سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

غلبه بر بي‌حوصلگي و دلزدگيبي‌حوصلگي هنگامي روي مي‌دهد كه ما ديگر به اطرافيان و اشياء پيرامون خود و فعاليت‌هاي روزمره علاقمند نبوده و از آنها لذت نمي‌بريم.بي‌حوصلگي در واقع فقدان تنوع و انگيزه در زندگي است. يكي از خصوصيات انسان تنوع‌طلبي و نياز به تغيير مداوم در شكل و نوع محركات بيروني مي‌باشد.

بی حوصله

سازگاري حسي سبب مي‌شود ما از فعاليت‌هاي تكراري به ستوه آييم. سازگاري حسي يعني: كاهش حساسيت حواس زماني كه در معرض مداوم يك عامل محرك ثابت و تغييرناپذير قرار مي‌گيرند.

مثلاً پس از خريد يك تلفن همراه نو شوق و ذوق فراواني داريم اما پس از گذشت يكي دو ماه تلفن همراه برايمان تكراي و ملال‌آور مي‌شود. همين عامل در روابط زن و مرد نيز مصداق دارد. افراد بسياري از اين مسئله شكايت مي‌كنند كه دوستان آنها برايشان عادي و خسته‌كننده شده و هيجان و شور اوايل آشنايي در روابط شان رنگ باخته است.

اما بايد آگاه بود كه تنوع‌طلبي يك ويژگي ذاتي انسان‌ها بوده و مي‌بايست در برخي موارد آن را تحت كنترل درآورد و برايش محدوديت قائل شد. حتي اگر مردي همسر زيبايي هم داشته باشد ممكن است به زنان ديگر مخفيانه نگاه كند حتي اگر آنها زشت باشند.

چرا كه نزد آن مرد، زيبايي همسرش ديگر تكراري و عادي گشته و به عبارتي به چهره وي عادت كرده و به دنبال يك محرك بصري جديد مي‌گردد. اما همين مرد بايد مطلع باشد كه اين دور باطل هيچ‌گاه به كمال خوشنودي منتهي نمي‌گردد جايي كه ديگر چيزي دلش را نزند و برايش تكراري نگردد.

بنابراين بايد براي برخي امور در تنوع‌طلبي محدوديت قائل شويم و گرنه مجبور خواهيم شد هميشه بي‌حوصله و دلزده باقي بمانيم و طعم رضايت رانچشيم. يكي از نكات بسيار مهم در روابط اين است كه زن و مرد هر آنچه را كه دارند، يكباره رو نكنند. يعني تمام مهارت‌ها، خصوصيات اخلاقي و شخصيتي، آرزوها، اسرار، برنامه‌هاي آينده، اهداف بلندمدت و كوتاه‌مدت و غيره.

چون زماني كه مثلاً دختري از تمام راز و رمز، مهارت‌ها و شيرين‌كاري‌هاي يك پسر آگاه شود ديگر چيزي باقي نمي‌ماند كه حس كنجكاوي دختر را نسبت به آن پسر برانگيزد و رابطه از هيجان و تب و تاب مي‌افتد مانند فيلمي كه وقتي از ابتدا تا انتهاي آن را مشاهده مي‌كنيم ديگر به ندرت پيش مي‌آيد كه بخواهيم مجدداً نگاهش كنيم اما اگر همين فيلم به صورت سريال نمايش داده شود هم هيجانش بيشتر مي‌شود و هم كنجكاوي بيننده براي سردرآوردن از ادامه داستان اما اين بدين معنا هم نيست كه به طرف مقابلمان دروغ بگوييم و شخصيت اصلي خود را كتمان كنيم. خلاصه بايد پيش‌بيني ناپذير باشيم. براي غلبه بر بي‌حوصلگي در زندگي از اين راهكارها سود ببريد:

بی حوصله

1 - سعي كنيد هر ازچندگاهي درخود تغييراتي هر چند جزئي ايجاد كنيد.

2 - بيكاري و فقدان فعاليت يك عامل مهم در ايجاد بي‌حوصلگي است. دست به كار شويد با نشستن و به نقطه‌اي خير‌ه شدن چيزي را عوض نمي‌كند. برخيزيد و به كاري مشغول شويد.

3 - حس پوچي و اين باور كه زندگي،شغل و فعاليت‌هاي شما بي‌معنا مي‌باشند، مي‌تواند شما را تا مرز خودكشي پيش برد. شما نبايد زندگي خود را يك دايره بي‌پايان و هدف بدانيد. اين وظيفه خود شما است كه به زندگي خود معنا بخشيد.

4 - هر روز يك چيز جديد ياد بگيريد و به علم خود بيفزاييد.

5 - خود را به چالش بكشانيد. به فعاليتي دست بزنيد كه در شما استرس ملايمي ايجاد مي‌كند. مانند برد و باخت (در بازي، ورزش) و يا پذيرش ايده‌هاي جديد.

6 - تكراري نباشید.
ویدیو مرتبط :
غلبه بر اضطراب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بارسلونا بر اينترميلان غلبه كرد 

 

بارسلونا بر اينترميلان غلبه كرد

 

/نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا/

بارسلونا بر اينترميلان غلبه كرد و حذف شد

تيم فوتبال بارسلونا اسپانيا با وجود پيروزي يك بر صفر مقابل اينترميلان از رسيدن به فينال بازماند تا شاگردان مورينيو حريف بايرن مونيخ در بازي پاياني شوند.

بارسلونا كه در بازي رفت در خانه اينتر 3 بر يك شكست خورده بود، براي رسيدن به فينال به پيروزي با اختلاف 2 گل نياز داشت و در حالي كه حريفش بيش از يك 60 دقيقه نفره بازي مي كرد فقط يك بار توانست به گل برسد.
پيكه مدافع بارسلونا در دقيقه 84 تك گل اين بازي را به ثمر رساند.
تياگو موتا در دقيقه 28 بازي از بازي اخراج شد تا اينترميلان 10 نفره دفاع كند و البته اين كار را به خوبي و حرفه اي انجام داد تا در مجموع دو بازي به برتري 3 بر 2 رسيده و جواز رسيدن به فينال را كسب كند.
در دقايق پاياني بازي كركيچ در وقت هاي تلف شده دروازه اينتر را گشود اما داور قبل از ضربه مهاجم بارسا بازي را به دليل خطاي هند يحيي توره متوقف كرده بود و گل پذيرفته نشد تا مدافع عنوان قهرماني با ليگ قهرمانان وداع كند و شاهد دور افتخار خوزه مورينيو و شاگردانش در نيوكمپ باشد.
بايرن مونيخ با برتري 4 بر صفر مقابل ليون در مجموع دو بازي رفت و برگشت نخستين تيم راه يافته به فينال ليگ قهرمانان بود...../تحلیل:فارس