ید در مواد غذایی کودکان باعث کاهش یادگیری آنها می شود كه این کمبود را با خوردن مواد غذایی دریایی می توان برطرف کرد.

 


یک متخصص تغذیه گفت:متاسفانه به تازگی حساسیت والدین نسبت به تغذیه فرزندانشان کمرنگ شده است و بیشتر به کودکان خود غذاهایی می دهند که ظاهری زیبا دارد، اما مغذی نیستند و تنها این مواد آنها را سیر می کند، در نتیجه بهره هوشی چنین کودکانی کاهش و پرخاشگری در آنها افزایش می یابد.

 


وی با بیان این كه کم خونی در دختران جوان عامل مهمی برای ابتلا به افسردگی است، تصریح كرد: کمبود آهن در دختران دانش آموز روی وضعیت تحصیل آنها اثر گذاشته و باعث بروز افسردگی، زودرنجی، خستگی زیاد، ریزش مو و عدم تمرکز آنها در هنگام درس خواندن می شود.

 


ویدیو مرتبط :
همه كودكان نیاز به حمایت دارند اما كودكان سرطانی...

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

كمبود آهن قدرت ادراك و یادگیری كودكان را كاهش می دهد 

 

 

كمبود آهن قدرت ادراك و یادگیری كودكان را كاهش می دهد

 

متخصص تغذیه گفت : كمبود آهن در كودكان سبب كاهش قدرت ادراك و یادگیری در آنان می شود.

' مرتضی صفوی 'افزود: كودكان مبتلا به كم‌خونی یادگیری كمتری دارند و ضریب هوشی این كودكان 10 درجه كمتر از حد طبیعی برآورد شده است.

وی با بیان اینكه متاسفانه بسیاری از والدین نسبت به كمبود آهن كودكانشان بی توجه هستند، اظهار داشت : بسیاری از متخصصان اطفال ، قطره آهن را برای كودكان تجویز می كنند اما والدین بدلیل رغبت نداشتن كودك برای مصرف آن، از خوراندن آن به فرزند خود منصرف می شوند كه این مساله موجب كم خونی در این دسته از كودكان می شود.

این متخصص تغذیه ، ضعف عضلانی ، سردرد و سرگیجه را از علایم كم خونی در كودكان ذكر كرد و به والدین توصیه كرد نسبت به خوراندن ویتامین های آهن كه پزشكان برای كودكان تجویز می كنند، بی توجه نباشند و به موقع آن را به كودكان بدهند.

این متخصص تغذیه تصریح كرد: مواد غذایی از جمله جگر ، گوشت و اسفناج سرشار از آهن است كه می تواند در جبران كمبود آهن كودكان بسیار موثر باشد...../تحلیل:ایرنا