سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

بهترین روش‌ كاهش دردهای مفاصل !؟ 

بهترین روش‌ كاهش دردهای مفاصل !؟

 

افراد برای شل كردن عضلات و شادابی پوست و اندام‌های خود باید هر هفته ورزش‌هایی مانند شنا را در برنامه خود داشته باشند كه یكی از بهترین روش‌های كاهش دردهای مفاصل راه رفتن در درون استخر است.

وسواس زنان در نظافت منازل یكی از شایع‌ترین دلایل آسیب‌دیدگی عضلات بدنی و ستون فقرات آنان محسوب می‌شود و باید در این راستا و برای جلوگیری از عارضه‌های كمردرد و مچ‌ درد زنان خانه‌دار در بین فعالیت‌های منزل به خود استراحت‌های مكرر و متعدد دهند و از فعالیت‌های تكراری نیز پرهیز كنند.

در این راستا باید برای جلوگیری از دردهای عضلانی و استخوانی از منابع غذایی كه ویتامین‌ C و كلسیم دارند استفاده شود كه فرآورده‌های لبنیاتی به خصوص شیر یكی از بهترین منابع تغذیه‌ای محسوب می‌شود.

افرادی كه داروهای فشارخون برای آنان تجویز شده است باید از چربی و نمك جهت كاهش دردهای مفاصل دوری كنند.

متخصصین بهداشت حرفه‌ای در محیط كار ارگونومی وسایل كار اشتغال افراد را براساس مولف‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهند،در این راستا در شركت‌ها، ارگان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی یك متخصص بهداشت حرفه‌ای باید استخدام كنند تا افراد شاغل در آن محل مربوطه را از نظر ارگونومی محیط كار آموزش دهند.

شناخت نوع نشستن صحیح و زمان‌ بندی ایستادن در محل كار و دیگر فعالیت‌های جسمی و اندامی افراد باید توسط یك متخصص بهداشت حرفه‌ای به افراد آموزش داده شود كه این امر مستلزم استخدام این متخصصین در محل‌های اشتغال در تمام سازمان‌ها و نهادهای كشور است تا از بیماری‌های جسمی و حركتی كه بسیار نیز هزینه‌بر پیشگیری شود.

در صورتی كه برخی افراد در محل‌های فعالیت خود با عدم متخصصین بهداشت حرفه‌ای مواجه هستند باید در گام نخست به طور مرتب ورزش منظم و ملایم كنند، پیاده‌روی و شنا در طول هفته بسیار در شل كردن عضلات و درمان‌های دردهای عضلانی تاثیرگذار است.

یكی از بهترین روش‌های آب‌درمانی برای كاهش دردهای عضلانی و مفاصل راه رفتن در داخل استخر به صورت مرتب در طول هفته است كه بسیار نیز باعث شادابی افراد و كاهش فشار بر روی مفاصل می‌شود.

منبع:سلامت نیوز


ویدیو مرتبط :
دردهای مفاصل

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بهترین ورزش‌ها برای كاهش قندخون 

 

بهترین ورزش ها برای کاهش قند خون

 

بدنسازی در كنار ورزش ایروبیك بهترین شیوه برای كاهش قندخون در افراد مبتلا به دیابت است.قند بهترین سوخت برای ماهیچه‌هاست. در ورزش ایروبیك قند بالایی می‌سوزد و بدنسازی نیز به افزایش بافت عضلانی كمك می‌كند.

 

این دو ورزش در كنار هم می‌تواند سبب كاهش قندخون ‌شود. محققان در بررسی‌های خود از گروه‌های داوطلب خواستند یك دسته تنها ایروبیك یك دسته تنها بدنسازی و یك دسته هر دو را انجام دهد. دسته چهارم نیز هفته‌ای یك بار ریلكسیشن و تمرین‌های كششی انجام می‌داد نتایج نشان داد افرادی كه ایروبیك و بدنسازی را با هم انجام می‌دادند قندخون و وزنشان كاهش قابل‌توجهی پیدا كرد.

 

در میان این افراد 41درصد داروی ضددیابت كمتری مصرف كردند و قندخونشان كمتر بالا رفت در مقابل این رقم در كسانی كه تنها بدنسازی انجام دادند 26 و در كسانی كه تنها ایروبیك انجام داده بودند 29 و در گروه چهارم 22 درصد بود. طبق مقاله‌ای كه در مجله Association medical americane منتشر شده است تنها 9 ماه انجام این دو ورزش و 3 بار در هفته هر بار 45 دقیقه برای كاهش وزن و قندخون كافی است.

منبع:salamatiran.com