سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

زیاد در محل كارتان نمانید تا افسرده نشوید!


كارمندانی كه زمان زیادی را در محل كار خود سپری می‌كنند با احتمال بیش از 2برابر در خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

صبح بخیر: كارمندانی كه زمان زیادی را در محل كار خود سپری می‌كنند با احتمال بیش از 2برابر در خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

محققان انگلیسی اعلام كردند افرادی‌كه بیش از 11ساعت در روز در محل‌كار خود به سر می‌برند، به‌شدت خود را در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌دهند. خطر بیشتر متوجه زنان، جوانان و افرادی است كه درآمد پایینی دارند. البته مردان با داشتن شرایطی می‌توانند از افسردگی در امان بمانند. برای مثال درصورتی‌كه میزان درآمد مردان بالا باشد یا شغل‌شان را دوست داشته باشند، می‌توان به پایین آمدن احتمال ابتلا به افسردگی در آن‌ها امیدوار بود اما زنان حتی با داشتن شغل پردرآمد هم ممكن است به افسردگی دچار شوند. داشتن مسئولیت‌های زیاد در بیرون و داخل خانه باعث می‌شود، قرار گرفتن ساعت‌های طولانی در محل‌كار در هر شرایطی منجر به افسردگی زنان شود. جوانان هم به‌دلیل آن‌كه برای پیشرفت شغلی تلاش می‌كنند و از سوی دیگر هنوز از نظر اقتصادی به ثبات نرسیده‌اند، بیشتر افسردگی را تجربه می‌كنند.افرادی‌كه ساعت‌های طولانی در محل‌كار خود باقی‌ می‌مانند، بیشتر به سراغ مواد‌غذایی ناسالم مانند فست‌فودها، چیپس، بیسكویت و مانند آن می‌روند. چربی‌های ناسالم موجود در این غذاها توانایی مغز را كاهش داده و خطر افسردگی را بیشتر می‌كنند.


ویدیو مرتبط :
منتظر رهبری نمانید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رنگ چای تان را تغییردهیدتا افسرده نشوید؟ 

 

 

افسردگی

 

اگر دچار افسردگی با نا امیدی شده اید به شما توصیه می کنیم رنگ چای تان را عوض کنید؟ آیا می دانید منظور از رنگ چایتان را تغییر دهید چیست؟

پژوهشگران ژاپنی در تحقیقات جدید خود نشان داده‌اند که مردان و زنان مسنی که در روز یک یا چند فنجان چای سبز می‌نوشند، کمتر دچار احساس پیری و افسردگی می‌شوند.
این محققان با مطالعه روی گروهی از زنان و مردان 70 سال یا مسن‌تر دریافته‌اند؛ سالمندانی که روزانه دست کم چهار فنجان چای سبز می‌نوشند، 44 درصد کمتر از همسالان خود علائم افسردگی را نشان می‌دهند. این در حالی است که در مطالعات اولیه روی یک هزار و 58 سالمند نسبتا سالم نیز معلوم شد که مصرف چای سبز، باعث کاهش اضطراب‌ها و تنش‌های روانی می‌شود.
از کل افرادی که در این تحقیق شرکت کرده بودند حدود 34 درصد از مردان و 39 درصد از زنان علائمی از افسردگی داشتند که این علائم در 20 درصد مردان و 24 درصد زنان شدید بود.

 

 

 

افسردگی

 

با توجه به نتایج حاصل از این پژوهش، محققان تاکید کردند که تاثیرات مشخص پیشگرانه و محافظتی حاصل از مصرف چای سبز برای مقابله با افسردگی تحت تاثیر شرایط فردی همچون وضعیت اقتصادی، جنسیت، رژیم غذایی یا سابقه مشکلات پزشکی، مصرف داروهای ضد افسردگی، مصرف دخانیات و فعالیت‌های ورزشی قرار نمی‌گیرد.

از سوی دیگر، در این تحقیق هیچ رابطه‌ای از تاثیر مصرف چای سیاه یا قهوه در کاهش علائم و نشانه‌های افسردگی مشاهده نشده است. به گفته پژوهشگران؛ در چای سبز اسید آمینه‌های تیانین وجود دارد که نقش یک آرام بخش را برای مغز ایفا می‌کند.

از آنجا که انجام مطالعات و بررسی‌های بیشتر برای تایید و اثبات خاصیت ضد افسردگی چای سبز الزامی و حائز اهمیت است، محققان توصیه می‌کنند که باید از مصرف بی‌رویه و بیش از حد این نوشیدنی برای به حداقل رساندن افسردگی خودداری کرد.