سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

سفارش انواع همسر پذیرفته می شود...عشق های آتشین, زندگی مشترک,ازدواج صحیح

سالهاست که شاهد ازدواجهایی هستیم که در ابتدا با عشق های آتشین شروع شده، ولی با نهایت تنفر و انزجار از هم پاشیده می شود، چه بسا فرزندانی که در این میان قربانی می شوند و مشکلاتی که طرفین طلاق، مخصوصاً خانمها متحمل می شوند.

ناگفته نماند که در این میان نیز، زوج هایی هستند که هر روز که از زندگی مشترکشان می گذرد ،نه تنها از عشق آنها نسبت به هم کم نمی شود، بلکه عشق آنها افزونتر هم می گردد.

آیا تا بحال اندیشیده اید که واقعا چرا و چگونه؟ راز این خوشبختی و آن بدبختی در چیست؟چرا گاهی عشق با تنفر، خنده با گریه، محبت با کینه، گذشت با انتقام همنشین می شود؟ آیا واقعاً این جمله که می گویند: "سرنوشت ما این چنین بود" درست است؟ پس اختیار که از برتری های اشرف مخلوقات است چه می شود؟

گناه را بگردن دنیا و دیگران نگذاریم کوتاهی از تلاش و کوشش ماست.

کدامین مسیر را باید رفت؟ کدام ازدواج صحیح است؟ کدام زندگی درست است؟ اینها مسائلی هستند که ذهن میلیون ها جوان را به خود مشغول کرده و آنها مضطرب و نگران از آینده به امید راهی صحیح هستند.

بزرگی می گفت :بزرگترین هنر، هنر خوب زندگی کردن است ،آنهم زندگی که سرشار از عشق و صمیمیت باشد و این محقق نمی شود، مگر با یک انتخاب از روی عقل و منطق.

متاسفانه جوانان ما خواسته یا ناخواسته، مساله اصلی را در ازدواج که:" ازدواج کردن هنر نیست، همسرداری مهم است "و همینطور شعار خوشبختی را که" انتخاب عاقلانه و زندگی عاشقانه"می باشد ،فراموش می کنند،که با نهایت تأسف اکثر اوقات جای این دو مهم در شعار خوشبختی عوض می شود و عواقب آن چیزی نیست به جز از هم گسیختگی بنیان خانواده و مشکلات روحی و روانی که هر روزه شاهد آنها هستیم.

به گفته موریس مترلینگ: وقتی که موضوع عشق در کار است پای عقل می لنگد.کسی که عاشق شد، برمبنای احساس تصمیم می گیرد و دیگر منطق جایی برای تصمیم گیری هایش ندارد. زیرا عاشق محبوبش را مظهر تمام چیزهای برگزیده و نیکو می بیند. اگر می خواهید جزو آن گروهی باشید که تا آخر عمر با همسرشان با خوبی و خوشی زندگی می کنند، شعار " انتخاب عاقلانه و زندگی عاشقانه" را فراموش نکنید.
 
یک داستان
یادم می آید چند سال پیش ، برای یکی از دوستانم خواستگاری با شرایط نسبتا خوب و معقول آمد، دوست من بدون ذره ای تفکر ، آن خواستگار را رد کرد ، وقتی از او پرسیدم که چرا به این زودی، بدون مشورت و تفکر، به او "نه" گفتی؟ در پاسخ گفت : فکر نمی خواهد ، با معیارهای من جور در نمی آمد. سپس از او پرسیدم : مگر معیار های تو چیست؟ در پاسخ به سوال من حدود چند دقیقه به صورت رویایی، شروع به توصیف مردی کرد که فکر نکنم از لحظه ورود آدم ابوالبشر به این کره خاکی ، تا به امروز همچین بشری پا به صحنه گیتی نهاده باشد.

آن خانم با ظاهری بسیار معمولی، سطح تحصیلات و فرهنگ و مادیات معمولی تر و شاید هم کمی پایین، دنبال پسری بود با ظاهر یوسف نبی، ثروت سلیمان پیامبر، علم و دانش حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و ...

تنها پاسخی که توانستم به او بدهم این بود: سفارش بده، برات بدوزن!!!

ناگفته نماند آن خانم در سن 35 سالگی، هنوز هم تنهاست و ازدواج نکرده و البته پشیمان...


قدم اول
قبل از هرگونه اقدام برای ازدواج بهتر است یک قلم و کاغذ بردارید و خودتان را ارزیابی کنید. خیلی از جوانان وقتی این کلمه را می شنوند می گویند: می دانیم که هستیم ، و چه می خواهیم ،ولی شاید دو خط هم در مورد خود نتوانند بنویسند .برای پیدا کردن خود ابتدا:

جلوی آیینه بروید و با دقت به ظاهر خود بنگرید که چگونه اید؟ زیبایی های خود را ببینید و در مقابل زشتی ها و عیوب خود را هم ببینید، فکر نکنید که ملکه زیبایی و یا سوپر استار هستید!

آیا قد بلندی دارید و یا کوتاه قامت هستید؟ چاقید و یا لاغر و یا متناسب؟ شکم برآمده دارید و جلوی موهایتان ریخته است؟ شاید دستان زیبا و یا قوی دارید؟ شاید دندانهای مرتب و یا دماغ بزرگی دارید؟ همه اجزای وجودتان را از نظر بگذرانید، زیبایی هایتان را در یک ستون و زشتی هایتان را هم در ستون کناریش بنویسید.
 
2-چه اخلاق ها، رفتارها و عقایدی دارید؟
هرکس خودش می داند که چه اخلاقی دارد؟ پرخور هستید و به شکم بهای زیادی می دهید؟ وسواسی هستید و یا نا مرتب در حد این که جورابهایتان وسط اتاق است؟ عصبی هستید و یا چنان بی خیال که دنیا را آب ببرد و شما را خواب؟ آیا روابط اجتماعی خوبی دارید؟ بلدید غذا درست کنید؟ می توانید سوراخ جوراب همسرتان را بدوزید؟ آیا می توانید مثل پدرتان ، گوشت و میوه خوب و مرغوب تهیه کنید؟ چه سجایا و کرامات اخلاقی دارید؟ و ... اینها را هم با شماره بندی یادداشت کنید.
 
3-از زندگی چه می خواهید؟
این سوال مهمی است، خوب درباره اش فکر کنید. برنامه کوتاه مدت و بلند مدت مثلا 5 ساله ، 10 ساله و ...برای خود داشته باشید. چه چیز به شما آرامش می دهد و از زندگی چه می خواهید؟

فراموش نکنید در این زمینه با خود روراست باشید، به خودتان دروغ نگویید و خودتان را گول نزنید، زیرا با بررسی این معیارهاست که می توانید تا حدود زیادی خود و همسر آینده خود را بشناسید. در یکی از فیلم های تلویزیون، شخصیت خلافکار و منفی ، حرف جالبی زد، می گفت: سر هر کسی که خواستی کلاه بذار، الا سر خودت!!!

از تست های خود شناسی که در سایت های روانشناسی پر است ، می توانید استفاده کنید و یا پیش مشاور بروید ، خلاصه خودتان را خوب ارزیابی کنید، حتما آنها را یادداشت کنید، زیرا هم برای ازدواج، خودتان را بهتر شناخته اید و هم در آینده می توانید میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید.
منبع: تبیان

 


ویدیو مرتبط :
سفارش همسر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ثبت سفارش واردات انواع خودرو آزاد شد


حمید صافدل گفت : تاییدیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش از ضوابط واردات است. رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شرایط برای واردات انواع خودرو برای متقاضیان دارای سابقه ثبت سفارش به صورت کلی فراهم می شود ، گفت : متقاضیان از امروز می توانند با رعایت شرایط آیین نامه ضوابط فنی خودرو برای واردات انواع خودرو اقدام کنند.


حمید صافدل گفت : تاییدیه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت ، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و داشتن نمایندگی خدمات پس از فروش از ضوابط واردات است.

در همین حال، کارشناس خودروی دفتر مقررات سازمان توسعه تجارت ایران بگفت: امکان ثبت سفارش و ورود خودروهای موردی نیز برای افراد فراهم شده ، آنها می توانند با طی مراحل ثبت سفارش نسبت به واردات اقدام کنند .

'علی اصغر شریفیان' در باره سابقه واردات خودرو به کشور گفت: واردات انواع خودرو از سال 1382 با تصویب آیین نامه ضوابط فنی خودرو صورت می گیرد که تا سال 1387 این امر درچارچوب آیین نامه مصوب هیات وزیران توسط وزارت بازرگانی انجام می شد و از آن سال به بعد این مسئولیت به وزارت صنایع و معادن براساس مفاد آیین نامه ماده 11 محول شد .

یادآور می شود : تا پیش ازاین با موافقت کمیته ای مستقر در وزارت صنایع و معادن امکان واردات خودرو توسط برخی شرکت ها و نمایندگی ها میسر بود .

منبع: تابناک